ERGO Türkiye Pazarlama Müdürlüğüne Alaattin Sabuncu atandı

ERGO Türkiye Pazarlama Müdürlüğüne Alaattin Sabuncu atandı

18 Mart 2013 tarihi itibarıyla görevine başlayan Alaattin Sabuncu:”ERGO Türkiye’nin pazarlama stratejilerine analitik çözümler ile yön veren; müşteri ihtiyaçlarını en detay düzeyde anlayan; acentelerin ve diğer iş ortaklarımızın memnuniyet ve performanslarını optimum düzeye taşıyan bir anlayış içerisinde, ERGO markasını koruyan ve geliştiren bir takım olacağız”.dedi.

 Çalışma hayatına 1999 yılında Başak Hayat Sigorta A.Ş. ile başlayan Alaattin Sabuncu, 2005 – 2007 yılları arasında  Ak Emeklilik AŞ., 2007-2008 yıllarında ise AvivaSA Emeklilik’te çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev aldı. 

 2008 –2010 yılları arasında Data Cube şirketinin yönetici ortaklığı görevini üstlenen Sabuncu, 2010 yılında Finansbank A.Ş.’ye katıldı ve 2011 yılından söz konusu atamaya kadar Finans Emeklilik ve Hayat’ın Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüttü.

 Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olan Alaattin Sabuncu, lisansüstü eğitimini The City University of New York, Baruch College’da tamamladı.