Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Peryön Ege Şubesi / Serdar Kalaycıoğlu: İnsan Yönetiminde Bir İlk

Kariyer Rehberi

Peryön Ege Şubesi / Serdar Kalaycıoğlu: İnsan Yönetiminde Bir İlk

PERYÖN Ege Şubesi olarak yeni dönemde yapacağınız projelerden bahseder misiniz?

PERYÖN Ege şubesi olarak Ocak 2012’de seçilerek göreve başladık. Bir önceki dönemin yaptığı faaliyetlerle derneğimizin çıtası yükseltilmişti. Biz bu çıtayı daha da yükseğe çıkarmak üzere yönetim kurulundaki arkadaşlarım ile hemen çalışmalara başladık. Öncelikle İzmir ve çevresindeki üniversitelerimiz ile daha sık birlikte olduk. Üniversitelerle ortak programlar düzenledik ve düzenleyeceğiz. Ortak düzenleyeceğimiz en önemli çalışma Dokuz Eylül Üniversitesi ile gerçekleştirilecek. Bu kısa zamanda üyelerimize ve gönüllülerimize mesleki eğitimler ve kişisel gelişim eğitimleri düzenledik. Bunlara yeni dönemde de yer vereceğiz. Ayrıca; İzmir İŞKUR  ile beraber 1. İzmir İstihdam Zirvesi’ni İzmir’de bulunan Devlet-Özel toplam 9 üniversitenin katılımı ile 8-9 Kasım 2012 tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Manisa İŞKUR ile de  Manif2012 İstihdam Fuarı’nı 9-10-11 Ekim ayına planladık. PERYÖN Ege’nin üye sayısını arttırmaya çalışıyoruz. Üyelerimizin birbirleri ile tanış olup, sosyal aktivitelerle bulunup kaynaşması amacıyla her ay Happy Hours düzenleyip beraberce sağlamaya çalışacağız. 

Zirve’de X,Y,Z Kuşakları Konuşulacak

Her yıl Mayıs ayında yapılan geleneksel zirvemizi 2011 yılında maalesef gerçekleştiremedik. Bu nedenle arayı kapamak ve kaliteli bir zirve gerçekleştirmek adına bu sene genel kuruldan sonra zirvemizi Eylül ayına aldık ve 21-22 Eylül  tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde "X,Y,Z Kuşakları” ana teması ile "3 Kuşak 1 Zirve” sloganı ile gerçekleştireceğiz.

X,Y,Z kuşakları zirve konumuzu derneğimiz web sayfasında ve üniversitelerde yaptığımız anket sonrasında üyelerimiz, öğrenciler ve gönüllülerimizin isteği doğrultusunda belirledik. Zirvenin sloganını ise Ege Üniversitesi’nden bir arkadaşımız buldu. Üniversite PERYÖN işbirliğinin bir örneği olarak kendisini zirvemize konuk olarak da davet ettik.
 
Organizasyona kimler katılacak? Katılımcıların beklentileri konusunda bir araştırma yaptınız mı?
 
Organizasyonumuza insan yönetimi ile ilgili herkes katılabilir. Beklentimiz yöneticiler, işverenler, İnsan Kaynakları çalışanları, öğrenciler ve akademisyenler. Biz konumuzu belirlerken web sayfamız üzerinden anketler yaptık. Bu anketlerin sonucunda yönetim kurulumuz da çıkan sonuçlara ve günün gereğini de düşünerek organizasyona başladı.

Günümüzde birlikte çalışan  X,Y,Z kuşakları arasında farklılıklar olduğunu biliyoruz. Bunu göz önüne alarak sizce nasıl bir İK stratejisi izlenmelidir?

Bu konu günümüzde çok önemli ve Dokuz Eylül Üniversitesi bu konuda bir araştırma yaparken bizim zirve ortağımız oldu. Konuyu beraberce incelemeye başladık ve sadece çalışanları değil öğrencileri, yöneticileri, insan kaynakları çalışanlarını, aileleri mercek altına aldık. Çok değerli konuşmacılar getiriyoruz ve sonuçta iki gün boyunca tartışılarak neler yapmalıyız, nasıl stratejiler ortaya koymalıyız diyerek ortaya bir sonuç bildirgesi çıkaracağız. Bunu da tabi ki zirvemizin sonunda açıklayacağımız için herkesin bu zirveye katılıp sonucu görmesini istiyoruz.

Konuklar ve konuşmacılar hakkında geniş bilgi zirve web sayfamız www.egeinsanyonetimizirvesi.com ve  derneğimizin web sayfası www.peryonege.org.tr adreslerinden bulunabilir. Ayrıca; sosyal medyadan www.facebook.com/egeinsanyonetimizirvesi ve www.twitter.com/insanyonetimi adreslerinden takip edilebilir.

Son olarak Serdar Kalaycıoğlu’nu tanıyabilir miyiz?

Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. mezunuyum. 20 yıldır birçok firmada İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptım. Son 3,5 yıldır Manisa’da Teleset Grup’un İnsan Kaynakları Müdürlüğünü yapmaktayım. 1996 yılında üye olduğum PERYÖN Ege’nin Ocak 2012’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekteyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim