TeknoSA; Harvard Business School'un Küresel Ortağı

Kariyer Rehberi

TeknoSA; Harvard Business School'un Küresel Ortağı

İki yıllık MBA programı içerisinde ilk yıla yayılan FIELD programı üç modülden oluşuyor. İlk modül takım geri bildirimi ve kendini yansıtma özellikleri üzerinden, bireysel liderlik becerilerini geliştirmeye odaklanıyor. İkinci modülde ise öğrenciler, Harvard Business School Küresel Ortakları arasından seçilen şirketlerin faaliyet gösterdiği ülkede saha çalışmalarında bulunarak, yeni bir ürün veya hizmet geliştirmek amaçlı küresel ve ortak bir zekâ üretmeye odaklanıyorlar. Programın final modülünde ise öğrenciler aldıkları tüm eğitimleri bir araya getirerek, Boston'da kendi mikro işletmelerini geliştirmek ve piyasaya sunmak yönünde çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

TeknoSA İnsan Kaynakları Direktörü Revna Besler, Harvard Business School küresel ortaklıklarına ilişkin olarak şunları söyledi; "Harvard Business School öğrencilerine, sahayı, gerçek iş dünyasınıdeneyimleme fırsatı sunmaktanson derece mutluyuz. Amacımız, öğrencilere bizlerle geçirdikleri yedi gün içerisinde, sınıflarında gerçekleşen eğitimlerin çok ötesinde bir iç görüyü kazandırmak oldu. Biz de onların bakış açıları ve deneyimlerinden öğrenme fırsatı yakaladık.”

Harvardlı öğrencilerden oluşan takım, Türkiye'de ikenTeknoSA araştırma ekibi ile bir araya gelerek TeknoSA mağazalarını ziyaret etti ve mağazalarda tüketiciler ile saha araştırması yürüttüler. Özellikle TeknoSA’nın genç müşterilerine odaklanarak, bu yaş grubunun beklenti ve ihtiyaçlarını anlamaya çalıştılar. Sürecin sonunda TeknoSA üst yönetimine yaptıkları sunumla da, bu müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler önerdiler. Bu önerilerden bazılarının hayata geçirilmesi planlanıyor.

Harvard Business School FIELD Fakültesi dekanı Profesör Tony Mayo ise TeknoSA küresel ortaklıklarına ilişkin olarak şunları söyledi; "Küresel ortaklarımız olmadan öğrencilerimize bu kapsamda bir eğitim tecrübesi veremeyeceğimizin son derece farkındayız. Bu nedenle TeknoSA’yave bütün FIELD Küresel Ortaklık Organizasyonu’nda yer alan kuruluşlara müteşekkiriz. Öğrencilerimiz bu deneyimden son derece faydalanıyorlar, aynı şekilde küresel ortaklarımızın da bu deneyimden faydalandıklarına inanıyoruz”.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim