Amasya İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Amasya
Sayfa:/12

İş Habercisi - Amasya İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Amasya İş İlanları

Amasya, ülkemizin Orta Karadeniz bölgesinde yer alan illerinden birisidir. Şehir, iş arayanlara, birbirinden farklı sektörlerde yüzlerce iş imkânı sunmaktadır.

Hem Tarım Hem Sanayi Şehri

Amasya, ülkemizdeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Şehirde hem tarım hem de sanayi sektörlerinde faaliyet vardır. Tarım daha gelişmiş bir konumda olsa da, farklı alanlarda sanayi kuruluşları da görülmektedir. Şehirde sanayileşme, ilk olarak, Çeltek Kömür İşletmelerinin kuruluşuyla hareketlenmiştir. Daha sonra şeker alanında da sanayileşme örnekleri görülmüştür. Sanayi, zaman içinde tekstil sektörü, tuğla ve kiremit fabrikaları gibi alanlarda da kendisini göstermiştir.

Mermerin Başkenti

Amasya’da sanayi uzun bir süre boyunca, tarıma dayalı olarak devam etmiştir. Fakat şehirde kentleşmenin hızlanmasıyla birlikte, mobilya, tekstil, maden ve mermer sanayisi gibi alanlarda da gelişme olmuştur. En çok da, bütün dünyada Amasya beji olarak tanınmış hale gelen mermer türü sayesinde, mermer sanayisi alanında gelişme kaydedilmiştir.

Şehirdeki organize sanayi bölgesinde üretim yapan firmalar ile bu firmaların çalıştığı ocaklar, şehir için büyük istihdam kaynağı durumundadır. Ayrıca mermer sayesinde kentte ihracat da oldukça iyi duruma gelmiştir.

Amasya Sanayisine Yapılan Yatırımlar

Amasya’da en çok mermere ve toprağa dayalı sanayiye yatırım yapılmaktadır. Bunun yanında, gıda sektörüne ve makine alanına da önemli yatırımlar yapılmaktadır.

Amasya ayrıca, kuru maya ve davlumbaz imalatı konusunda da oldukça tepe bir noktadadır. Mermer ihracatının büyük olmasının nedenlerinden biri de, mermerin ankastre mutfaklarda oldukça yaygın şekilde kullanılıyor olmasıdır.

Tekstil, linyit ve mobilya alanında da ticaret yapılmaktadır. Bu iş alanlarındaki birbirinden farklı pozisyonlara, birbirinden farklı niteliklerde personel alımı gerçekleşmektedir. Amasya iş ilanları, bu ilanların görülebilmesi için güncellenmektedir.

Farklı Sektörlerdeki İstihdamlar

Amasya iş ilanları, iş arayanlar için, birbirinden farklı sektörlerde ve pozisyonlarda iş imkânları sunmaktadır.  Sağlık, denizcilik, hizmet, eğitim, sanayi bu sektörler arasından en çok alım yapılan alanlardır. Farklı pozisyonlar için ilanlar güncel olarak paylaşılmaktadır. İl içinde faaliyet gösteren çeşitli sanayi kollarında, uzman, uzman yardımcısı gibi pozisyonlardan işçilere ve hizmet elamanlarına kadar personel alımı yapılmaktadır. İlanlarda nitelenen pozisyonlara ve çalışma türlerine göre, adaylar başvuru yapmaktadır.

Amasya iş ilanları arasından, kendinize en uygun olanı bulup başvurunuzu yapabilirsiniz.