Röportajlar

Şehrin En Yüksek Davet Mekanı: Qubbe
Şehrin En Yüksek Davet Mekanı: Qubbe
Qubbe İstanbul’un kendine özgü yapısından biraz bahsedebilir misiniz? Qubbe İstanbul nasıl bir mekan?

İstanbul’un en çok tercih edilen davet ve organizasyon mekanlarından biri olan Qubbe İstanbul, Maslak Sheraton Oteli içinde olmasına rağmen yönetim ve işletme olarak Lıfe Entertainment Grup bünyesinde hizmet veriyor. Otelin 26. katında asma katı dahil iki katlı; tavanı ve dört tarafı camlı olması ayrıcalığı ile, muhteşem İstanbul manzarasına hakim, neo oryantal tasarımın incelikle işlendiği konsept bir mekan.

Farklı konsept ve salon düzenlemeleriyle VIP hizmet anlayışıyla kişisel davetlere ve kurumsal birçok etkinliğe evsahipliği yapıyoruz. Roof katımız, lounge ve özel balkonumuzla Pazar günü hariç her gün 13.00 ve 01.00 saatleri arasında da hizmet veriyoruz. Profesyonel ekibimizle özellikle kurumsal organizasyonlarda çok iddialıyız. 

Ayrıca, Platin dergisi özel haberine göre; Dubai’deki Armani Otel’in122. katında yeralan Burj Khalifa,Bankok'ta 63.katta yeralan Sirocco, Yeni Zelanda’da 190 metrede yeralan Sky Tower’ın da olduğu dünyanın en top 10 mekanı arasında gösterildik.

Qubbe İstanbul’da ne tür davetlere ev sahipliği yapıyorsunuz? Davet paketlerinizi benzer mekanlardan farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

Birçok alternatif konsept yaratıp, çok farklı organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyoruz. Şirket ve ürün lansmanları, personel motivasyon eğlenceleri, kuruluş yıldönümleri gibi birçok kurumsal organizasyonda evsahipliği yapıyoruz. Life Entertainment bünyesinde yer alan menajerlik ofisimize bağlı yerli ve yabancı bir çok sanatçıyı organizasyona dahil edebiliyor, kurumsal organziasyonlara yine grubumuz bünyesinde bulunulan Unilife Plus şirketimiz ile organizasyonel ve operasyonel deneyimlerimizi aktarabiliyoruz. Bu da bizi, verdiğimiz hizmetlerin çeşitliliği nedeniyle diğer davet mekanlarından farklı kılıyor. 

1990 yılından 2004’e kadar bankacılık sektöründe ve Türkiye’nin önde gelen firmalarında İnsan Kaynakları yöneticisi olarak çalışmış olmam dolayısıyla kurumsal davetlerde çalışanların beklentilerini öngörerek organizasyonları yönlendirebiliyorum. Ayrıca, organizasyonu düzenleyen İK yetkililerinin sorumluluklarına da hakim olmam nedeniyle karşı tarafa verdiğim güven çok önemli oluyor. Tabi ki, bu güven, masanın her iki tarafında da neler düşünüleceğini, nelere dikkat edileceğini biliyor olmamdan kaynaklanıyor ve bu da, müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye nasıl çekileceği konusunda ciddi anlamda bir avantaj sağlıyor.Bu durumda özellikle şirket yöneticileri hiçbir detayla uğraşmadan her türlü organizasyonlarını gerçekleştirebilmenin rahatlığı içinde oluyorlar. Ayrıca personelimizin kurumsal kültüre uygun davranarak hizmet veriyor olabilmesi de,misafirlerimizi memnun eden etkenlerin başında geliyor.

Mutfak ekibiniz ve özellikle şefiniz konusunda iddialı olduğunuzu biliyoruz. Mutfak ekibiniz özellikle hangi ülke mutfaklarında başarılı?

Mutfak ekibimiz ödüllü şefimiz tarafından yönetiliyor. Ekibimiz çok deneyimli ve profesyonel. Lezzet ve hijyen esası ile hazırlanan ikramlarımız kullanılan malzemelerin kalitesi de göze alındığında günün sonunda iyi bir iş çıkıyor. Mevcut mönülerimizi sunduğumuz gibi, mönülerde misafir profilimize göre değişiklikler yapabiliyor, hatta yeni mönüler oluşturacak derecede esnek davranıyoruz.Misafirlerimize, tercih ettikleri mönülerimiz ile servis edilen sınırsız alkollü içecek servisimizde viski, enerji içeceği gibi birçok ekstra ürün sunuyoruz.
Günün sonunda misafirlerimizin maksimum memnuniyetle ayrılıyor.

