Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

250 Kişiye İş Garantili Eğitim!

Kariyer Rehberi

250 Kişiye İş Garantili Eğitim!

KARGEM, Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile birlikte başlattığı İş Garantili Eğitim Projesi "Sen İşine Bak” ile, perakende sektörüne yönelik kalifiye eleman sorununa destek olmayı hedefliyor. Projeye destek olan bir çok perakendeci var ve mülakatlarla seçilecek 250 adayın yerleştirileceği pozisyonlar şimdiden hazır. Sen İşine Bak projesini KARGEM Kurucu Ortağı Hasan Aydoğan Secretcv için anlatıyor.

Kısaca KARGEM’i anlatır mısınız?

KARGEM, perakende sektöründe odaklanmış bir eğitim ve danışmanlık firması. Uzun yıllardır perakende sektöründe üst düzey yönetici olarak deneyim kazanmış, perakendeyi teorinin ötesinde bizzat yaşamış eğitmen kadromuzla bugüne dek binlerce perakendecinin yetişmesine destek olduk. Lojistikten depo yönetimine, görsel düzenlemeden gıda yönetmeliğine dek perakendecilere de danışmanlık ve eğitim hizmeti veriyoruz. Özellikle gıda perakendeciliği alanında uzmanlaşmış olmamız sebebiyle Türkiye’nin hemen her yerindeki perakendecilere ihtiyaç duydukları tüm alanlarda destek olabiliyoruz.

İş garantili eğitim hizmeti ülkemiz için farklı ve güzel bir hizmet, proje hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ülkemizde ciddi bir istihdam problemi var, bunun yanında perakende sektöründe sürekli bir eleman açığı var. Turn-over hızının bu sektörde çok yüksek oluşu perakendecileri nitelikli elemana ulaşma ve onu elde tutma konusunda sıkıntıya düşürüyor. KARGEM olarak Yeditepe Üniversitesi ile yaptığımız iş ortaklığı sonucunda, elemanın eğitim yatırımını kendisine yaptırarak hem ona iş olanağı yaratmayı, hem de perakendeciye aradığı niteliklere sahip ve eğitimi tamamlanmış eleman yönlendirmeyi istihdama yönelik önemli bir adım olarak görüyoruz. Adaylar deneyimli veya deneyimsiz olabilirler. Önemli olan eğitimler sonrası firmaların ihtiyacı olan nitelikleri kazanmaya yetecek altyapıya sahip olmaları. Aday, eğitimini tamamlayıp Yeditepe Üniversitesi’nden sertifikasını aldıktan sonra, pozisyon havuzunda kendisine en uygun işe yerleştirilecek.

Eğitim projeniz ne zaman başlayacak, katılım koşullarınız neler olacak?

6 Mart 2017’de başlattığımız aday başvuruları hızla değerlendirilerek mülakat sürecine geçilecek. Mülakatlardan olumlu sonuç alan adaylar, koçluk ve mentörlük hizmeti alarak perakendenin hangi alanında daha verimli çalışacakları ile ilgili bilgilendirilecekler. Devamında seçecekleri alanla ilgili eğitim süreçleri başlayacak. Mağaza yöneticiliğinden satış danışmanlığına, merchandiser programından insan kaynakları yönetimine kadar bir çok farklı alanda sertifika programlarımız var. Programların süreleri doğal olarak birbirlerinden farklı. Aday eğitimin toplam bütçesinin sadece dörtte birini eğitime başlarken ödeyecek, kalanını ise eğitimini tamamladıktan ve işe yerleştikten sonra taksitle ödeyecek. Bu olanağı adaya yaratarak, onun kendi altın bileziğini kendinin takmasını ve başvuruda gerekli bütün sertifikasyona sahip olmasını amaçladık. Adaylarda deneyimli veya deneyimsiz olmak gibi bir koşul aranmıyor. Önemli olan perakendeciliğin gerektirdiği niteliksel altyapıya sahip olmaları, bu altyapının üzerine biz zaten gerekli diğer bilgileri inşa ediyor olacağız.

Perakende sektöründe çalışacak adaylara ne gibi tavsiyeleriniz olur?

Perakende sektörü zor bir sektör, çünkü çalışma koşulları ağır ve diğer sektörlere göre ücret oranları düşük. Öte yandan nitelikli elemana en çok ihtiyaç duyulan sektör de bu. Perakende sektöründe kariyer yapmayı bir hedef olarak gören adaylar için çok fırsat var. Küçücük bir ücret farkı için iş değiştirmek yerine, var olan işteki deneyim ve başarıyı artırmaya odaklanmak adaylara büyük avantaj yaratır. Sen İşine Bak projesiyle yetiştirdiğimiz adaylarda bu farkındalığı da artırmaya çalışacağız. Perakencilik zor evet ama hangi iş değil ki? Bu alanda bir kariyer yapacağım diyorsanız, deneyimli veya deneyimsiz olmanıza bakmadan başvurunuzu yapın.

 

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim