İş Hayatına Dair

İŞ DÜNYASINA İLK ADIM: STAJYERLİK
İŞ DÜNYASINA İLK ADIM: STAJYERLİK

İŞ DÜNYASINA İLK ADIM: STAJYERLİK

 

Secretcv.com’un 1-30 Nisan tarihlerinde yaptığı araştırmaya göre her sektörden, her bölümden tam 450 stajyer ilanı secretcv.com’da başvuruları bekliyor.

Bu ilanların sektörlerine baktığımızda ise; %14 ile eğitim sektörünün başı çektiğini görüyoruz. Sırasıyla Gıda, Pazar Araştırmaları, Mağazacılık/Perakendecilik sektörleri de stajyer adaylarını arıyor. Staj ilanlarının bölümlerine baktığımızda Tanıtım ve Reklamcılık birinciliği elden bırakmazken eğitim ve insan kaynakları bölümlerinin de ilk 3’te yer aldığını görüyoruz.


STAJYERLERİMİZİ POTANSİYEL ÇALIŞANLARIMIZ OLARAK GÖRÜYORUZ

Barilla Gıda Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü Hüseyin Coşkun

 

Stajyer adaylarının öncelikle Barilla değerleri, şirket kültürü ve yetkinlik beklentilerine uyumlu olması oldukça önemli. Barilla’da staj yapmak isteyen öğrencilerin, başvuruda bulundukları bölüm için gerekli temel becerilere sahip olmasının yanı sıra, yeni bilgiler öğrenmeye açık, iletişimi kuvvetli ve sorumluluk sahibi olmalarına dikkat edilmektedir. Bununla birlikte, yabancı dil olarak İngilizce seviyesi bizim için önemlidir.

 

Barilla Gıda olarak, stajyerlerimizi geleceğin potansiyel çalışanları olarak görüyoruz. Özellikle, uzun dönemli değerlendirdiğimiz stajyerlerimizden, bir Barilla çalışanı gibi iş süreçlerinde sorumluluk almalarını, işe katma değer sağlamalarını ve sürekli gelişmeye odaklı olmalarını beklemekteyiz.Şirketimizde yeni bir pozisyon açıldığında öncelikli olarak iç kaynaklarımızı değerlendiriyoruz.


Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver