Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Dijital dünyada fark yaratmanın anahtarı: Sosyalik Medya

Kariyer Rehberi

Dijital dünyada fark yaratmanın anahtarı: Sosyalik Medya
Sosyalik Medya, genç bir sosyal medya ajansı olmasına karşın sunduğu hizmetlerle ayrıcalıklı bir yere konumlandı bile… Sosyalik’i sizden dinleyebilir miyiz?

Evet, dediğiniz gibi genç bir sosyal medya ajansıyız, tıpkı sektör gibi! Sosyalik Medya, Türkiye’nin ilk İK merkezli sosyal medya ajansı. Sektörlerinde söz sahibi olan firmaların başta insan kaynakları süreçleri olmak üzere, kurumsal kimliklerinin sosyal medyadaki temsilleri için rotalar belirliyor, projeler üretiyoruz.  Online strateji geliştirme, sosyal medyada itibar yönetimi, djital dünyada insan kaynakları yönetimi, içerik yönetimi, sosyal medya kampanyaları geliştirme, sosyal medyada işveren markası yönetimi, sosyal medyada y kuşağı yönetimi, sosyal medya takibi, dijital medya danışmanlığı gibi hizmetler ile firmalara katkı sağlıyoruz.

Sosyalik Medya’nın diğer sosyal medya ajanslarından ayrıldığı noktalar nelerdir? Nerelerde fark yaratıyorsunuz?

İnsan kaynakları ile sosyal medyanın kesiştiği yerdeyiz. Bizim farkımız, insan kaynaklarındaki tecrübemizden ve dijital dünyanın trendlerine yakından takip eden ekibimizden geçiyor. Secretcv’den gelen insan kaynakları deneyimimiz sektörün dinamiklerine hakim olmamızı sağlarken, bir taraftan da elimizdeki bu avantaj ile sosyal medyayı nasıl buluşturmamız gerektiğini biliyoruz. Facebook için konuşacak olursak firmaların ilanlarına yer verip, başvuru akışı yaratırken; sayfaları da aynı zamanda takip edilen, merak uyandıran ve interaktif alanlara dönüştürüyoruz.  Sosyal medya, insan kaynakları için engin ve duru bir deniz…  Biz bu denizde, hedefe en kısa yoldan ulaştıracak keyifli ve doğru rotaları belirliyoruz.

Reklam ve pazarlamayı biliyoruz. Sizin iddianız insan kaynaklarının da sosyal medyaya ihtiyacı olduğu yönünde…

Sosyal medyanın gücü çok yakın tarihte fark edildi. Malum, kurumsal ölçekte ilk yapılan işler daha çok reklam ve pazarlama departmanlarının yürüttüğü, son kullanıcıya yönelik kampanyalardan oluşuyordu. Ancak artık insan kaynakları da sosyal medyanın etkinlik alanından fayda sağlamak istiyor. Dünyada Microsoft, Wal-Mart, Marriot gibi dev markalar insan kaynakları süreçlerine sosyal medyayı entegre ettiler bile….  Türkiye de yavaş yavaş dünya trenleriyle uyumlu bir çizgiye geliyor. Bana sorarsanız insan kaynakları profesyonelleri de sürecin bu tarafa evrileceğini öngörüyor ve stratejilerini buna göre belirliyor.
Sosyal medya, marka olma iddiası taşıyan firmalar için hem doğru temsil edilmenin, hem de işveren markası olma yolunda rakiplere fark atmanın en etkili yolu…  Sadece bu kadar da değil yeni nesil ve arkasındaki müthiş potansiyele ulaşmak, doğru işle en uygun kişiyi buluşturmak, tercih edilen bir işveren markası olarak rekabet avantajının tadını çıkarmak için dijital dünyanın sınırsız bir potansiyeli var.

Sosyal medyanın ve sosyal medyada İK’nın geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Sosyal medya, şüphesiz her gün büyüyor. Bunun yakın zamanda değişeceğini zannetmiyorum. Biz, genç bir toplumuz. Gençler, kendilerini burada çok rahat ifade ediyor ve bu yüzden de zamanlarının büyük kısmını sosyal medyada geçiriyor. Sosyal medya ihtiyaca cevap verdikçe daha da yaygınlaşacaktır diye düşünüyorum. Önümüzdeki dönem, mobil uygulamaların çağı olacak. Trendler de bu yönde gelişiyor. Bilgisayarlarımızla tamamen vedalaşacağımız günler yakında gibi görünüyor.

İnsan kaynaklarına gelince, bizim öngörümüz birkaç yılın içinde İK’nın tek ihtiyacının sosyal medya olacağı yönünde…  İnsanlar artık ilgilendikleri firmaları sosyal medyada görmek istiyor, web sitesi incelemek yerini sosyal medya profillerini takip etmeye bıraktı. Firma tarafından bakınca da, insan kaynakları süreçlerini sosyal medyayla uyumlu hale getirmek müthiş bir potansiyel taşıyor. Takipçileriniz, sizin potansiyel çalışanınız demek de aynı zamanda. Gelecek, sosyal medyada şekillenecek. Bir firmanın insan kaynakları potansiyeli ne olursa olsun, bunu dijital trendler ile uyumlu hale getiremiyorsa, rakiplerini hep bir adım geriden takip ediyor demektir.
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim