İş Yaşamının Vazgeçilmezi 5 Uygulama

İş hayatını kolaylaştırmayı sağlayan uygulamalar nelerdir? Bu uygulamalar sayesinde zamanı nasıl daha etkili kullanabilirsiniz? Sizler için araştırdık.

İş hayatını kolaylaştırmayı sağlayan uygulamalar nelerdir? Bu uygulamalar sayesinde zamanı nasıl daha etkili kullanabilirsiniz? Sizler için araştırdık.

Teknoloji hayatımızın her alanında gelişerek yerini almaya devam ediyor. Teknolojinin bu derece gelişmesinin etkileri iş dünyasına da yansıyor. Artık ofis dışında olduğumuzda maillerimizi kontrol etmek, not almak  ya da bir proje hakkında işlem yapmak kolaylaşıyor. Birkaç dakika içerisinde akıllı telefonlara indirilebilen uygulamalar özellikle çalışanların işini bir hayli kolaylaştırıyor. İşte bu uygulamalardan bazıları;

Timeful Takvimin yapay zeka ile buluşması diyebileceğimiz bu uygulama  görev yönetim özelliği ile dikkat çekiyor. Alışkanlıklarınızı öğrenebiliyor ve rutin olarak yaptığınız görevleri kaydetmeniz durumunda bu görevleri gerçekleştirmezseniz sizi uyarıyor. Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama ile iş hayatınız daha kolay bir hal alabilir.

Wunderlist İş hayatının olmazsa olmazlarından yapılacaklar listeleri çalışanların zaman yönetimi ve iş planlarını yapmaları için büyük önem taşıyor. Wunderlist sayesinde artık yapılacaklar listesi hazırlamak ise çok kolay gün içerisinde yapmak istediklerinizi ister kısa notlar halinde isterseniz daha detaylı biçimde not alabiliyorsunuz üstelik diğer Wunderlist kullanan çalışanları yapılacak listenize dahil ederek bir ekip çalışması da gerçekleştirebilirsiniz.

Evernote Özellikle toplantılarda hayat kurtarıcı özelliğe sahip Evernote sayesinde kolaylıkla not alabiliyorsunuz. Aynı zamanda notlarınıza ses dosyası, video veya fotoğraf da ekleyebilirsiniz. Kullanıcıların notlarını bulut ortamında saklayan Evernote daha sonra notlarınıza bilgisayar ve tabletten de ulaşabilme imkanı sağlıyor.

Mailbox Çalışma hayatı yoğun olanlar için hayat kurtarır nitelikte olan bir diğer uygulama da Mailbox olarak karşımıza çıkıyor. Mailbox sayesinde tüm mailler tek bir uygulama üzerinden yönetilebiliyor. Bu sayede iş mailiniz ve özel mailinize gelen tüm mailleri kolaylıkla cevaplayabiliyorsunuz. Mailbox ‘ın bir diğer özelliği de iş ve özel maillerinizin birbirine karışmaması için farklı renklerde gösteriyor olması.

Pocket Pocket internette gezinirken kaydetmek istediğiniz hiç bir içeriği kaçırmamanızı sağlayan bir uygulama Pocket sayesinde internette beğendiğiniz linkleri tek dokunuşla bir listeye gönderebilirsiniz daha sonra ise bu listeye akıllı telefon veya bilgisayarınızdan kolayca ulaşabilme imkanınız bulunuyor. Böylelikle internette işinizle ilgili rastladığınız içerikleri unutma ihtimaliniz ortadan kalkıyor.