Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Collezione Haydar Özkan: İşe Alımda Yeni Trendler

Kariyer Rehberi

Collezione Haydar Özkan: İşe Alımda Yeni Trendler
Firma yapınız ve firmanızdaki kariyer olanakları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamızda, Pazarlama ve Satış, Ürün Yönetimi, Tedarik, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Bütçe ve Mali Planlama gibi departmanlar yer alıyor. Kariyer Gelişim sürecinde temel felsefemiz Doğru İşe, Doğru Kişinin en doğru zamanda atanması stratejisine dayanıyor. Öncelikle Şirketin kilit pozisyonlarından başlayarak Organizasyonel Yedekleme sürecinde çalışmalarımıza başladık. Bu süreci destekleyen potansiyel adayların belirlenmesi, iç ilan, öngörüsel kariyer beklentilerinin yönetimi ve Kariyer Komitelerinin yönetimi adına önemli adımlar atmaya başladık. Şirket olarak çok genç bir kadro yapımız olması sebebiyle özellikle Y jenerasyonun sosyal mecralardaki aksiyonlarını da izlemeye alıyor ve istihdam arayışlarımızı bu kanallara doğru kaydırıyoruz.

Son zamanlarda ajandanızda hangi İK projeleriniz var? İK departmanı olarak üstlendiğiniz projelerden bahseder misiniz?

Son zamanlarda ajandamız oldukça yoğun. Geçtiğimiz dönemde çoklukla operasyonel faaliyetlerin doğru en doğru algoritma ile yürütülmesi yönünde adımlarımız oldu. Diğer yandan son bir aylık süreçte ise başta Mağaza ve Merkez organizasyonu için, balance scorecard uygulaması temelinde departman KPI larını belirleme, tüm İK süreçlerini Bilgi Teknolojileri uygulamaları ile sistematik olarak izlenebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Ancak en büyük önceliğimiz bu dönemde Seçme Yerleştirme Sürecinde kullandığımız web bazlı sistemler ile Test ve Mülakat sürecinin ilk kısmını adayların evlerinden yapmalarını sağlayacak şekilde yönetmek.

Seçme Yerleştirme sürecinde bu çalışmanın nasıl yürütüldüğünü bizlerle paylaşır mısınız?

Adayların farklı kanallardan Seçme/Yerleştirme birimine ulaşan özgeçmişleri ön değerlendirmeye tabi tutuluyor. İlk değerlendirmeye göre uygun görülen dilediğimiz sayıda adaya "Sınav Yönetim Sistemi” adını verdiğimiz yazılım ile daha önce hazırladığımız ve soru bankamızdan rastlantısal olarak seçilen belirli adet soruyu ve testi (ki bu testler Genel Yetenek, Genel Kültür, Yabancı Dil, Excel, Mesleki sınav gibi testlerden oluşuyor.) "Sınav Uygulama Portalımıza” webden ulaşmalarını sağlayacak şekilde sınav linkleri atarak cevaplamalarını sağlıyoruz.

Bu uygulamanın özellikleri neler? Hangi imkanları kullanıyorsunuz?

Bu uygulamada boşluk doldurma, çoklu seçim, eşleştirme gibi pek çok alternatif soru stilini adaylara yöneltebiliyoruz. Diğer yandan, bir görsel uygulamayı veya filmi izlemelerini sağlayarak bu uygulama üzerinden sorular yöneltme şansına sahip olabiliyoruz. Sınavlar için soru başına süre veya toplam süre atamaları yaparak dilediğimiz zaman kısıtları ile sınav sürecini yönetebiliyoruz. Bunun yanında, her soru için başarı yüzdesi raporuna kadar detaylı raporlar alabiliyor, e-posta ile sonuçları adaylara gönderebiliyor hatta sınav sonunda kendi web sitemize yönlendirebiliyoruz.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim