Teklif Maliyet Analiz Yetkilisi İş İlanları

Hepsini Temizle
Teklif Maliyet Analiz Yetkilisi
  • İş AçıklamasıŞirketimizin şirket içi ve şirket dışından gelen taşımacılık taleplerine ilişkin maliyet analizi, fiyatlandırma ve tekliflendirme çalışmalarını gerçekleştirmek ve takip etmek amacı ile uluslararası hava kargo taşımacılığı sektöründe Türkiye’de ilk sıralarda yer alan firmamızın Bursa ofisinde görevlendirilmek üzere '' TEKLİFLENDİRME UZMANI '' aramaktayız. SORUMLULUKLAR: Yöneticisinden, bağlı olduğu birim içerisindeki diğer çalışanlardan ve müşterilerden gelen talepleri analiz etmek, maliyet ve fiyatlandırma çalışmaları gerçekleştirmek ve şirket menfaatlerini gözeterek teklif hazırlamak. Hazırlanan tüm tekliflere ait bilgileri kullanılan mesleki paket programa işlemek, müşterinin cari kartı yoksa cari kart oluşturmak. Müşterilere iletmiş olduğu tekliflerin takibini gerçekleştirmek. Teklifin kabul edilmesi durumunda ilgili lojistik operasyonunun gerçekleştirilmesine yönelik ilgili operasyon birimine süreci ve tüm bilgileri aktarmak, maliyetlendirme bilgilerini kullanılan mesleki paket programa işlemek. Tekliflere ilişkin tüm talep, maliyet, fiyatlandırma ve tekliflendirme çalışmalarını arşivlemek ve talep edildiğinde sunmak. Tekliflendirme süreci ve sonuçlarına ilişkin periyodik rapor hazırlamak (teklif kabul oranları, sektörel bazlı talep frekansı vb.) ve yöneticisine sunmak. Pazar eğilimlerini ve sektörde oluşan fiyatlandırma trendlerini takip etmek, analiz etmek ve yöneticisine sunmak. Müşteri iş hacmini geliştirme, müşteri kazandırma veya geliştirmeye yönelik belirlenen metotlar ile (çevrimiçi, telefon vb.) müşteri görüşmeleri gerçekleştirmek. Gerçekleştirilen görüşme kayıtlarının tutulmasını sağlamak ve yöneticisine periyodik olarak raporlamak. Müşteri şikayetlerinin alınmasını, kaydedilmesini ve çözüm üretilmesini sağlamak gerçekleştirmek. Tekliflendirme gerçekleştirilen müşterilere yönelik periyodik olarak muhasebe biriminden şirketin alacağı olup olmadığını kontrol ederek yöneticisine bilgi vermek.
    Aranan NiteliklerNitelikler Üniversitelerin ilgili fakültelerinden mezun olmak. En az 2 yıl mesleki deneyime sahip olmak. Tercihen lojistik sektöründe çalışmış olmak. Ofis programlarını etkin olarak kullanabilmek. İngilizce bilgisine sahip olmak. Yetkinlikler İletişimi kuvvetli olmak. Araştırma yönü kuvvetli olmak. Dikkatli ve titiz olmak. Detaylara önem vermek. Takım çalışmasına yatkın olmak.

    Sektör: Lojistik

    Pozisyon: Teklif Mühendisi, Teklif Sorumlusu, Teklif Uzmanı, Teklif ve Satınalma Sorumlusu, Teklif Hazırlama Elemanı, Teklif Hazırlama Mühendisi, Teklif Hazırlama Sorumlusu, Teklif Maliyet Analiz Yetkilisi

İş Habercisi - Teklif Maliyet Analiz Yetkilisi İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?