Qubbe İstanbul’da verilecek davetler için dekorasyon ve müzik konusunda verdiği özel bir hizmeti var mı?

Qubbe’nin ev sahipliğinde düzenlenen davetlerde ses &müzik tesisatı, dj ücreti önerilen davet seçeneklerine dahil. Diğer pek çok davet mekanında ilave ücrete tabi iken,  Qubbe davet sahibine extra bir masraf yüklemiyor. Qubbe’nin kendi dekorasyonu birleştiğinde davet sahipleri ekstra süsleme hizmeti almaya gerek duymuyor.

Ayrıca, 80-90 kişinin oturabileceği çok şık loca takımlarımız olduğu için kokteyl davetlerinde, misafirlerimiz ayakta kalma sıkıntısı yaşamıyorlar. Bu da davet sahipleri tarafından cazip bir avantaj olarak görülüyor.

İşe alım yaparken ve mülakatta nelere dikkat ediyorsunuz?

İşe alım sürecimizde referanslar çok önemli. Kişisel özellikleri, tecrübeleri ve ikna kabiliyetleri en önemli kriterlerimiz arasında. Aşçı alımında, tecrübelerinin ağırlık puanı en yüksek olarak değerlendirilirken, satış kadrosunda ise iş tecrübesi, prezantabl ve ikna yeteneği en yüksek ağırlık puanına göre değerlendirmeye alınıyor. 

Daha önce insan kaynakları sektöründe çalışmış ve şimdi hizmet sektöründe olan biri olarak bu sektörün avantaj ve dezavantajları sizce neler?

İnsan Kaynaklarının tam anlamıyla yapıldığı ve gelişmenin şişmanlama olmadığı yerlerde çalışmış ve bu süreçleri, sistemleri kurmuş biri olarak, direk müşteriyle karşı karşıya kaldığımda zorlanmıyorum. Zaten bu konuda tecrübelerim sonsuz. Ancak hizmet sektöründe "hizmet” satıyorsunuz ve bu o anda tamamen soyut bir şey. Yani hayal satıyorsunuz ve bu sizin ikna kabiliyetinize ve karşınızdakine verdiğiniz güvenirliğinizle direkt ilintili.

Eğlence sektöründe genelde 19-30 yaşları arasında personel ile çalışıyorsunuz. İster alaylı, ister okullu olsun gençleri disiplinli iş yapma konusuna zor çekiyorsunuz. Bu sektörde turn over oranlarının yüksek olduğunu da dikkate aldığınızda, kurumsal kimliği anlayamadan zaten başka yere geçmiş oluyorlar ve bu da biz yöneticilerin işlerini zorlaştırıyor. Kısacası dezavantajı personel yönetimi oluyor. Avantajı ise inanılmaz dinamik bir sektör. Her an hareket halindesiniz, her an strateji üretmek zorundasınız. Bu da sizi iki saat uyku ile de olsanız esnetmiyor.

Firmalar mekanınızda nasıl aktiviteler yapabilirler?

Firmalar şirket içi etkinliklerini, Yılbaşı partileri, kuruluş yıldönümleri, motivasyon toplantıları, şirket içi kaynaştırma etkinliklerini, mesleki ve kişisel eğitimlerini Qubbe İstanbul’a taşıyabilirler. Düşünsenize İstanbul’un en yüksek davet mekanındasınız. Sabah zengin kahvaltınızı aldınız, kahve ve çay eşliğinde özel yapılmış tatlı tuzlu kurabiyelerle aralar verilerek öğle yemeğini yine istanbul’u seyrederek alıyorsunuz ve akşam güneş batımını seyrederek bir günlük toplantıdan ayrılıyorsunuz. Toplantının verimliliğini düşünün. Ya da akşam iş stresi ile Qubbe İstanbul’a geliyorsunuz, tüm istanbul ışıl, ışıl. Tam bir happy hour...
Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver