Batman İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Batman
Sayfa:/12

İş Habercisi - Batman İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

Batman İş İlanları

Batman, her geçen gün gelişen illerimiz arasındadır. Eğer Batman iş ilanları güncel şekilde takip edilirse, farklı alanlarda birçok iş ilanıyla karşılaşmak çok kolay olacaktır.

Batman, istatistiklere göre Türkiye’deki gelişmekte olan iller arasında ön sıralarda yer almaktadır ve şehir üç adet organize sanayi bölgesine sahiptir. Şehirde karayolu ulaşımı gelişmiştir. Şehre ulaşım için havayolu ve demiryolu da kullanılabilir. Ulaşımın kolay olması, şehirdeki iş olanaklarının sayısının artmasına ve sayfamızda yayınladığımız iş ilanlarının farklı sektörlerdeki iş imkânları haline gelmesine yardımcı olan bir faktördür.

Şehir sanayisinin yanı sıra tarihi yönüyle de öne çıkmaktadır. Şehir geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Antik kent Hasankeyf Batman sınırları içinde yer almaktadır. Şehir bu yüzden turizm açısından da değerlidir.

Türkiye’de Petrolün Başkenti

Batman, petrol sanayisi ile dikkat çeken bir kenttir. Şehir Güney Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki en önemli sanayi kentleri arasında yer almaktadır. Kentteki ekonomi temel olarak petrol ve tarım-hayvancılığa dayalı olarak büyümüştür. Özellikle Raman Dağı’ndan çıkan petrol ve rafineriler, kentin ekonomisinde önemli paya sahip olan işler ve kuruluşlardır.

Raman Dağı’ndan çıkan petrol, ülkedeki petrol ekonomisinde çok büyük bir paya sahiptir. Ülkenin petrol ihtiyacının beşte birini karşılamaktadır. Şehirdeki en büyük sanayi petrol üzerinedir ve bölgede rafineriler bulunmaktadır. Rafineriler haricinde büyük bir sanayi kuruluşu şehirde yer almamaktadır.  Özel sektör yatırımları, küçük ölçekli olarak, yem, mercimek, tuğla alanında devam etmektedir. Batman iş ilanları 2018, petrol ağırlıklı bir tablo ortaya çıkartmaktadır. Rafineriler ve alakalı diğer sektörler, şehirdeki iş olanaklarının büyük bir kısmının kaynağı olan işletmeler ve sektörler olarak gösterilebilirler.

Tarım Da Önemli İstihdam Sağlıyor

Şehir tarım açısından da iyi noktadır ve hem Batman hem de Beşiri ovasında tarım faaliyetleri aktif olarak sürmektedir.

Batman ovası Türkiye’nin en verimli ovalarından biridir ve burada pamuk, tahıl gibi ürünlerin yanı sıra meyve-sebze ekimi de yapılmaktadır.

Batman, sakinlerine farklı alanlarda çeşitli iş imkânları sunmaktadır. Sürekli olarak güncellenen Batman iş ilanları sayfamızı takip edersiniz, özelliklerinize uygun ve aradığınız imkânları sunan iş olanaklarını değerlendirebilirsiniz.