İş Hayatına Dair

LOJİSTİK ARTIK YALNIZCA TAŞIMA VE DEPOLAMA DEĞİL…
LOJİSTİK ARTIK YALNIZCA TAŞIMA VE DEPOLAMA DEĞİL…

CEVA İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Nihat Çukurkaya

Lojistik sektörü nitelikli ve tam donanımlı personele gerçekten ihtiyaç duyuyor. CEVA Lojistik olarak lojistik bölümlerinden mezun olanları önemsiyoruz. Sektörün ihtiyacı olan eğitimi almış, akademik bilgiye sahip mezunların sektöre girmesiyle eğitimli ve nitelikli personel sayısında artış olduğunu görüyoruz.

Bugüne kadar sektöre öncü olan birçok projeye imza attık. Türkiye’nin ilk Kontrol Merkezi’ni açtık. CEVA’nın Türkiye’deki operasyonlarını Kontrol Merkezi’ne bağlı 600 kamerayı kullanarak 7/24 gözlemlemesi ile bütün tedarik zinciri operasyonlarının tek bir merkezi noktadan izlenebilmesini sağladık ve bu sistemle ortaya çıkan sorunlar daha kısa sürelerde tanımlanıp çözüme kavuşturuldu. Ayrıca bu sistem sayesinde günde 1200’den fazla kamyon sevkiyatını içeren bütün süreçler için gerçek zamanlı bir raporlama sistemi hazırlayabiliyor, şeffaf ve hızlı hizmet alma konusunda bize güvenen müşterilerimize katma değer sunulabiliyoruz.

Lojistik sektöründe en büyük rekabetin kara taşımacılığı, kontrat lojistiği ve depolama alanlarında yaşandığını söyleyebilirim. Lojistik artık yalnızca taşıma ve depolama değildir.Bu rekabette öne geçebilmek için lojistikçilerin müşteri ihtiyaçlarını doğru anlayıp sektöre ve hatta müşteriye özel servisler sunabilmesi gerekiyor.


Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver