Artvin İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Artvin
Sayfa:/11

İş Habercisi - Artvin İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Artvin İş İlanları

Artvin, ülkemizin Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan illerinden birisidir. Komşusu olduğu birçok il gibi, ekonomisi temel olarak tarıma dayalıdır. Nüfusun %80’i tarımla uğraşmasına rağmen, şehrin gelirlerinin ancak %30’luk bir kısmı tarımdan gelmektedir. Şehirde tarım çok yaygın şekilde yapılıyor olmasına rağmen henüz yeterince modernleşmemiştir. Hayvancılık ise komşusu olduğu illere göre geridedir.

Ormanlar ve Ormancılık Geniş Yer Kaplıyor

Şehirde en verimli şekilde yapılan ekonomik faaliyetler arasında ormancılık yer almaktadır. Şehir orman anlamında oldukça zengin durumdadır. Artvin’de her yıl ortalama olarak üç yüz bin metreküp kereste ve beş yüz bin metreküp ster odun imal edilmektedir. Bu odunların üretiminde yer alacak insan gücüne her zaman ihtiyaç duyulduğu için, Artvin iş ilanları arasında ormancılık sektörü her zaman göze çarpmaktadır.

Ormancılıkla ilgili diğer sektörler (kereste imalatı-mobilya gibi) de Artvin ilinde (belli bir oranda) hareketlilik görülen sektörler, iş yerleri olarak gösterilebilirler. Söz konusu sektörlerde aranan elemanların yanı sıra ormancılık sektöründe imal edilen ürünlerin nakliyesi vb. gibi konularda verilen iş ilanları da şehirde takip edebileceğiniz iş ilanları arasında bulunmaktadır.

Madencilik

Şehir madencilik anlamında da iyi durumdadır. Türkiye’nin bakır madeni alanından en zengin kenti konumunda Artvin bulunmaktadır. Şehirde bulunan bakır madenleri, Karadeniz Bakır İşletmeleri’nce işletilmektedir.

Ayrıca, şehirde bentonit ve magnezit gibi farklı madenlerin de yataklarının olduğu bilinmektedir fakat bu madenler henüz işletilememektedir. Bakır madenciliği şehirdeki birçok kişiye iş imkânı sağlamaktadır. Maden mühendisleri, teknik personel ve maden işçileri, şehirde sürekli talep gören çalışanlar olarak gösterilebilirler.

Turizm

Şehir, turistik anlamda her geçen gün biraz daha dikkat çeken bir noktaya gitmektedir. Hem yurt içinden hem yurt dışından birçok insan, Artvin’in doğal güzelliklerini yakından görmek için şehri ziyaret etmektedir. Bu hareketlilik dolayısıyla, özellikle turizm döneminde part time ve dönemsel iş imkânları artışa geçmektedir.

Şehirdeki iş ilanlarının sayısı fazla olmasa da, verilen iş ilanlarının farklı sektörlere ait olmaları ve şehir nüfusuna oranla yüksek bir seviyede bulunması, Artvin ilinde iş imkânlarını araştıran kişiler açısından avantaj teşkil eden hususlar olarak gösterilebilirler.