Köşe Yazarları

Başarıya Giden Yol Seninle Başlar…
Başarıya Giden Yol Seninle Başlar…

"Zihinler Işıldasın Dünya Parıldasın” mottosuyla hareket eden, Soft Skills eğitimlerle kişinin kendisini fark ederek, "Aile, iş ve toplumsal hayatta” kendini geliştirmesi amaçlayan ZNY Gelişim Akademi Eğitim Koordinatörü Nükhet Gözberk bizlerle keyifli deneyimlerini paylaştı;

Hepimizin bildiği gibi hayatın içinde ki en önemli kaynak, "İnsan Ve Ekoloji” dir. Aileler de; aile bireyleri, Toplum da; arkadaşlıklar, İş hayatın da; biz çalışanlar İnsan ve Ekoloji dengesini kurmak zorundayız. Her yerde İnsan ve Ekolojik gerçekle var.

Yaşamda gerçekleşen her olayı biz insanlar Ekolojik yapı ile gerçekleştiriyoruz. Hal böyle olunca İnsan eğitimi büyük önem kazanıyor.

Şu nokta kesinlikle gözden kaçırılmamalı; Öğrenim farklı bir kavram, Eğitim farklı bir kavram. Eğitim; kişinin kendini geliştirmesi için kullandığı ve takip ettiği yollar, Öğrenim; Okuryazar olmak ve Teknik bilgi sahibi olmak. Bu noktada insan kaynakları alanında başarılı kişilerin yetişmesi için Soft Skills Eğitimlerin önemine vurgu yapmadan geçmek imkânsız. Soft Skills Eğitimler, kişinin kendini fark etmesini, farklılıklarını ortaya çıkarmasını ve bu farklılıklar üzerine Kariyer ve Aile Hayatı ilişkilerini güçlü temeller üzerine inşa etmesine olanak verir. Farkında olmak, Özgüven duymak için yapılması gerekenler konusunda bizlere, kendimizin dahi inanamayacağı çözüm yolları ve ipuçları verir.

Zny Gelişim Akademi Soft Skills Eğitimlerde, Kendini Nlp, Profesyonel Koçluk Liderlik, İletişim ve Yönetim konularında sürekli geliştiren ve kişilerin eğitim ihtiyaçlarını objektif olarak belirleyebilen, konusunda Lider bir Eğitim Merkezidir. Zny Gelişim Akademinin hedefi kişilerin farklılıklarını fark etmesini ve kişinin kendisini tanımasını sağlayarak Soft Skills eğitimlerle geliştirmektir.

Yetişkin eğitimi her zaman; deneyim, bilgi ve teknik birikim gerektirir. Eğitimler ve eğitmenler konusunda Zny Gelişim Akademi bu konuların üzerinde önemle durur.

Zny Gelişim Akademi konusunda Dikey Büyümeyi tercih eder.

Motto "Zihinler Işıldasın Dünya Parıldasın”

Soft Skills eğitimlerde, kişinin kendisin fark ederek, "Aile iş ve toplumsal hayatta” kendini geliştirmesi amaçlanır. Soft Skills eğitimlerin temelini NLP oluşturur. NLP açılımı; Neuro Lingustic Programme. Sinir uçlarımızla dilimizi kodlamak veya dilimizle sinir uçlarımızı kodlamak anlamını taşır.

NLP programı üzerine kurgulanacak olan stratejik eğitimler; Satış Teknikleri, Satışta Başarının ip Uçları, Başarıya Giden Yol, İletişim Teknikleri, Zaman Yönetimi, Sunum Teknikleri, Stres Yönetimi, Yetenek Geliştirme, Yönetici Geliştirme Eğitimleri gibi aklınıza gelebilecek pek çok eğitim %60 Oranında değer kazanacaktır.

Nlp’nin Soft Skills eğitimlere en büyük katkısı DUYGU VE DURUM kontrolümüzü sağlamamızla ilgili verdiği teknik bilgilerdir.

Koçluk Eğitimi ise bu kontrollerin prensipler dâhilinde uygulanmasını ve hedeflere ulaşılmasını sağlar. İletişim Eğitimleri ise bu iki konuyu da içinde barındırır. Başarıya giden yolda NLP ve Koçluk Eğitimleri "Kişiler ve İK” lar için vazgeçilmez anlam kazanır.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver