Halil Bağdınlı, 
KPMG Türkiye Vergi Bölümü Şirket Ortağı Oldu

Halil Bağdınlı, KPMG Türkiye Vergi Bölümü Şirket Ortağı Oldu

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olan Halil Bağdınlı Amerika’da Illinois Üniversitesi’nde Ekonomi Bilimleri konusunda yüksek lisans yaptı. 1993 yılında kariyerine KPMG Türkiye’de Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak başlayan Halil Bağdınlı, 1996 yılında Gelirler Kontrolörü ve daha sonra 2003 yılında Gelirler Başkontrolörü olarak atandı. 2008 yılında KPMG Türkiye’de Yeminli Mali Müşavir olarak göreve başlayan Bağdınlı, KMPG Türkiye Vergi Bölümü Şirket Ortağı olarak görevini sürdürüyor.

KMPG Türkiye’deki görevi dışında da faal olan Bağdınlı, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde "Introduction to Accounting”, "Corporate Accounting” ve "Insurance Accounting " dersleri ile Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, ”Tax Law and Accounting” dersleri veriyor. "Gelir Vergisi Rehberi” kitabı yanında, başta Capital, Yaklaşım, Vergi Sorunları, EBSO Haber dergileri ile Dünya, Referans ve Gözlem gazetelerinde olmak üzere çok sayıda makalesi yayımlanan Halil Bağdınlı’nın ayrıca çok sayıda ulusal sempozyum ve panelde tebliğ sunumları, meslek mensuplarına verilmiş 20’yi aşkın vergi semineri de bulunuyor.

Yeminli Mali Müşavir ve Yolsuzlukla Mücadele Uzmanı unvanına da sahip olan Bağdınlı, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) üyeliği yanında Türk Amerikan İşadamları Derneği İzmir Şubesi Genel Sekreterliği görevini de sürdürüyor.