Cem Açık Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Türkiye Lideri oldu

2005 yılında Yeni Ürünler Planlama Müdürü olarak Pfizer ailesine katılan Cem Açık, Mayıs 2016 itibariyle Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Türkiye Lideri olarak atandı.

2005 yılında Yeni Ürünler Planlama Müdürü olarak Pfizer ailesine katılan Cem Açık, Mayıs 2016 itibariyle Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Türkiye Lideri olarak atandı. Açık, bu görevinden önce Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Avrupa Bölgesi’nde patent süresi biten ve bitmekte olan ürünlerin stratejilerinden ve iş sonuçlarından sorumlu bölge lideri olarak görev yapıyordu.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cem Açık, 1998 yılında Carnegie Mellon Üniversitesi’nde MBA’ini tamamladı. 1998 – 2001  yıllarında American Airlines Finansal Planlama departmanında, 2002 – 2005 yıllarında McKinsey Danışmanlık’ta çalıştı. 2005 yılında Yeni Ürünler Planlama Müdürü olarak Pfizer Türkiye’ye katılan Cem, daha sonrasında sırasıyla Bölge Müdürlüğü, Kurumsal Strateji Müdürlüğü ve Kardiyovasküler (KV) Grup Pazarlama Müdürlüğü yapmıştır. 2011-2013 yılları arasında sırasıyla Pfizer Nütrisyon ve Nestle’de Anne-Bebek Beslenmesi birimlerinde Türkiye, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs’tan sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Açık, Mayıs 2013’te Pfizer’e geri dönerek Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi KV / Metabolik Terapötik Alan Lideri olarak çalışmaya başladı. Mart 2014 itibariyle Avrupa Bölgesi KV / Metabolik Terapötik Alan Lideri olarak görevini sürdürdü. Aralık 2014’ten bu yana Global Yerleşik Portföy İş Birimi Avrupa Bölgesi’nde patent süresi biten ve bitmekte olan ürünlerin stratejilerinden ve iş sonuçlarından sorumlu bölge lideri olarak görev yapıyordu.