Köşe Yazarları

Biz Kitaba İnanıyoruz...
Biz Kitaba İnanıyoruz...


Ağustos ayında Profil Kitap, aynı böyle sıcak bir yaz gününde keşfedilen bisikletin tarihçesinin anlatıldığı Michael Hutchinson’ın Bisikletçiler'ini ve Barrington Barber’in hazırladığı 50 Çizim Projesi'ni okurlarla buluşturuyor.

Bisikletçiler

Michael Hutchinson

"Bisikletin dünyayı nasıl kasıp kavurduğunu görmek için mutlaka okumalısınız.”

Sir Chris Hoy

"Kapsamlı ve baş döndürücü bir metin, tam da Hutchinson’dan bekleneceği gibi. Bizim bugün hiç tereddütsüz kabul ettiğimiz bir şeyin, bisikletin ne kadar havalı olduğu gerçeğinin ispatı ve evrimi anlatılıyor bu eserde...”

Ned Boulting

"Bisiklet tarihi hakkında okuyabileceğiniz en sade, güçlü ve isabetli eser.”

Chris Boardman

Bundan 200 yıl kadar önce, Alman ormanlarından birinde, yüzyıllardır yaşanan en karanlık ve sıcak yaz mevsiminde başladı bisikletin tarihçesi. Onu yasaklama eğilimi de öyle. Michael Hutchinson, Bisikletçiler isimli bu kitabında, 200 yıl içerisinde, şehirlerden ülkelere dek süren bir öyküyü; demiryolu çağındaki "yüksek tekerlekli” penny-farthing sürücülerini, 1890’ların Victoria Dönemi’ndeki yüksek sosyeteyi kasıp kavuran bisiklet çılgınlığını, hatta 1960’larda bisikletin az kalsın tümden yok oluşundan tutun da 21. yüzyıldaki akıl almaz dirilişine kadar bisiklete dair keyif verici ve merak uyandıran her detayı maharetle anlatıyor. Bisikletçiler Zeynep Şen'in çevirisiyle Profil Kitap'ta!


50 Çizim Projesi

Barrington Barber

Barrington Barber'ın bu yaratıcı ve yeni kitabı, barındırdığı elli çizim projesi ile okurlarına aralarında insanların, evcil hayvanların, ev ve günlük yaşantıda karşılaşılabilecek eşyaların olduğu bir dizi ilginç çizim konusu sunuyor. Kitapta her birinin neticesinde ortaya bitmiş bir çizimin çıktığı projeler, kolaylıkla uygulanması için adımlara bölünüyor ve okuyucunun bu adımları takip ederek çizimin kendine özgü bir şeklini yaratması hedefleniyor. Bir yandan acemi çizerlere yol gösteren bir yandan da daha deneyimli çizerlere natürmortlardan hayvanlara, çiçeklerden insanlara onları zorlayacak temalar sunan 50 Çizim Projesi hayatın en tatmin edici ve yaratıcı sanatlarından birini keşfedip geliştirmenin rahatlatıcı bir yolu…

 

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver