Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
 • Ankara:0216 572 25 25
 • İzmir:0232 441 71 44
 • Antalya:0216 572 25 25
 • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Modelist İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Modelist
 • Triko Modelist

  Smileİstanbul Avrupa 15 Ekim 2017

  İş AçıklamasıAvrupa'nın önde gelen markalarına kendi koleksiyonu ile üretim yapan firmamızın Modelhane bölümünde, koleksiyondan üretime kadar olan süreci takip edebilecek “modelist” çalışma arkadaşları aramaktayız.

  Aranan NiteliklerTercihen üniversitelerin 2 yıllık tekstil veya moda tasarımı bölümlerinden mezun, Trikoda kalıp çıkarma ve serileme konularında en az 2 yıl tecrübeli Numune veya çizim üzerinden kalıp çıkarabilen Planlama, organizasyon yeteneğine sahip, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Takım çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü, Tercihen Merter bölgesine yakın ikamet eden

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  TÜZÜNAnkara 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıAnkara’da bayan giyim fabrikamızda görevlendirilmek üzere dinamik ve çağdaş, takım ruhuna sahip, sorumluluk almayı ve ilerlemeyi ilke edinmiş, motivasyonu yüksek, insiyatif kullanabilen, insan ilişkilerinde başarılı, üretken, kendisine güveni olan takım arkadaşı arıyoruz.

  Aranan Nitelikler- Konusuyla ilgili Meslek Yüksek Okulu, Olgunlaşma Enstitüsü veya Meslek Lisesi mezun olan, - Kumaş ve kalıp bilgisi olan ve tercihen bilgisayarda kalıp çıkarabilen, - Modelist olarak en az 5 yıl deneyimli, - Gerber sistemini ileri düzeyde kullanan, - Tasarım yönü güçlü, - Koleksiyon provalarında kritikleri alabilecek, - Ekip çalışmasına yatkın, - İletişim becerileri güçlü, - Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, - Diksiyonuna ve görüntüsüne özen gösteren - Bayan dış giyimde dokuma konusunda uzmanlaşmış

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  Yıldızlar Groupİstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıTekstil sektöründe Hazır Giyim Üretimi yapan firmamıza, Modelist arkadaşları aramaktayız.

  Aranan Nitelikler*Dokuma grubunda en az 5 yıllık deneyimli, *Gerber Versiyon8 kullanabilen, *Kalıp+seri yapabilen, üretime pastal hazırlayabilen, *Çözüm odaklı düşünebilen, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayacak, *Güneşli,Bağcılar,Yenibosna,Bahçelievler,Küçükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü civarında ikamet eden.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist, Sorumlu

 • Modelist

  DURAKOĞLU TEKSTİLİstanbul Avrupa 14 Ekim 2017

  İş AçıklamasıİHRACAT YAPAN FİRMAMIZA baz kalıp çalışmaları yapabilen örme ve dokuma konusunda en az 3-4 yıl tecrubeli AUDACESS programlarını iyi derecede bilen YADA öğrenmek isteyen maliyet pastal çalışması yapabilen esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek takım çalışmasına uygun sorumluluk sahibi istanbul avrupa yakasında ikamet eden. bay bayan modelist alınacaktir.

  Aranan Niteliklerlise mevzunu ekip çalışmasına uygun örme penye ihracatı yapan firmamıza en az 3/4 yıl deneyimli AUDACES programını iyi derecede bilen yada programı öğrenmek isteyen, baz ve maliyet kalıbı yapan, ayrıca üretim kalbını serıleyecek ve üretim dosyalarını hazırlayacak esnek çalışma saatlerıne uyum sağlayacak ekip çalışmasına uygun tecrubelı bay/bayan modelist alınacaktır.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  Yeni İnci İçgiyimİstanbul Avrupa 14 Ekim 2017

  İş Açıklaması· İçgiyim (sütyen, külot, büstiyer, korse, kombinezon vb.) grubunda modelist olarak en az 5 yıl deneyimli Trendler ve müşteri talepleri doğrultusunda sıfırdan baz kalıp oluşturma, model uygulama, serilendirme ve ölçülendirme konusunda uzman kabul edilebilecek düzeyde yetkinliğe sahip Canlı ve cansız manken üzerinde prova yapabilme konusunda yetkin Dikiş, yıkama, aksesuar ve kumaş konusunda gerekli bilgiye sahip Gerektiğinde üretim aşamasında gerekli kontrol ve yönlendirmeleri yapabilecek kadar üretim bilgisine sahip.

  Aranan NiteliklerSorumluluk sahibi ve takip yönü güçlü Müşteri odaklı sonuçlar üretebilen Tercihen Assyst, Gemini programını kullanabilen, Ölçü ve dikiş talimatı düzenleyebilecek Model makinecileri yönlendirebilecek Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek Tercihen Avrupa yakasında ikamet eden

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Model Makinacı

  ROMANİstanbul Anadolu 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıKurulduğu günden beri Bayan Hazır Giyim Sektöründe önderliğini sürdüren, Türkiye genelindeki 80 'i aşan satış noktası ile kaliteyi ve modayı yaşam biçimi haline getirenlerin öncelikli tercihi olan firmamızın Çekmeköy'de bulunan genel merkezinde Model Makinacı olarak görevlendirilecek aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşına ihtiyacımız vardır:

  Aranan Nitelikler- Alanında en az 5 yıl deneyimli - Ceket ve dış grup üzerine uzmanlaşmış, sorunsuz model çalışabilen, - Ekip çalışmasına yatkın, - İletişim becerileri güçlü, -Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, - Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,

  Sektör: Hizmet / İşletme Servisi, Tekstil

  Pozisyon: Modelist, Operatör, Terzi

 • Modelist

  ATK Tekstilİstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıSektörün en büyüklerinden biri olan firmamıza dokuma ihracat konfeksiyonda Dokuma deneyimli Modelist alınacaktır.

  Aranan NiteliklerDokuma ihracat konfeksiyon modelistliğinde en az 5-7 yıl deneyimli, Lectra bilgisayarlı kalıp sistemini kullanabilen, Dokuma konfeksiyonda tüm ürünlerde deneyimli, Baz kalıp, üretim kalıp kontrolü ve seri yapmayı bilen, Dizayn kalıbı çalışabilen, Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, Modelist arkadaşlar aramaktayız.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  B&G Storeİstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıTÜRKİYE'NİN ÖNDE GELEN ÇOCUK GİYİM MARKASI B&G STORE BÜNYESİNDE ÇALIŞACAK, YETİŞTİRİLMEK ÜZERE, MODELİST ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARANMAKTADIR.

  Aranan NiteliklerTERCİHEN OKULLARIN HAZIR GİYİM, KONFEKSİYON VB. BÖLÜMLERİNDEN MEZUN KOLEKSİYONDAN ÜRETİME KADAR SÜRECİN TAKİBİNİ YAPABİLECEK MODEL TEKNİK ÇİZİM ÜZERİNDEN ÖLÇÜ TABLOSU VE DİKİŞ TALİMATI HAZIRLAYABİLECEK EKİP ÇALIŞMASINA YATKIN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞI EKİBİ GELİŞTİRİP YÖNLENDİREBİLECEK, İLETİŞİMİ GÜÇLÜ YOĞUN İŞ TEMPOSUNDA DÜZENLİ VE PROGRAMLI ÇALIŞMA DİSİPLİNİNE SAHİP DİKSİYONU DÜZGÜN, GÖRÜNÜMÜNE ÖZEN GÖSTEREN BAYAN.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  Kinzi Tekstilİstanbul Avrupa 13 Ekim 2017

  İş AçıklamasıMerter'de bayan hazır giyim üzerine hizmet veren, uluslararası piyasalara üretim yapan firmamızın modelhane departmannında görevlendirilmek üzere Bay/Bayan MODELİST aramaktayız

  Aranan NiteliklerAranan Nitelikler * Elde kalıp çıkartabilen, Designcat programı kullanabilen (Tercih Sebebi) * Kumaş, konfeksiyon ve kalıp bilgisi olan * Modeli üretim süreçleri boyunca takip edebilecek * Koleksiyonun kumaş ve aksesuar ihtiyacının tedarikini takip edecek * Modelhanedeki numune ve koleksiyon çalışmalarının zamanında ve istenen niteliklerde yapılmasını sağlayacak * İş geliştirme ve üretimde tecrübeli * Müşteri ve çözüm odaklı çalışabilecek, sorumluluk alabilen

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • İş AçıklamasıFirmamızda görev alabilecek ve; Kendi koleksiyonumuz, müşteri koleksiyonları ve iştirak edilen fuarlar için; trend, dizayn, müşterinin beğenisi, ebatlar gibi kriterleri göz önünde bulundurarak belirlenen termine uygun olarak kreasyon hazırlamak, Hazırlanan tasarımları Pazarlama Birimine sunarak müşterek karar vermek, kararlaştırılan dizaynın çizimi ve uygulamasını ilgili sorumlularla beraber çalışarak ürünün planlandığı gibi imal edildiğini izlemek. Pazarlama birimi ile sürekli iletişim halinde olup, müşterilerin belirttiği tema veya müşterinin gönderdiği mail, katalog, havlu, kumaşa göre desen çizimleri yapmak, uygulanabilirliği için Desen Uygulama Birimi ile değerlendirmek, uygulamak ve çıktıyı Pazarlama Birimine sunmak, görevlerini yürütebilecek '' DESEN TASARIMCISI '' arayışımız bulunmaktadır.

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri veya meslek yüksek okullarından mezun, Tercihen dokuma/örgü teknikleri konusunda bilgi sahibi, Sektörel araştırmalar yaparak hayal gücünü ve yaratıcılığını ürüne yansıtabilen, Etkili iletişim kurabilen, iş takibini ve zaman planlamasını yapabilen, 30 yaşını aşmamış, Denizli'de ikamet eden ve/veya edebilecek, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış adaylar aramaktayız. Tecrübeli ya da tecrübesiz adaylar olabilir.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Tasarımcı, Modelist, Uzman, Stilist

 • Modelist

  Firma Adı Gizliİstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıAlanında lider konumda bulunan şirketimizin Üretim Departmanında görevlendirilmek üzere aşağıda belirtilen niteliklere uygun “Modelist” arıyoruz. İlgili Okullardan ve Bölümlerden Mezun Bayan Hazır Giyim Konusunda Deneyimli Dikiş, Ölçü ve Pastal Bilgisine Sahip Modayı Yakından Takip Eden Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlişkisi Olmayan İstanbul’da İkamet Eden İletişimi Güçlü ve İnsan İlişkilerinde Başarılı Takım Çalışmasına Uyumlu Planlı ve Organize Çalışmayı Kendine İlke Edinmiş Sorumluluk Anlayışı Yüksek Araştırmacı, Değişime ve Yeniliğe Açık

  Aranan NiteliklerKalıpları çıkarmak ve modelleri oluşturmak. Kesim ve dikim sürecini takip etmek. Tamamlanan model provalarına katılmak. Kalıbın modele uygunluğunu kontrol etmek ve değişiklikleri kaydetmek. Prova sonrası ilgili değişiklikleri gerçekleştirmek ve üretime hazır hale getirmek. Kalıp ve ürün ile ilgili oluşabilecek riskleri önceden tespit ederek gerekli önlemleri almak.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Modelist, Stilist

 • Modelist(Modacado Osmanbey)

  Tekbir Giyimİstanbul Avrupa 13 Ekim 2017

  İş AçıklamasıModelist (Modacado Osmanbey)

  Aranan NiteliklerBayan giyim Modelistliğinde en az 5 yıl tecrübeli, Baz kalıp üzerinde model uygulaması yapabilen, Tasarım ve uygulama arasında iş akışını sağlayabilecek, Stilist / Tasarımcı ile birebir çalışabilen, Gerber V8.2 programına hakim, Kişişel iletişim becerileri gelişmiş, Erkekler adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Bay/Bayan Modelist aranmaktadır.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Gerber Operatör Yardımcısı

  ROMANİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıKurulduğu günden beri Bayan Hazır Giyim Sektöründe önderliğini sürdüren, kaliteyi ve modayı yaşam biçimi haline getirenlerin öncelikli tercihi olan firmamızın Çekmeköy'de bulunan genel merkezinde Gerber Operatörü olarak görevlendirilecek aşağıdaki niteliklere sahip çalışma arkadaşına ihtiyacımız vardır.

  Aranan Nitelikler*En az 1 yıl tecrübeli *Gerber 8.5 kullanabilen *Kumaş özelliklerine hakim *Takım çalışmasına yatkın *En az lise mezunu(Tercihen konusunda yüksekokul mezunu) *Bayan

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik, Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  Abt Tekstilİstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıTasarım Ofisi ve Mümessil olarak faaliyet gösteren firmamızda görevlendirilmek üzere, aşağıda belirtilen niteliklere sahip Modelist aramaktayız.

  Aranan Nitelikler-Örme, Dokuma ve denim ürünlerinde en az 6 yıl tecrübeli, -Tasarımcının çizimden verdiği modeli ölçülendirebilecek, -Kritik verebilecek, -Kartondan kalıp çıkarabilecek ve dikim bilgisi olan, -Hızlı ve hatasız çalışma prensibine sahip, -Gustosu olan, takım çalışmasına yatkın, yoğun çalışma performansı gösterebilecek, -Modelistlik diploması olan Modelist aramaktayız. www.gebe.com.tr Not: İşyeri Yeşilköy, Dünya Ticaret Merkezindedir.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik, Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  CFC Giyimİstanbul Anadolu 13 Ekim 2017

  İş AçıklamasıÜlkemizi Tekstil sektöründe Ulusal ve Uluslararası düzeyde başarı ile temsil ederek dünyaca ünlü markalara Bayan Dış Giyim konusunda üretim yapmakta olan CFC GİYİM SANAYİ ve DIŞ TİC. A.Ş (SANCAKTEPE) Modelhane Departmanına, MODELİST aranmaktadır.

  Aranan NiteliklerModelhane departmanımızda çalışmak üzere, Bilgisayar programları aracılığı ile kalıp hazırlayan ve serileme işlemini yapan, Gerber, Assyst, Lectra programlarından birini aktif kullanabilen, Dokuma Bayan dış giyim, ihracat deneyimli, Modelistler

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  Efe Tekstilİstanbul Avrupa 12 Ekim 2017

  İş AçıklamasıBayan hazır giyim üretimi ve yurtiçi ve yurt dışı satışı konusunda faaliyet gösteren firmamızda Modelist aramaktayız.

  Aranan NiteliklerKonusuyla ilgili Meslek Yüksek Okulu, Olgunlaşma Enstitüsü veya Meslek Lisesi mezunu, Gerber programını en az 5 yıldır aktif olarak kullanan (V8 bilen) Bayan dış giyiminde dokuma kumaş konusunda uzmanlaşmış, Sıfırdan kalıp çıkarma, model oluşturma, ölçü tablosu, dikiş talimatı ve kumaş bilgisi olan, Serileme konusunda hızlı ve hatasız çalışan, Takım çalışmasına yatkın, Yoğun çalışma sistemine uyum sağlayabilecek.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Kartela Elemanı - İstanbul

  İmzaİstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş Açıklaması   Erkek klasik giyim sektöründe faaliyet gösteren firmamızın İstanbul Halkalı Merkez Ofisinde görevlendirilmek üzere KARTELA ELEMANI aramaktayız.    

  Aranan Nitelikler  Kartela konusunda deneyimli, Tasarım Geliştirme çalışmaları sırasında verilen görevleri yerine getirebilen, İletişim yeteneği güçlü ve ekip çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Avrupa yakasında ikamet eden, 25-30 yaşlarında, Tercihen teksil konusunda eğitim almış, Bayan adaylar,

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Tasarımcı, Modelist, Grafiker, Sorumlu, Stilist

 • Modalist

  Mendo İç Giyim / Mendoğlu Çamaşırlarıİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 10 Ekim 2017

  İş Açıklamasıİş Tanımı KALIP KRİTİKLERİNİN DOĞRU VE YERİNDE YAPILMASI, BAZ KALIP, MODEL UYGULAMASI VE SERİ YAPILMASI, KALIBIN MODELE UYGUNLUĞUNUN KONTROL EDEREK SERİ, KUMAŞ ÇEKMEZLİĞİ VE MODEL KRİTİĞİNE GÖRE İMALAT KALIBINI HAZIRLAMAK, YAPILAN NUMUNELERİN KRİTİĞİNİN YAPILMASI VE ÜRETİMDEN ÖNCE ÖLÇÜLERİNİN KONTROL EDİLMESİ.

  Aranan Niteliklerİstenen Yetenek ve Uzmanlıklar ALANINDA TECRÜBELİ, İMALAT KALIBI HAZIRLAYACAK, SORUMLULUK SAHİBİ, EKİP ÇALIŞMASINA UYGUN, İYİ DERECEDE KALIP BİLGİSİNE SAHİP, ÜRÜNÜN HAZIRLIK AŞAMASINDA OLUŞABİLECEK RİSKLERİ TAKİP EDEREK GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALABİLECEK, DİKKATLİ VE ÖZENLE ÇALIŞABİLECEK, MODELİN İMALATINA KADAR TÜM AŞAMALARINI TAKİP EDEBİLECEK. AUDACES PROGRAMI KULLANABİLEN

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • İş Açıklaması* İmalat kalıbını hazırlamak (seri, kumaş çekmezliği ve model kritiğine göre), * Numune kritiklerini kalıp üzerinde uygulamak, * Dikim için işaret ve kırım kalıbı hazırlamak, * Baskı/Nakış işaret kalıbını hazırlamak, * Biten numune final kontrolünü yapmak, * Kolleksiyon takibini yapabilecek,

  Aranan Nitelikler* En az 5 yıl kalıp deneyimine sahip, * Genel üretim süreçlerine hakim, *** ASSYST programını çok iyi kullanabilen, (ÖNCELİKLİ ARANAN NİTELİK) * Kalıp, Seri ve Pastal hazırlama bilgisine sahip, * Takip yönü kuvvetli, * Tercihen İstanbul-Avrupa yakasında (Gaziosmanpaşa çevresinde) ikamet eden, * Servis Güzergahları ( Çeliktepe, 4.Levent, Sanayi Mah., Yeşilpınar, Kağıthane, Nurtepe, Sular İdaresi, Güzeltepe, Edirnekapı, Vatan Caddesi,) "MODELİST" istihdam edilecektir.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist ( Kalıpçı )

  Matrons Abiye (Patent Tekstil)İzmir, İstanbul Avrupa 13 Ekim 2017

  İş AçıklamasıŞirketimizin Modelhane Departmanında Modelist olarak görevlendirilmek üzere aşağıda belirtilen özelliklere sahip modelistler aranmaktadır. Daha önce Tekstil sektöründe Abiye de benzer pozisyonda 3 yıl deneyimi olan Sıfırdan kalıp çıkarma, model oluşturma, ölçü tablosu, dikiş talimatı, pastal bilgisi olan Esnek çalışma saatlerine ve yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek Bayan- Bay ( Bay adaylar için askerliğini tamamlamış ) adaylar aranıyor

  Aranan NiteliklerTasarım ekibi tarafından iletilen modeller doğrultusunda ilgili modelin kalıbını en uygun maliyetle üretilebilecek şekilde çıkarmak, Kalıbı çıkarılan modelin kesim ve dikim aşamalarını sürdürebilecek, dikimin sonuçlanmasını sağlamak, Dikilen modeli ilik, aksesuar, el işi,vb. operasyonları gerçekleştirebilecek Tüm operasyonları ile tamamlanan model üzerinde son kontrolleri yapmak, Tamamlanan model provalarına katılmak, model üzerindeki kalıp aşamasını ilgilendiren değişiklikleri not almak ve prova sonrası ilgili değişiklikleri model üzerinde gerçekleştirmek. Numune ürünün dikim işlemini gerçekleştirebilecek, Ürün reçetesi çıkarabilecek ve kendi ürünlerinin teknik föyünü düzenleyebilecek Kalıp ve ürün ile ilgili oluşabilecek riskleri önceden tespit ederek gerekli önlemleri alabilecek

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Modelist

 • İş Açıklaması*Koleksiyon ve üretim numunelerinin zamanında, kaliteli ve doğru hazırlanmasına destek olmak. *Modelist'ten gelen bilgiler doğrultusunda numune için gerekli kumaş ve aksesuarları ilgili birimlerden talep ve takip etmek *Varyant tablosunu hazırlamak, ütü /paket talimatları oluşturmak ve ilgili ürün geliştirme yazılımına girmek. *Ür-Ge arşiv sistemini etkin, verimli ve düzenli olarak yürütülmesini sağlamak.

  Aranan Nitelikler*Tekstil meslek lisesi ya da yüksek okul mezunu * Koleksiyon numune süreç yönetimini bilen * Benzer pozisyonda en az 1 yıllık deneyimli * Modelhane çalışma deneyimi olan, * Örme bayan konfeksiyon konusunda bilgisi olan, * İletişim ve kordinasyonu iyi olan, * Avrupa yakasında ikamet eden

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist, Yardımcı, Asistan, Eleman, Uzman Yard

 • Modelist

  EMILIA RINZIİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu 12 Ekim 2017

  İş AçıklamasıZeytinburnu’nda bulunan DERİ FİRMAMIZDA GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE TECRÜBELİ MODELİST aramaktayız.

  Aranan NiteliklerEn az lise mezunu - Üniversite mezun / öğrenci Güler yüzlü ve dinamik İnsan ilişkilerinde ve iletişiminde başarılı Dış görünümüne özen gösteren Motivasyonu yüksek Planlama ve organizasyon yeteneği gelişmiş Satış gücü kuvvetli

  Sektör: Deri/Ayakkabı, Tekstil

  Pozisyon: Tasarımcı, Modelist

 • Modelist

  Eryay Tekstil / Chiliaİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 11 Ekim 2017

  İş AçıklamasıKALIP KRİTİKLERİNİN DOĞRU VE YERİNDE YAPILMASI, BAZ KALIP, MODEL UYGULAMASI VE SERİ YAPILMASI, KALIBIN MODELE UYGUNLUĞUNUN KONTROL EDEREK SERİ, KUMAŞ ÇEKMEZLİĞİ VE MODEL KRİTİĞİNE GÖRE İMALAT KALIBINI HAZIRLAMAK, YAPILAN NUMUNELERİN KRİTİĞİNİN YAPILMASI VE ÜRETİMDEN ÖNCE ÖLÇÜLERİNİN KONTROL EDİLMESİ.

  Aranan NiteliklerALANINDA EN AZ 10 YIL TECRÜBELİ, İMALAT KALIBI HAZIRLAYACAK, SORUMLULUK SAHİBİ, EKİP ÇALIŞMASINA UYGUN, İYİ DERECEDE KALIP VE DİKİŞ BİLGİSİNE SAHİP, ÜRÜNÜN HAZIRLIK AŞAMASINDA OLUŞABİLECEK RİSKLERİ TAKİP EDEREK GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALABİLECEK, CANLI VE CANSIZ MANKEN ÜZERİNDE PROVA YAPABİLECEK, DİKKATLİ VE ÖZENLE ÇALIŞABİLECEK, MODELİN İMALATINA KADAR TÜM AŞAMALARINI TAKİP EDEBİLECEK.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  Cazadorİstanbul Avrupa 7 Ekim 2017

  İş Açıklaması1- TASARIM BÖLÜMÜ TARAFINDAN VERİLEN MODEL DOĞRULTUSUNDA, MODELİN KALIBINI ÇIKARMAK, ÖLÇÜ TABLOSUNU VE DİKİŞ TALİMATLARINI HAZIRLAMAK. 2- KALIBI ÇIKARILAN MODELİN KESİM VE DİKİM AŞAMALARINDA İLGİLİ EKİBE MODELLE İLGİLİ TÜM TALİMATLARI VERMEK. 3- HAZIRLANAN MODELİN DİKİM SONRASI PAZARLAMA BÖLÜMÜNÜN DE BİLGİSİ(VE ONAYI) İLE FİT KRİTİKLERİNİ YAPMAK, YAZILI ONAY ALMAK. 4- ONAYLI KALIBI VE SERİLENMİŞ ÖLÇÜ TABLOSUNU TÜM KRİTİKLERİYLE BERABER HAZIRLAYARAK İMALATTA KULLANILMAK ÜZERE ARŞİVLEMEK. 5- İMALAT ESNASINDA TEDARİKÇİDEN GELEN FİT NUMUNELERİNİ DEĞERLENDİRİP, KRİTİKLERİNİ YAPMAK.

  Aranan Nitelikler1- EN AZ LİSE MEZUNU TERCİHEN YÜKSEK OKUL 2- ÖRME-DOKUMA; ALT -ÜST GRUP ÜRÜNLERİ ÖLÇÜLENDİRME, DİKİŞ, KALIP KONUSUNDA YETERLİ TEKNİK BİLGİYE SAHİP OLAN 3- EKİP ÇALIŞMASINA YATKIN 4- PROBLEM ÇÖZME VE ANALİTİK DÜŞÜNEBİLME YETENEĞİNE SAHİP 5- AVRUPA YAKASINDA İKAMET EDEN 6- ERKEK ADAYLAR İÇİN ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ OLMASI, 7- TERCİHEN B SINIFI EHLİYETİ SAHİBİ, MODELİST ARANMAKTADIR.

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist, Sorumlu, Stilist

 • İş AçıklamasıKurum stratejileri doğrultusunda ürün geliştirme birimi, strateji ve politikalaını belirlemek ve bu stratejileri kısa ve orta vadeli iş planlarına dönüştürmek. Satış, tasarım ve üretim birimleri ile olan iletişim kanallarını geliştirmek, işbirliği içinde olmak ve koordinasyonu sağlamak, Yönetimi altındaki modelhane, iş etüdü ve ön maliyet fonksiyonlarını planlamak, önceliklendirmek,bu faliyetleri yönetmek,denetlemek,gelişmelerş izlemek, yönlendirmek. Numunelerin üretime uyarlanabirliğinin fizibilite analizinin yapılmasını sağlamak. Ürün Geliştirme süreç yönetimi etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, bu amaçlı geliştirme çalışmaları yapmak ya da yapılmasını sağlamak.

  Aranan NiteliklerKoleksiyon numune süreç yönetiminde başarılı, Benzer pozisyonda en az 3 yıllık deneyimli, Ürün geliştirme süreçlerini çok iyi bilen, Modelhane yönetimi yapmış, Örme bayan konfeksiyon konusunda tecrübeli, İletişim, koordinasyon ve planlama yetkinliği olan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, Avrupa yakasında ikamet eden Tercihen İngilizce bilen

  Sektör: Tekstil, Mağazacılık / Perakendecilik, Mühendislik

  Pozisyon: Sorumlu, Modelist, Uzman, Uzman Yard, Eleman

 • Modelist

  ATT Clothingİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 10 Ekim 2017

  İş AçıklamasıTekstil sektöründe ihracat faaliyeti gösteren ve uluslararası pazarlara kendi tasarım çizgisi ile konfeksiyon üretimi yapan firmamızın Modelhane bölümünde görevlendirmek üzere Modelist çalışma arkadaşı aramaktayız.

  Aranan Nitelikler* Bayan dış giyimde dokuma ve örme kumaş deneyimi olan * Kalıp ve dikim teknikleri konusunda ileri düzeyde bilgili * Koleksiyon provalarında numunelerin kritiklerini alıp imalat öncesinde kalıp serilerini hazırlayıp sonuna kadar takip edebilen * Elde kalıp hazırlayabilen * Lectra veya Gerber sistemlerinden en az birini çok iyi derecede kullanabilen * En az 5 yıl modelistlik tecrübesine sahip * Alanıyla ilgili meslek yüksek okulu veya lise mezunu * Ekip çalışmasına yatkın * Tercihen İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden takım arkadaşları aranmaktadır

  Sektör: Holding

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  Herryİstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu 12 Ekim 2017

  İş AçıklamasıTürkiye'nin köklü bayan giyim markası olarak 70'e yakın satış noktası ile hizmet vermekteyiz. Merkez ofisimizde görevlendirmek üzere, Gerber V8 bilen MODELİST arayışımız bulunmaktadır; Tasarım çıktısı hazırlamaya yönelik tüm çalışmaları yürütecek, Modelhane üretimini raporlayacak Üretim için gerekli olan teknik talimat ve çıktıların hazırlanıp üretim departmanına teslim edecek Üretim numunesi onay süreciyle ilgili raporları hazırlayacak Üretimde meydana gelen problemlerin çözümüne yardımcı olacak Trendler ve müşteri talepleri doğrultusunda sıfırdan baz kalıp oluşturma, model uygulama, serilendirme ve ölçülendirme konusunda uzman kabul edilebilecek düzeyde yetkinliğe sahip Canlı ve cansız manken üzerinde prova yapabilme konusunda yetkin Dikiş, yıkama, aksesuar ve kumaş konusunda gerekli bilgiye sahip Dokumada deneyimli, tüm dış giyim model çalışmalarını yapabilen,

  Aranan NiteliklerÜniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Gerber V8 programını kullanabilecek Bayan tüm dış giyim grubunda çalışabilecek ( Gömlek, etek, ceket, bluz, pantolon) Alanında en az 3 yıl deneyimli Sorumluluk sahibi ve takip yönü güçlü Sonuç odaklı çalışabilen Tercihen Avrupa yakasında ikamet eden

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Modelist

 • Modelist

  3MT MAĞAZACILIKİstanbul Avrupa 30 Eylül 2017

  İş Açıklaması28-40 yaş aralığında, Örme grubu Modelhane konusunda tecrübeli, DESİGNCAD kalıp-model Sisteminde tecrübeli, Bebe ve Çocuk Örme kalıp konusunda önceden çalışmış, Kumaş ve Örme tekstil bilgi ve becerisine sahip, Detaylara önem veren, Konusunda titiz, MS Office programlarına hakim, Çalışmayı, Yönetmeyi ve Kontrol etmeyi seven, Referans verebilecek, Yardımcı modelist ve Model makinacı ile üretim bölümü arasında iletişim kuracak, Takım arkadaşı aramaktayız.

  Aranan Nitelikler

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Modelist

 • Tasarım Elemanı - İstanbul

  İmzaİstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş Açıklaması   Erkek klasik giyim sektöründe faaliyet gösteren firmamızın İstanbul Halkalı Merkez Ofisinde görevlendirilmek üzere TASARIM ELEMANI aramaktayız.    

  Aranan Niteliklerİstenen Yetenek ve Uzmanlıklar Corel Draw programını kullanabilen, Tercihen Erkek klasik giyimde 3 yıl çalışmış ve Dokuma ürün grubunda (takım elbise, gömlek, pantolon, ceket) tecrübeli, Ürün grubunun üretim planlama süreçlerine hakim ve sorumluluğunu alabilen, Tasarım Geliştirme çalışmaları sırasında verilen görevleri yerine getirebilen, Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşıma sahip, İletişim yeteneği güçlü ve ekip çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, Tercihen ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Avrupa yakasında ikamet eden, 26-30 yaşlarında, Bayan adaylar,

  Sektör: Tekstil

  Pozisyon: Tasarımcı, Modelist, Grafiker, Sorumlu, Stilist

 • Modelist

  Çetinkayaİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa 16 Ekim 2017

  İş AçıklamasıTürkiye’de katlı mağazacılık sektörünün öncülerinden olan ÇETİNKAYA MAĞAZALAR ZİNCİRİ’nin üretim fabrikasında görevlendirilmek üzere Tasarım bölümüne bağlı olarak çalışacak Modelist ekip arkadaşları arıyoruz. Tasarım ekibi tarafından iletilen modeller doğrultusunda ilgili modelin kalıbını en uygun maliyetle üretilebilecek şekilde çıkarmak, Kalıbı çıkarılan modelin kesim ve dikim aşamalarında ilgili ekibe modelle ilgili bilgi vermek, dikimin sonuçlanmasını sağlamak, Dikilen modeli ilik, aksesuar, el işi, ütü vb operasyonlar için ilgili birimlere teslim etmek, Tüm operasyonları ile tamamlanan model üzerinde son kontrolleri yapmak, Tamamlanan model provalarına katılmak, model üzerindeki kalıp aşamasını ilgilendiren değişiklikleri not almak ve prova sonrası ilgili değişiklikleri model üzerinde gerçekleştirmek.

  Aranan NiteliklerTercihen üniversite mezunuysan (Tekstil Mühendisi, Hazır Giyim Konfeksiyon, Hazır Giyim Öğretmenliği, Tekstil Bölümü, vb.) Konfeksiyon erkek giyim takım elbise konusunda ceket, yıkamalı chino pantolon ve şort, tek pantolon grupları başta olmak üzere en az 5 yıl tecrübeliysen, Sıfırdan kalıp çıkarma, model oluşturma, ölçü tablosu, dikiş talimatı ve kumaş bilgisine hakimsen, Kalıp bilgin üst seviyedeyse, Ürün numune çalışmaları, serileme ve pastal planı yapabileceksen, Üretim aşamasındaki ürünlerle ilgili gerekli kontrol ve yönlendirmeleri yapabilecek düzeyde üretim bilgisine sahipsen, Wear Cat ve Assist programlarını kullanabiliyorsan, Yıkamalı ürünler başta olmak üzere ürün reçetesi oluşturabileceksen, İletişimin güçlü ve ekip çalışmasına uygunsan, Askerlik hizmetini tamamlamış durumdaysan (erkek adaylar için) Sigara kullanmıyorsan, başvurunu bekliyoruz.

  Sektör: Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Uzman, Modelist

İş Habercisi - Modelist İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Modelist Nedir ?

Modelist, kariyeri süresince seri üretim amaçlı hazırlanmış bir modelin kalıbının çizilmesinden sorumlu kişidir. İş bulma sürecinde bu özellikleri göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. Siz de CV'nizi güncelleyerek size en uygun işi bulabilirsiniz.