W Collection

Firmayı Şikayet Et
W Collection İş İlanı Ara

W Collection İş İlanları

W Collection firmasının şu an için yayında ilanı bulunmamaktadır!

W Collection Hakkında

Dünden Bugüne Vakko...

1934
Çağdaş Türk Kadını'nın simgelerinden Şen Şapka kuruldu.

1938
Vakko, ipeğe hayat vererek eşarpla doğdu.

1948
Vakko Emprime Baskı ve Boyama Fabrikası, İstanbul'da kuruldu.

1955
Vakko, ilklerinden birini, Türkiye'nin ilk moda defilesini gerçekleştirdi.

1962
İlk Vakko mağazası, İstanbul Beyoğlu'nda açıldı.Türkiye, ilk kez modern mağazacılık anlayışı ile tanıştı.

1969
Mimarisi ve teknolojisiyle modern Vakko fabrikası, İstanbul Merter'de hizmete girdi.

1973
Modern mağazacılık anlayışı, Türkiye'nin başkentine de taşındı: Vakko, Ankara'da.

1979
Vakko İzmir'de de açıldı.
Türkiye üçüncü Vakko mağazasına kavuştu.

1981
Ataturk'ün 100. doğum yıldönümü nedeniyle düzenlenen moda ve sanat gösterisi 'Anadolu Güneşi', Roma, Viyana, Brüksel, Paris ve Londra'da da gerçekleştirildi. Dünya, Çağdaş Türk Modası ve Vakko ile yakından tanıştı.

1982
Vakko'nun gençliğe yeni bir giyim anlayışı getiren markası Vakkorama, ilk olarak İstanbul Taksim'de açıldı.

1983
Spor, VakkoramaGym'le modern yaşamın bir parçası oldu.

1988
Vakko, kuruluşunun 50. yılını kutladı.

1989
Türkiye'de ilk kez bir moda markası, kendi adıyla çikolata üretti: Vakko Superfine.

1990
Vakko, parfüm üretimine başladı: Katia, V de Vakko, Piu Piu.

1992
Power FM açıldı.
Vakko Eşarp, Kravat, Gömlek, Superfine satış noktaları, Vakko kalitesini daha çok insana ulaştırdı.

1993
George Bush'tan sonra Bill Clinton da Vakko imzalı kravat ve gömleklerle basın karşısında yer aldı.

1996
Marka Değer Ölçer Araştırması'na göre Vakko, Türkiye'nin en prestijli beş markası arasında yer aldı.

1997
İlk Vakko Mağazası'nın açılışının ve Türkiye'de modern mağazacılık anlayışının 35. yılı... Vakko Suadiye'de, modern mağazacılık anlayışını tarihle bütünleştirdi. Aynı yıl, internette web sitesini açan Vakko, interaktif dünyada yerini aldı. Yeniden yapılanma kapsamında, fabrikasını son teknolojiyle donatarak tümüyle yenilendi.

1998
Vakko hisse senetleriyle halka açıldı. Vakko Espace kuruldu. Türkiye'nin en çok dinlenen radyosu olmayı başaran Power FM'den sonra, Radio XL yayında.

1999
Vakkorama, bu kez Ankara Migros'ta. Power Records kuruldu.

2000
Vakko Duty Free Shop ve Vakkorama İzmir EGS Mavişehir açıldı. Tally Weijl Paris for Vakkorama, Vega Carrefour SA Alışveriş Merkezi'nde. Power Alsat açıldı. Vakkorama V2K koleksiyonu hazırlandı. Vakko yepyeni birer mağazayla Adana ve Nişantaşı'nda.

2001
PowerTürk yayında.
Vakkorama Carousel'de.
Vakko X, Vakko Gift ve Vakko Wedding, Vakko dostlarıyla buluştu. 'Hayatım Vakko' Müzesi açıldı.

2002
'W' Bursa Zafer Plaza
'W' İstanbul Profilo Alışveriş Merkezi'nde açıldı.

2003
Vakko, Vakkorama ve 'W', Ankara Armada'da.
Power TV yayında
"W" Metrocity istanbul

Vakko... Türkiye'nin Markası.

Vakko, Türkiye'de yıllardır yapılan marka araştırmalarının hepsinde, Adidas, Arçelik, BMW, Bosch, Coca Cola, Levi's, Mercedes, Sony gibi uluslararası markalarla birlikte, en çok hatırlanan 10 marka arasında yer alıyor. Vakko'nun övünç duyduğu önemli bir nokta da, bugün sahip olduğu güçlü kurumsal yapısını ve marka imajını, herhangi bir yabancı sermaye ile ortaklığa girmeden gerçekleştirmiş olmasıdır.

Türkiye'de modaya adını veren Vakko, modern mağazacılık ve müşteri memnuniyeti adına birçok ilki gerçekleştirdi...

 • İlk çok katlı mağazalar zinciri...
 • İlk uzman satış danışmanlığı hizmeti...
 • Tüketici haklarını korumaya yönelik ilk modern uygulamalar...
 • İlk indirimli mağaza, indirim günleri ve benzeri indirim uygulamaları...
 • 35 yıldır süregelen koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı...
 • Kültür ve sanatı destekleyen etkinlikler...
 • İlk moda defilesi organizasyonu...
 • Tekstil sektörünün örgütlenmesinde öncülük...
 • Sektöründe ilk co-branded kredi kartı uygulaması...
 • Internet'te kurduğu web sitesiyle, ilk 'interaktif' alışveriş olanağı...
 • İlk Internet Coffee-Shop.

Vakko, ona bu ilkleri gerçekleştirme fırsatını sağlayan ve bu dinamizmi kazandıran ülkesiyle gurur duyuyor.

Vakko gelecek için hazır.

1968'de 40.000 m2 arazi üzerine 20.000 m2 kapalı alan olarak kurulan ve bugün kapalı alanları 60.000 m2'yi bulan Vakko Fabrika, kurulduğu bölgenin bir tekstil merkezi haline gelmesine öncülük etti. CAD-CAM bilgisayarlı desen ve negatif üretimi, kalıp ve şablon hazırlama, fotoğraf, desen seçim ve konfeksiyon, Vakko Fabrika'daki bölümlerden bazılarıdır. Fabrika'ya kazandırılan elektronik laser ile kesim masalarının dışında, dikiş masaları, presler ve tüm makine parkuru modern teknoloji ile yenilendi.

Teknoloji...

Vakko'yu bugünlere taşıyan unsurlardan belki de en önemlisi, yatırıma verdiği önemdir. Vakko'nun yatırımları iki temel merkezde toplanır. Makine Parkı 1997'de bütünüyle yenilenen ve en son teknoloji ile donatılan Vakko Fabrika, bünyesinde barındırdığı bölümlerle tam bir entegre tesistir. İpek üzeri emrpime baskı konusunda Türkiye'de rakipsiz olan Vakko Fabrika'da kullanılan turn-table emprime baskı makineleri, dünya çapında benzer fabrikalarda kullanılmaktadır.

Ve insan...

Bilgi ve deneyimin, gençlik ve kaynaştığı Vakko Fabrika'da, yeni moda akımlarını ve trendlerini izleyen genç ve dinamik ekibe, Vakko'ya ortalama 20 yılını vermiş deneyimli bir ekip süpervize etmektedir. Yine 1997'de pazarlama ve satış organizasyonlarının altyapısını yeniden düzenleyen Vakko, bu konuda Türk ve Amerikan danışmanlık şirketleri ile birlikte çalışmıştır.

Teknolojik donanımını tamamlamış entegre bir tesis ve yetişmiş, kalifiye insan gücüne sahip olmanın yarattığı avantajlarla Vakko, kendini yeni koşullara ve yeni moda trend'lerine kolayca adapte edebilmekte ve gerektiğinde 24 saat içerisinde üretim yoğunluğunu bir üründen başka bir ürüne kaydırma esnekliğini gösterebilmektedir.

Vakko, herhangi bir moda akımının arkasına sığınma kolaycılığına itibar etmeden, birçok moda anlayışını yorumlayarak ve Türk halkının beğenileri ile sentezleyerek yarattığı ürünlerini, lüks tüketim pazarına sunmaktadır.

Türkiye ve Vakko hakkında bazı notlar...

 • Türkiye, %70'i genç, 62 milyonluk bir nüfusa sahiptir.
 • Dünyada, sosyal mobilitesi en yüksek olan ülkelerden biridir ve kendini olağanüstü bir hızla yenilemektedir.
 • Türkiye, araştırma şirketleri ve finans çevreleri tarafından ilerdeki yıllarda pazar patlaması yapacak (emerging market) birkaç ülke arasında gösterilmektedir.
 • Vakko, Türkiye'nin büyük şehirlerinde olduğu kadar, küçüklerinde de efsaneleşmiş, insanların sahip olmak istediği bir markadır.
 • Ülkedeki sosyal ve ekonomik değişime göre yeniden yapılanan pazarlama organizasyonu ve çok sayıdaki satış noktası ile Vakko, Türkiye coğrafyasına eksiksiz bir şekilde yayılmakta ve satış noktası sayısını hızla artırmaktadır.

Vakko Türkiye'deki gücünün farkındadır.

Türkiye'yi iyi tanıyan ve Türkiye'deki gücünün farkında olan Vakko, iç piyasaya yönelik yatırımlarına devam edecek ve ülke çapındaki satış noktalarını artıracaktır. Üretim miktarını, sahip olunan kapasiteyle doğru orantılı olarak yukarı çekmek, iç piyasaya yönelik yatırım ilk adımı olacaktır.

Vakko, yönlendirici ve lider üretici konumunda olduğu ipek eşarp ve kravat pazarında yerli tüketiciy olduğu kadar, Türkiye'nin her yıl artan turizm potansiyeliyle birlikte çoğalan turist sayısını da dikkate almaktadır. Çünkü Batılı, Uzakdoğulu ve özellikle Japon turistlerin ipek ürünlerine gösterdiği bu ilgi, bu grubu, Türkiye'deki ipek eşarp ve kravat pazarında yadsınamaz bir gerçek haline getirmiştir.

Vakko'da 'müşteri' kavramı yerini 'dost'a bırakır.

Türkiye'de kuşaktan kuşağa geçen bir marka olan ve yapılan araştırmalarla en sadık müşteri kalitesine sahip olduğu belirlenen Vakko'nun, sadece direct-marketing ilişkisi kurduğu müşteri sayısı 90.000'dir. Eski müşterilerini koruduğu gibi, her an yeni müşteriler edinebilen Vakko'nun başarısının temel nedeni, müşteri memnuniyetine verdiği önemdir. Vakko, düzenlediği sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle müşteri ile arasındaki ilişkiyi sürekli canlı tutmakta ve pekiştirmektedir. Tüketici eğilimlerini devamlı izleyen ve satış stratejilerini oluştururken bu eğilimleri de dikkate alan Vakko, yeni atılımlarını bu anlayışla gerçekleştirmiştir ve gerçekleştirmeye devam edecektir.

W Collection İş Başvurusu

W Collection, kariyerinizi zirveye taşımanız için kapılarını açıyor!

W Collection firmasına iş başvurusu yaparak heyecan verici bir kariyerin kapılarını aralayabilirsiniz. Siz de W Collection ailesine katılarak profesyonel gelişiminize katkı sağlamak ve keyifli bir çalışma ortamında yer almak için hemen başvurun.

En güncel W Collection iş ilanlarına göz atın ve hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşın!

W Collection iş ilanlarına iş başvurusu yapmak için aday girişi yapın veya cv oluşturun.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver