Röportajlar

SİGORTACILIK SEKTÖRÜNDE EĞİTİMLİ PERSONEL HIZLI YÜKSELİYOR…
SİGORTACILIK SEKTÖRÜNDE EĞİTİMLİ PERSONEL HIZLI YÜKSELİYOR…


·          TDB Sigorta Brokerlik Hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

 Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri, alternatif dağıtım kanalları ile karşılaştırmalı olarak müşterilerine ulaştırmayı amaçlayan TDB Sigorta Brokerlik A.Ş., 2015 yılında İstanbul'da kurulmuştur. TDB Sigorta Brokerlik; yenilikçi ve işbirlikçi vizyonu, güçlü ortaklık yapısı ve teknolojik altyapısıyla sektörün lider broker şirketi olmayı hedeflemektedir. 

·         TDB Sigorta Brokerlik A.Ş.’nin ortaklık yapısı hakkında bilgi verebilir misiniz?

 TDB Sigorta Brokerlik A.Ş., bir konsorsiyum ortaklığı olup, ortaklarından biri sanayi ve ulaştırma alanında teknik denetim ve belgelendirme hizmetleri veren Almanya merkezli  TÜVSÜD Türkiye’nin hizmet sektöründe öncü gruplarından olan Doğuş Grubu ve Londra merkezli bir sermaye kuruluşu olan Bridgepoint’tir.

Ortaklarımız hakkında biraz daha detay bilgi paylaşacak olursak;

TÜV SÜD; test, denetim, belgelendirme ve eğitim hizmetleri konusunda uzmanlaşmış önde gelen kalite, güvenlik ve sürdürülebilirlik çözümleri sağlayıcısıdır. 150 yıllık bir geçmişe sahip olan grup, kuruluş amacı olan insanları, yapıları ve çevreyi teknolojiden kaynaklanan risklerden koruma prensibine bağlı kalmıştır. Münih – Almanya merkezli olan kuruluş, dünya çapında 800'den fazla noktada faaliyet göstermektedir. 22.600'den fazla disiplinlerarası uzmandan oluşan ekibiyle TÜV SÜD, 2015 yılında 2,2 milyar Euro gelir elde etmiş önemli bir global oyuncudur.

1951 yılında kurulan Doğuş Grubu ise, başarılı geçmişiyle Türkiye'nin önde gelen grupları arasında yer almakta ve hizmet sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir. Grup; finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere sekiz sektörde faaliyet göstermektedir. Doğuş Grubu ayrıca, mevcut hizmet verdiği sektörlerin yanı sıra teknoloji, spor ve eğlence alanındaki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürmektedir. 30 ülke ve 290’dan fazla şirketinde 50 binin üzerinde çalışanı ile hizmet verdiği müşterilerine; üstün teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı sunmaktadır.

Ortaklarımızdan Bridgepoint ise İstanbul, Londra, Frankfurt, Paris, Milan, Madrid, Varşova ve Helsinki'de de ofisleri bulunan Londra merkezli bir özel sermaye fonudur. 25 yıllık geçmişi boyunca Bridgepoint çeşitli sektörlerde büyüme potansiyeline sahip şirketlere 16.8 milyar Avro değerinde sermaye yatırımı yapmış ve bugün de 4 milyar Avro değerindeki BEV adlı 5. fonunu yönetmektedir.

·         Sigorta sektöründeki kariyer fırsatlarından biraz bahsedebilir misiniz?

 Sigorta sektörü, diğer sektörlerden farklı olarak, çalışanlarına çok çeşitli kariyer olanakları sunarak diğer sektörlerin önüne geçiyor. Eğitimli personelin çok daha hızlı ilerleme ve yükselme şansının olduğu, gelişen ve büyüyen bir alan olduğunu söyleyebiliriz.

·         Şirketinizdeki İK politikaları, işe alım ve performans yönetimi gibi sistemlerden bahsedebilir misiniz?

 Piyasaya Nisan 2016 itibariyla giren bir sigorta brokerlık şirketi olduğumuz için IK tarafında çeşitli rollerde işe alım, büyüme ve gelişim süreçlerimiz hızla devam ediyor.  Şuanda en aktif olduğumuz alan işe alım olmakla beraber, eğitim, gelişim ve performans yönetimi ve diğer insan kaynakları sistemlerine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Genç, dinamik, başarı odaklı ve en önemlisi mutlu çalışanlar yaratmak adına tüm uygulamalarımızda bu konulara daha hassas yaklaştığımızı söyleyebiliriz.

·         Günümüzde işveren markası olmak çok önemli, sizin bu alandaki yatırımlarınızı dinleyebilir miyiz?

 Genç, dinamik ve mutlu insan kaynağımızla, yine gençlerle kampüslerde biraraya gelerek, çeşitli mecralarda yer almaya başladık. Yine işveren markası adına çalışmalarını yürüttüğümüz çeşitli projelerimiz de mevcut. Bu aşamada çalışmalarımız devam ettiği için önümüzdeki aylarda projelerimizi daha detaylı anlatmayı amaçlıyoruz. 

 

 

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver