Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

ÇEŞİTLİLİK SAYESİNDE FARKLI BAKIŞ AÇILARI KAZANIYORUZ

Kariyer Rehberi

ÇEŞİTLİLİK SAYESİNDE FARKLI BAKIŞ AÇILARI KAZANIYORUZ

ÇEŞİTLİLİK SAYESİNDE FARKLI BAKIŞ AÇILARI KAZANIYORUZ


Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü&Avrasya ve Afrika Grubu Ofisi İşe Alım Müdürü Melitsa Mizrahi


Career Express 365 programımıza staj başvurusu yapmak isteyen adaylarımızda aradığımız temel şartlar, üniversitelerin lisans programlarında 3’üncü sınıfı bitirmiş veya master öğrencisi olmaları, tercihen daha önce staj deneyiminin bulunması ve bir yıl boyunca yaz döneminde hafta içi her gün, kış döneminde ise haftanın en az 3 iş günü çalışabilmeleridir.

 

Career Express ZIP programımıza bizlerle uzun dönem staj yapamayacak, yurtdışında veya şehir dışında okuyan öğrencilerimizi yerleştirmeye çalışıyoruz. Kısa dönem staj başvurusu yapabilmenin temel şartları, üniversitelerin lisans programlarının 2’nci veya 3’üncü sınıf öğrencisi olmaları, Temmuz ayı boyunca İstanbul'da bulunabilmeleri ve yetkinlik bazlı mülakat aşamalarımızı başarıyla tamamlayabilmeleri olarak belirtebiliriz.

 

Çeşitlilik, Coca-Cola'nın en önemli değerlerinden biri. Yani farklı kültürleri, farklı disiplinleri bünyemizde toplayıp, farklı bakış açısı kazandığımıza inanıyoruz. Bu nedenle, stajyer alırken de farklı üniversitelerde ve farklı bölümlerde okuyan öğrenciler olmasına önem veriyoruz. Coca-Cola, markaları gibi oldukça dinamik bir kurum. Kurum kültürümüzün en önemli elementleri insan odaklılık, yaratıcılık, pozitif liderlik, ekip çalışması, başarı ve sonuç odaklılık. Bunun yanı sıra entelektüel kapasitelerinin yüksek, çevresinde olan biten hakkında bilgi sahibi, takım çalışmasına inanan, araştırmacı ve paylaşımcı, bireysel gelişime açık olmaları da önemli.


İNGİLİZCE BİLEN ADAYLARI TERCİH EDİYORUZ

Digiturk İç Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Zafer Erkanar

Digiturk olarak yaz aylarında yoğun olarak stajyer alımlarını gerçekleştiriyoruz. Stajyerlerimiz bu dönemlerde 1-2 aylık kısa süreli olarak şirketimizde çalışma imkanı buluyor. Bu sürede performans açısından olumlu olarak değerlendirdiğimiz stajyerlerimiz ile kış döneminde de çalışmaya devam ediyoruz.

Digiturk’te staj yapacak arkadaşlarımızın sorumluluk sahibi olması ilk dikkat ettiğimiz noktalardan biri. Öğrenmeye açık, İngilizce bilen, yaratıcı, iletişimi güçlü ve takım halinde çalışabilecek arkadaşlar olmalarına da özen gösteriyoruz.

 

Şirketimizdeki açık pozisyonlarda, daha önce Digiturk bünyesinde staj yapmış yeni mezun adaylarla ilerlemeyi her zaman tercih ediyoruz.

 

İŞ HAYATINA HAZIRLANIRKEN TEST SÜRÜŞÜ İMKANI

Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Müdürü İlke Kılıç

 

Eczacıbaşı Topluluğu’nda uygulanan staj sisteminin temel amacı üniversite, yüksekokul, teknik lise, endüstri meslek lisesi gibi öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden en yetkin ve başarılı olanlarına, Topluluğa bağlı kuruluşlarda staj yapma olanağı vermek, staj süresince öğrencilerin performanslarını izlemek ve üstün performans gösteren öğrencileri öğrenimleri sonunda kuruluşlara kazandırmaktır.

 

Bu yıl beşincisi düzenlenen Kariyer Test Sürüşü, Eczacıbaşı Topluluğu’nun, üniversitelerin lisans üçüncü sınıf ve yüksek lisans birinci sınıf öğrencilerine yönelik, uzun süreli ve kapsamlı staj programıdır.

 

Gelecek vadeden öğrencilere ,"Yol Açık, Yola Çık!” sloganıyla işe alım odaklı imkanlar sunan bu program, kariyer yolculuğuna hazırlanan öğrencilere "test sürüşü” imkanı tanıyor da diyebiliriz. Programda "pilot” olarak nitelendirilen stajyerler, pazarlama, satış, iş geliştirme, dışsatım, finans, tedarik zinciri, üretim, kalite, ar-ge, ür-ge, insan kaynakları, bilgi teknolojileri fonksiyonlarında, en az iki ay olmak şartıyla staj süresince mentorlarının önderliğinde projeler üzerinde çalışıyorlar.

Stajlarını başarı ile tamamlayan ve iş hayatına hemen atılmak isteyen pilotlar arasındaki işe yerleştirme oranımız ise %86.

 

İŞE ALIMLARIMIZIN %40’INI STAJYERLERİMİZDEN KARŞILIYORUZ

 

Evyap İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Arzu Arslan

Her yıl departman kontenjanları dahilinde kış dönemi için lise; yaz dönemi içinse üniversite stajyerleri konumlandırıyoruz. Bu yıl itibariyle uygulamaya başladığımız"Evyap Future Track”staj programı dahilinde alacağımız yaz dönemi zorunlu stajyerlerimizin performanslarını projelerle takip edeceğimiz ve başarılı stajyerlerimizin uzun dönem staj ve mezuniyet sonrası işe alımlarda öncelik kazandığı bir kurguda ilerliyoruz.

Sürekli gelişim ve değişime odaklı çalışan; merak, araştırma ve öğrenme düzeyi yüksek ve bunu teknik bilgisiyle harmanlayarak işine uygulayabilecek; hem müşteri hem de tüketici odaklı hizmeti uygulayabilecek stajyer adaylarını öncelikli olarak tercih ediyoruz.

Başlangıç seviyesindeki yeni mezun işe alımlarımızın ortalama %40’ını stajyerlerimizden karşılıyoruz.


İŞE ALIMLARIMIZIN %90’I YENİ MEZUN

Garanti Bankası İnsan Kaynakları Koordinatörü Osman Tüzün

Üniversite öğrencilerinin, sektörü ve bankacılık mesleğini tanımaları için 3 farklı staj programı yürütüyoruz: Genel Müdürlük birimlerimizde yürüttüğümüz Genç Garanti’li ve Bölge Müdürlüklerimizde yürüttüğümüz Garanti’li Deneyim ve şubelerimizde yürüttüğümüz Temel Bankacılık Staj Programı.

Genç Garanti’li ve Garanti’li Deneyim staj programlarımız kapsamında, 3. ve 4. sınıf öğrencilerine fırsat vermeye çalışıyoruz. Temel Bankacılık Staj Programında ise, lisansve önlisans 1. sınıf ve2. sınıf öğrencilerine öncelik veriyoruz.Yeni mezunları bünyesine katıp onları yetiştirerek içeriden büyüme stratejisini benimsemiş bir kurumuz. Bu nedenle işe alımlarımızın %90’inı yeni mezun alımları oluşturuyor.

Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz araştırmaların sonucunda, üniversite öğrencilerinin alışılagelmiş kariyer günlerini monoton bulduğunu, kampüslerde düzenlenen şirket sunumlarının kurumları anlatmakta yeterli olmadığını, bunlar yerine interaktif etkinliklerle gerçek projelerde yer alarak ve kurumların üst düzey yöneticileriyle bir araya gelerek, sektörleri, kurumları ve kurumların günlük hayatını tanımak istediklerini gözlemledik. Biz de bu doğrultuda, kampüs organizasyonlarımızı yenileyerek, farklı aktiviteler ve tanıtımlar yapmaya karar verdik. 2007 yılında, özel bir formatta hazırladığımız Garanti Talent Camp’in uygulamasına başladık.

DERS BAŞARISI DA ÖNEMLİ

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Dr. Ali Genç

 

Yaz dönemi üniversite staj başvuruları Nisan ayında alınıyor. Üniversite öğrencileri Haziran – Ağustos arasında yaz dönemi stajlarını yapıyorlar. Lise staj başvuruları ise Mayıs ayı içerisinde alınıyor. Okul dönemi boyunca stajlarını yapıyorlar.Stajı zorunlu olan öğrencilere öncelik tanımaya çalışıyoruz. Ayrıca okul genel not ortalamaları dikkate alınmaktadır.

Kurumu tanıyan, staj yaptığı birimin performansından memnun olduğu stajyer adaylarımız kuruma adaptasyon ve işe uyum süreçlerinde daha başarılı olduğundan işe alım süreçlerinde aranılan niteliklere ve yetkinliklere uygun olması halinde tercih edilebilmektedir.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim