Bartın İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Bartın
Sayfa:/11

İş Habercisi - Bartın İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Bartın İş İlanları

Bartın, Karadeniz Bölgesi içinde, Zonguldak ve Karabük’ün tam ortasında yer alan, hem yüzölçümü hem de nüfus anlamında Türkiye’nin en küçük şehirlerinden biridir. Fakat nüfusu küçük olsa da, ekonomisi son yıllarda büyümektedir ve şehir son yıllarda yapılan yatırımların etkisiyle göç alan bir konuma gelmiştir. Şehir böylece ticari anlamda gelişmiş bir kent haline gelmeye başlamıştır.

Şehrin merkezinin denize kıyısı olmasa da denize sadece 15 km mesafededir. Şehrin gelişmesine en büyük katkıyı, Batman çayının denize döküldüğü yerdeki liman vermiştir. Bu liman şehirdeki istihdam olanaklarını artıran faktörlerin başında yer almaktadır. Şehrin gelişmesi, ekonominin canlanması, turizm ve inşaat sektörleri gibi farklı sektörlerde de iş imkânlarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bartın iş ilanları sayfamızı takip ederek özelliklerinize uygun ve aradığınız imkânları sunan iş olanaklarını (güncel olarak) inceleyebilirsiniz.

Limandan Doğan İstihdam

Liman bulunan her şehirde olduğu gibi, Bartın’da da denizcilik önemli bir sektör olarak gelişmiştir. Limanda ve limana yanaşan gemilerde çalışmak üzere personelarandığı (sıklıkla) görülmektedir. Gemi elemanları için geniş istihdam alanları mevcuttur. Ayrıca, limanın varlığı şehrin ticari hareketini de artırmıştır. Bu da şehirde hizmet sektörünün de gelişmesine neden olmuştur.

Turizm Canlanıyor

Şehir, Karadeniz illeri arasında turizm hacmi en büyük olan illerden biridir. Amasra ilçesi yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu yüzden özellikle bu ilçe civarında birçok otel, restoran açılmıştır ve özellikle turizm dönemlerinde bu tesislerde çalışacak aşçılara, garsonlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Şehrin turistik yönünün ön plana çıkartılmasıyla birlikte, Bartın iş ilanları turizm sektöründe önemli ölçüde canlanmıştır. İnşaat sektörünün gelişimi ve turizm sektörüne yapılan yatırımların artması, şehirdeki iş imkânlarının çoğalmasını ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar tarafından verilen iş ilanlarının sayısının artmasını sağlayan faktörlerdir.

İnşaat Sektörü

Bartın’da gerçekleşen ekonomik büyüme, şehre göçleri ve dolayısıyla nüfus artışını da beraberinde getirmiştir. Bu durum da, inşaat sektöründe bir canlanmaya yol açmıştır ve sürekli olarak yeni konutlar inşa edilmektedir. Bu konutların inşaatında çalışacak mühendislere, işçilere ve diğer personele sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır.