Sinop İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Sinop
Sayfa:/11

İş Habercisi - Sinop İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Sinop İş İlanları

Sinop, Karadeniz bölgesinin en şirin illerinden biri arasında yer almaktadır. Son derece huzurlu ve güzel bir şehirdir. Şehirde sanayi çok gelişmemiştir. Toprakları tarıma elverişli olmasa da, aktif nüfusun %80’lik bölümünün temel uğraşı tarımdır. Tarım yapılan arazi 200.000 hektar civarındadır. Tarımın yanında, balıkçılık, ormancılık, hayvancılık gibi sektörler de şehirde yaygındır.

Tarım

Tarımın en çok yapılan kolu tarla tarımıdır. Tarla tarımının şehre en büyük faydası, şehrin sebze ihtiyacını kendisinin karşılayabilir olmasıdır. Meyve yetiştiriciliği de tarımda çok önemli bir yere sahiptir. Kesta, muşmula, kızılcık gibi meyveler yetiştirilir ve bu meyveler diğer illere de satılmaktadır. Sinop ilindeki meyve üretimi 20.000 ton civarına yaklaşmıştır.

Tarımda önemli yer tutan ürünlerden birisi de ketendir. Ayrıca, arpa, buğday, mısır, fasulye, bezelye, tütün gibi ürünler de yetiştirilmektedir. Tarım sektöründe istihdam yapılan pozisyonlar arasında, ziraat mühendislerinden vasıfsız işçilere kadar birçok farklı pozisyon vardır.

Hayvancılık

Sinop’un yaylaları hayvancılığa son derece müsaittir. Yetiştirilen hayvan sayısı günden güne artmaktadır. Şehirde koyun, kıl keçisi, teftik keçisi ve hindi besiciliği de yapılmaktadır. Ayrıca, arıcılık alanında da gelişim vardır. Hayvancılık alanında en çok istihdam edilen pozisyonlar arasında veteriner hekimler ve kasaplar bulunmaktadır. Balıkçılık da şehir için büyük bir sektördür ve Sinop iş ilanları arasında, balıkçılarda çalışacak personel arayışları öne çıkmaktadır.

Sanayi

Şehirde sanayi çok yaygın olmasa da, kereste fabrikası ve tuğla kiremit fabrikası bulunmaktadır. Sinop iş ilanları arasında fabrikalardan verilen ilanlar görülmektedir. Sinop ilinde farklı sektörlerde yer alan firmalar tarafından verilen iş ilanlarını takip etmenizin en kolay yolu, sitemizdeki Sinop iş ilanları sayfasını düzenli olarak incelemektir. Sitemizdeki iş ilanı sayfalarının tamamı düzenli olarak güncellenen sayfalardır.