Mutlaka İzlemeniz Gereken 6 İş Dünyası Filmi

Mutlaka izlenmesi gereken iş dünyası filmleri nelerdir? Sizler için araştırdık.

Mutlaka izlenmesi gereken iş dünyası filmleri nelerdir? Sizler için araştırdık.

Bugüne dek iş dünyasına dair bir dizi makale ve kitap okudunuz fakat halen iş dünyası hakkında size ilham verecek filmleri izlemediyseniz işte size iş dünyası içerisinde yer alan ve birbirinden farklı konuları içeren filmler.

Genç Çıraklar Film bir şirketin pazarlama departmanında çalışan ve dijital dünyanın yeniliklerine ayak uyduramayan iki orta yaşlı çalışanın hikayesini konu almaktadır.  Filmin iki kahramı işten kovulur ve işsizlikle mücadele ederken Google 'a iş başvurusu yapmaya karar verir. Görüşmeye gittiklerinde ise karşılaştıkları manzara bir hayli şaşırtıcıdır. Artık işe alınmak için daha fazla çabalamak zorunda kalacaklardır. Çünkü kendilerinin yarı yaşlarında ve dijital konularda deha haline gelmiş gençler ile mücadele edeceklerdir. Kahramanlar bu evrede birbirleri ile dahi rekabet edecek duruma gelirler. Komedi türündeki bu filmi keyifle izleyebilirsiniz.

Too Big To Fail  Film konu olarak 2008 yılında Amerika başta olmak üzere tüm dünyada yaşanan ekonomik krizi ve bu kriz sonucu şirketlerde yaşanan durumu anlatmaktadır. Genel olarak Amerikan hükümetinin ekonomik sistemi ve kendisini kurtarmak için gösterdiği çabayı anlatan film iş dünyası içerisinde krizlerin nasıl etkilere sebep olduğunu güzel bir biçimde konu edinmiş.

Oyunun Sonu 2008 yılında Wall Street 'de bir yatırım bankasının zor günlerini konu alan film 2008 yılı finansal krizinin iş dünyasını ve şirketleri nasıl etkilediğini konu alıyor. 2011 Sundance Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan ve sonrasında  Berlin'de de Altın Ayı için yarışan film keyifle izlenebilecek nitelikte.

Sosyal Ağ Film size belkide her gün kullandığınız ve artık bir parçası olduğunuz bir sostal ağın kuruluşunun hikayesini anlatıyor. Konu olarak Mark Zuckerberg'in Facebook 'u kuruş evresi ve bunun hikayesini içeren film Facemash olarak kurulan uygulamanın nasıl doğduğunu  ve nasıl evrim geçirerek Facebook'a dönüştüğü konusunu işliyor. Dijital dünyaya ilgi duyanlardansanız ya da marka hikayelerinden keyif alıyorsanız tam size göre bir film diyebiliriz.

Umudunu Kaybetme  İyi bir baba ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adamın işinde çektiği sıkıntılar sebebiyle eşi tarafından terk edilmesini ve ardından küçük oğlu ile birlikte tuvaletlerde, düşkünler evinde kalmasını ve çalışma mücadelesi vererek başarıya ulaşmasını konu alan film duygusal anlamda da oldukça etkileyici filmler arasında yer alıyor.

Ofis Çılgınlığı Film konu olarak orta yaş krizine biraz erken dalmış  ve çalıştığı şirket için kendisini heba eden bir bilgisayar programcısının hikayesini anlatmaktadır. Özel hayatında da pek başarılı olamayan kahramanın artık bu rutinden sıkılmasını konu alan filmde iş dünyasına dair kendimizden kesitler bulmamız mümkün.