Açık Kart’ın Yeni Genel Müdürü Murat Kibaroğulları Oldu.

Açık Kart’ın Yeni Genel Müdürü Murat Kibaroğulları Oldu.


Açık Kart, üç ülkede otuzdan fazla şehirde elliye yakın AVM’nin ve yüzü aşkın markanın ihtiyaçlarına uygun anahtar teslim "terzi dikişi” bütünleşik pazarlama çözümleri sunuyor. Markaların; müşterileri, tedarikçileri, bayileri, çalışanları ile ilgili elde ettikleri verilerini değerli bir hazine gibi koruyup işleyerek, "Kurum” ve "Marka” değeri yaratacak, aidiyeti artıracak, kurumlara iç görü sunabilecek projeler üretiyor. Sahip olduğu GAIA CRM platformuyla Açık Kart; kampanya, sadakat ve ödeme sistemlerini tek çatı altındabirleştirip gerçek zamanlı olarak müşterilerine sunabiliyor. Yüzde yüz bulut tabanlı çalışan platform, hazır web servisleri ile müşterilerinin sistemlerine kolaylıkla uyum sağlayabiliyor ve düşük maliyetlerle günlük birkaç yüz işlemden milyonlarca işleme kadar ölçeklenebiliyor.

Açık Kart, Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı projelerle; banka kartları sadakat programı yönetimi, sosyal yardım kartları, müşteri davranış segmentasyonu, analitik hizmetler ve kapalı devre ön ödemeli kartlarla finansal teknoloji çözümlerini bankalara ve finansal kuruluşlara da sunuyor. Ayrıca, 6493 sayılı "Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun” kapsamında lisans alan firmalara da hizmet sunan Açık Kart; bu firmaların ihtiyaç duyduğu tahsilat altyapısı, ödeme sistemleri, müşteri sadakat yönetimi, veri analitiği, kampanya yönetimi ile dijital ve mobil çözümleriyle de lisans alan firmaların faaliyetlerini mevzuatlara uygun şekilde yürütmelerine destek veriyor.

Açık Kart’ın yeni genel müdürü Murat Kibaroğulları, "perakende ve finans sektörünün ihtiyaç duyduğu özel çözümlere sahip Açık Kart olarak, yeni nesil teknolojiler ve yenilikçi bir bakış açısıyla işimizi daha ileriye taşıyarak, müşterilerimizin sesi olacağız.” diyen Kibaroğulları, "Finansal teknolojiler olarak adlandırılan ‘fintech’, dünyada son yılların en çok gelişen ve yeni yatırım alanlarından biri. Ülkemizde fintech pazarının bu yıl 20 milyar $’a ulaşacağı ön görülüyor. Diğer yandan, Türkiye’de finans sektörü güçlü durumda ve teknoloji etkin şekilde kullanılıyor, ayrıca mobil cihazların penetrasyonu da oldukça yüksek. Son yasal düzenlemelerle ise yaklaşık 20 civarında ödeme sistemi ve elektronik para kuruluşu da lisans almış durumda. Ve bu alandaki girişimlerin sayısı her geçen gün artıyor. Açık Kart olarak biz de; büyük veri, kampanya yönetimi ve CRM konularındaki uzmanlığımızı ödeme sistemleri, mobil ve dijital yeni ödeme yöntemleri ile zenginleştirerek müşterilerimize ve tüketicilere farklılaşan müşteri deneyimini sunmak ve hayatlarını kolaylaştıracak uygulamalarla tanıştırmak istiyoruz.” dedi.

İş hayatına 1990’lı yıllarda farklı sektörlerde satış ve pazarlama faaliyetleriyle başlayan Kibaroğulları, 1997 yılında lisans eğitimini tamamlamasının ardından İngiltere’de University of LondonBirkbeckCollege’de ekonomi ve finans, ardından GuildhallUniversity’de bankacılık eğitimleri aldı. Vatani görevinin ardından 2001 yılında Ak Ödeme Sistemleri AŞ’de profesyonel kariyerine başlayan Kibaroğulları, kısa süre sonra Akbank’da göreve alarak Türkiye’deki ilk kredi kartı markalarının ve çipli kartların sunulmaya başlandığı dönemde Axess ve Wings gibi ses getiren projelerde yer aldı. 2006 yılında Vakıflar Bankası Kredi Kartları Başkanlığı bünyesinde kart operasyonları ile stratejik projelerde önemli görevler üstlendi. Bankanın ödeme sistemi altyapılarının iyileştirilmesi ve yeni dönem stratejilerinin hazırlanmasında rol aldı. Bu dönemde YKB ile World kart marka ortaklığını uygulamaya aldı. 2008 yılında Aktif Yatırım Bankası’na geçen Kibaroğulları, bankanın ve iştirak firması E-Kent’in ödeme sistemleri ile ulaşım ve akıllı kentler kapsamındaki yenilikçi ve inovasyona dayalı birçok ödüllü projesini yönetti. Aktif Nokta, Aktif Kart Sistemi ile akıllı şehir kartları sadece projelerden bazılarıdır. 2011 yılında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda ödeme sistemleri pazarlamanın başına geçti. Katılım bankacılığında Türkiye’deki ilkleri gerçekleştirdi; Finansör, Happy kredi kartları, Zero kart, Hızlı Finansman, Hızlı Nokta ve daha birçok ses getiren ve bankacılık sektörü tarafından da izlenip benzerlerinin yapıldığı ödüllü projelere imza attı.

On altı yıl boyunca Türkiye ödeme sistemleri sektörünün gelişip büyümesinde önemli görevler üstlenen ve bol ödüllü yenilikçi ürün ve projeleriyle ödeme sistemlerinde sürekli icat çıkaran Kibaroğulları, 2016 yılı Mayıs ayı itibariyle Abalıoğlu Holding A.Ş. iştiraki Açık Kart’ta Genel Müdürlük görevine başlayarak vizyoner çalışmalarına devam ediyor.