İş Hayatına Dair

İnsan Kaynaklarının Sosyal Yüzünü Anlatan “Sosyalika” Yayında !
İnsan Kaynaklarının Sosyal Yüzünü Anlatan “Sosyalika” Yayında !

Sosyal medya günümüzde en önemli iletişim kaynaklarından biri haline geldi ve hayatımızın her anında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Hemen her alanda kullanılan sosyal medya, insan kaynakları yöneticilerine rehber oluyor.

Sosyal Medyanın yaygınlaşması ile sosyal medyayı sadece bir iletişim kanalı olması dışında adayları anlama ve onlarla anlaşma yolu olarak gören Pelin Vardarlıer, Sosyalika kitabı ile sosyal medya teknoloji ve trendlerini insan kaynakları yöneticisine sunulan bir fırsat olarak görüyor ve Sosyal Medya ile İnsan kaynakları arasındaki bağı anlatıyor.

Kitapla ilgili bilgi veren Varlıer, "Özellikle internet kabiliyetinin artması sonucu kullanımı yaygınlaşan sosyal medya platformları işverenler ve insan kaynakları yöneticileri için kaçınılmaz bir veri kaynağı haline gelmiştir. Son zamanlarda hızla yaygınlaşan sosyal medya kavramı insan kaynakları alanında da kullanılmaktadır. Bu kitapta işverenin bu platformu kullanım sebepleri ile kullanım şekillerini inceleyerek, önerilerde bulundum, bireylerin bakış açılarını da değerlendirdim ve araştırmalar için kaynak olabilecek bilgileri derledim.” dedi.

Keyifli okumalar dileriz…


 

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver