Siirt İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Siirt
Sayfa:/11

İş Habercisi - Siirt İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Siirt İş İlanları

Siirt, ülkemizin Güney Doğu Anadolu Bölgesi içinde yer alan ve ekonomik anlamda daha çok tarımla öne çıkan bir şehirdir. Şehirdeki aktif nüfusun %65’i geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Bu yüzden, Siirt iş ilanları en çok tarım ve hayvancılık sektöründe yoğunlaşmaktadır.

Tarım

Şehirde tarımın en çok öne çıkan kolu tarla tarımıdır. Tarımda en çok ekimi yapılan ürünler arasında, buğday ve arpa başı çekmektedir. Buğday ve arpadan sonra en çok yetiştirilen ürünler ise, mercimek, nohut ve soğandır. Şehirde tütün de yetiştirilmektedir.

Şehir, meyve tarımı konusunda da ileridir. Ülkede yetiştirilen narları beşte biri Siirt’ten gelmektedir. Ayrıca Siirt sınırları içinde, antepfıstığı, ceviz, üzüm ve badem de yetiştirilmektedir. Tarım alanında istihdamın son derece yüksek olduğu Siirt iş ilanlarını takip ederek, kendinize uyan pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

Hayvancılık

Şehirdeki önemli bir geçim kaynağı da hayvancılıktır. Şehirdeki yaylalar hayvancılık için çok uygundur. Tiftik keçisi, kıl keçisi, sığır ve koyun beslenmektedir. Arıcılık da şehirde ileri bir noktadadır. Siirt’in pervari balı Türkiye çapında meşhurdur.

Madencilik Sektörü İyi Durumda

 Şehir yeraltı kaynakları bakımından iyi durumdadır. Tuz açısından çok zengindir. Tuzlu su kaynağından çıkan suyun buharlaştırılması yoluyla tuz çıkartılır. Birçok noktadan tuz çıkartılmaktadır. Yıllık beş bin tona yakın tuz çıkmaktadır. Şehirde bazı noktalardan çıkan petrol, Batman’daki rafineride işlenmektedir. Madencilik alanındaki Siirt iş ilanları, yılın her döneminde görülebilen iş ilanlarıdır.