Pratik Ofis Şıklığı

“Yarın işte ne giysem?” sorusu birçok çalışan kadının yakındığı bir konu. Günlük hayatın vermiş olduğu yoğunluk ve koşturmacalardan dolayı yarın ne giysem”?” sorusuna yeterince vakit ayıramıyoruz.

“Yarın işte ne giysem?” sorusu birçok çalışan kadının yakındığı bir konu. Günlük hayatın vermiş olduğu yoğunluk ve koşturmacalardan dolayı yarın ne giysem”?” sorusuna yeterince vakit ayıramıyoruz. Ancak biliyoruz ki hızlı hareket etmeliyiz ve çalıştığımız ortamda prezentabl olmalıyız.  Sizler de hem ofis şıklığını yakalamak hem de buna pratik çözümler üretmek istiyorsanız sizin için hazırladığım küçük ama hayat kurtaran ipuçlarına bir göz atalım. Altın Kural; Giyeceğimiz kıyafeti geceden hazırlayalım Bir sonraki gün ne giyeceğimizi geceden belirlemek aslında küçük ama en önemli ipucumuz. Giyeceğimiz kıyafeti önceden plandığımız taktirde aceleci davranmadığımız için ne bulursam giyip çıkayım, telaşına kapılmayız hem  de sabahları zamanımızdan harcamamış oluruz. Tek parça kıyafetlerin gücü Elbiseler, gardrobumuzdaki en vazgeçilmez parçalar olmalı. Tek parça kıyafetler giyeceğimiz zaman neyi, ne ile konbinleyeceğim derdimiz olmaz. Bir elbise seçer ve giyeriz. Seçeceğimiz sade şıklıktaki elbiseler, kıyafetimize uygun stilettolarla vazgeçilmez kurtarıcımız olabilir. Böylece "bu bluzla bu pantolon olur mu acaba ?" gibi şüphelerimiz olmaz. Kalem etekler

Kalem etekler bir diğer kullanışlı parçalardan. Toplantıların, iş davetlerinin bir numaralı parçası olduğunu söyleyebiliriz. Gömleklerle, basic bluzlarla hatta kazaklarla tamamlayabiliriz. Son zamanlarda spor ayakkabılarla kullanımı da bir hayli moda oldu.

Beyaz gömlekler Beyaz gömlekler, çalışan her kadının dolabında mutlaka bulundurması gereken yine en kullanışlı parçalardan. Değişik modellerde birkaç tane beyaz gömleğimiz olmalı. Sahip olacağımız beyaz gömlekleri koyu tonlardaki her etek – pantolonla rahatlıkla kombinleyebiliriz. Böylece birden fazla kombini kolaylıkla elde edebiliriz. Ayrıca beyaz kıyafetler, insanlar üzerinde saf ve güvenilir algısı yaratır. Makyajın pratik hali Sabahları biraz daha uyuyayım,hemen hazırlanayım, işe geç kalmayayım derken sıra makyaja geldiğinde vakit kaybetmek istemeyebiliriz. Ama sadece 10 dakikamızı ayırarak doğal görünümlü makyaj yapabileceğimizi biliyor muydunuz? Bunun için BB kremimizi yüzümüze hızlıca uygulayabiliriz. Uçuk renklerde süreceğimiz far ve ona uygun allığımızı kullandığımızda ve rimel ile nud tonlarda rujumuzu sürdüğümüzde işe gitmek için hazırız. Bonus; Rahat Kıyafetler Seçelim Ne giyersek giyelim, bulunduğumuz kıyafetin içinde konforumuzu tartalım. Rahat edemediğimiz kıyafetleri asla giymeyelim. Bu hem vücudumuzu rahatsız eder hem de çalışırken konsantrasyonumuzu bozar.