Alke İnşaat

İnşaat  

www.alke.com.tr

Alke İnşaat hakkında:

ALKE 1955 senesinde Yüksek İnşaat Mühendisi Hazım Alakavuk ve Yüksek İnşaat Mühendisi Ayhan Kemaloğlu tarafından Antalya'da kuruldu. 1955-1960 yılları arasında daha çok ufak çaplı binalar, sulama işleri, köprüler taahhüt eden ALKE 1960-1970 yılları arasında büyük çaplı sulama işleri, bina ve köprü işleri yapmış ve bu işleri başarı ile tamamlamıştır. 1970'li yıllar ALKE'nin edindiği tecrübenin ve ihtisas alanlarının başlangıcı olmuş, bazı konularda Türkiye'nin önde gelen firmalarından birisi olmuştur. Fabrika binaları, tüneller, öngerilmeli betonarme ve çelik boru hatları, yol inşaatları, beton barajlar, deniz yapıları, su arıtma tesisleri ve lüks yerleşim birimleri, ALKE'nin kendisini kabul ettirdiği alanlardır.

40 yılı aşan müteahhitlik hayatında işlerdeki kalite daima ön planda tutulmuş, yatırımların sanayi yerine inşaat faaliyetlerine yönelik olması prensibi benimsenmiştir. Bunun sonucunda, "işini kendi makinanla yap" düşüncesi ile ihtisas konusu işlerle ilgili geniş bir makine parkı kurulmuştur. Ayrıca 1987 yılına kadar olan bir çerçevede diğer alanlarda da yatırım yapılmış, bu amaçla Antalya'da bir un fabrikasi ile İzmir'de paslanmaz çelik mutfak eşyaları üreten bir fabrika kurulmuştur.

ALKE'nin kurucu ortaklarından olduğu Antalya Serbest Bölgesi'nde 8000 m² kapalı alana depolama tesisleri kurulmuştur. 1995 yılında ise Turizm alanında yatırıma başlanmış ve Antalya Konyaaltı'nda 1996 yılında Aqualand - Su Oyunlari Parkı, 1998 yılında Adana'da Aqualand Su Oyunları, 2002 yılında Antalya Konyaalti'nda 400 dönüm alana yapılan "Beach Park" eğlence ve alışveriş tesisleri hizmete girmiş olup, 2003 Nisan ayında da Antalya'da 650 yataklı Alke Hillside Su Otel işletmeye açılmıştır.

Alke İnşaat İş İlanları

Alke İnşaat firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!