Niğde İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Niğde
Sayfa:/11

İş Habercisi - Niğde İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Niğde İş İlanları

Niğde, ülkemizin son yıllarda sanayi anlamında gelişmekte olan şehirlerinden birisidir. Niğde’de iş aramakta olan insanların önünde birçok iş imkânı bulunmaktadır. Birçok farklı sektörde insanların karısına gelen iş ilanları sayesinde Niğde halkı büyük oranda istihdam edilmektedir.

Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayi Gelişmiş Durumda

Niğde, içinde birçok tarihi eseri barındıran bir şehirdir ve oldukça eski bir yerleşim yeridir. Şehir, Türkiye’de üretilen ilk gazoz olan Niğde gazozu ile meşhurdur. Ayrıca şehirde elma ve patates üretimi de yapılmaktadır.

Şehir, tarım yanında sanayi anlamında önemli atılımlara sahne olmaktadır. Sanayi genel olarak tarıma dayalı şekilde gelişmiştir. Meyve suyu ve meyve konsantresi imalatı ve ihracatı geniş hacimde yapılmaktadır.  Sanayide en büyük hacmi %18 ile gıda sektörü kaplamaktadır. İkinci sırada ise madencilik gelmektedir ve onun oranı da %12dir.

Sanayinin Geliştiği Şehir

Niğde’de çok önemli sanayi tesisleri yer almaktadır. Şehirde çok kaliteli iplikler üretilmektedir.  İhracat büyük oranda tekstil ve gıda ürünleri üzerinden yapılmaktadır. Sanayisi hızla gelişen şehirde, yapılan ihracatın oranı ve ihracat yapan firmaların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Gıdanın dışında, makine halısı, iplik, otomotiv yedek parçası ve deri ihracatı da yapılmaktadır. İldeki yatırımlar her geçen gün artmaktadır. Şehirde dört küçük sanayi bölgesi olmakla birlikte aynı zamanda iki adet de organize sanayi bölgesi vardır.

Şehirde modern çiftlikler vardır. Süt ve süt ürünleri alanında birçok fabrika bulunmaktadır.  Niğde’de yar alan başlıca sanayi kuruluşları arasında, meyve suyu fabrikası, un fabrikaları, peynir ve tereyağı üretimi yapılan fabrikaları, otomotiv yedek parça sektörü için üretim yapan firmalar, şeker fabrikası vardır.

Gıda ve gıda dışındaki sanayi kollarında insan gücüne dayalı birçok istihdam olanağı vardır.  Bu yüzden Niğde iş ilanları, bu ilde iş arayanlara birbirinden farklı alanlarda iş imkânı sunmaktadır. Sanayi ve tarımın dışında, eğitim ve hizmet sektöründe de iş arayanlar için çok fazla imkân bulunmaktadır. Niğde ilinde iş arayan kişilerin kendi özelliklerine en uygun işleri tespit etmelerinin en kolay yolu, sitemizdeki güncel Niğde iş ilanları sayfasını takip etmek olacaktır.