İş Hayatına Dair

Kariyer & Eleman İş İlanları
Öğrencilerin İş Hayatı ile Buluşma Yeri Makinistanbul; Bu Yıl 1-2-3 Nisan’da İTÜ Makine Fakültesinde!

Öğrencilerin İş Hayatı ile Buluşma Yeri Makinistanbul; Bu Yıl 1-2-3 Nisan’da İTÜ Makine Fakültesinde!

2005 yılında "Kariyer Günleri” adıyla düzenlenmeye başlayan organizasyon, 2010 yılında "Ulusal Makine Mühendisliği Öğrenci Zirvesi” adını aldı. 2011 yılından itibaren markalaşma adına "Makinistanbul” ismiyle öğrencilerle buluşan zirve, İTÜ öğrencileri tarafından düzenlenen en büyük öğrenci zirvelerinden biri konumundadır. Katılımcı firmalara stant açma ve seminer düzenleme imkânı tanınmakta, öğrencilere ise saha şartları, son teknolojiler ve mühendislik mesleği tanıtılmaktadır. 3 gün süren organizasyona ülke çapında 30’dan fazla üniversiteden katılım gerçekleşmektedir.

Makinistanbul bu sene büyük sürprizlere hazır durumda. Ödüllü mühendislik yarışmaları, mülakat simülasyonları, vaka çalışmaları ile mühendislik adaylarını hem teknik hem de kurumsal anlamda geliştirmeyi amaçlıyor.

Makinistanbul eğitim hayatı esnasında kariyerine de sağlam bir temel oluşturmayı hedefleyen öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Stantlarda Türkiye’nin en büyük firmalarıyla buluşma, birbirinden değerli katılımcıların bulunacağı seminerlere katılma gibi klasik etkinliklerin yanı sıra, ülkenin önde gelen firmaları tarafından düzenlenecek proje yarışmaları ve staj kabulleri, vaka çalışmaları, sertifikalı eğitimler ve mühendisliğin gündemdeki konularının, konulara en hâkim isimler tarafından tartışıldığı paneller gerçekleşiyor. Seminerlerin bir kısmının internet üzerinden de yayınlanacak olması, etkinliğin ulusal olma iddiasını destekler niteliktedir.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim