Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Tekfen İnşaat: Bir Dünya Markası

Kariyer Rehberi

Tekfen İnşaat: Bir Dünya Markası
Tekfen Ailesine Katılan Herkes Mesleki Eğitimden Geçiyor

İnşaat sektöründe işe alımları iki kolda incelemek gerekiyor. Beyaz yaka olarak adlandırdığımız çalışma arkadaşları için aranan özellikler mühendislik mezunu olmaları, iyi derecede İngilizce bilmeleri ve yurtdışında çalışmaya istekli olmalarıdır.
Diğer yandan iş gücümüzün yüzde 60’ını oluşturan mavi yakalar için, meslekleri ile ilgili sertifikalar ve önceki iş deneyimleri önem kazanmakta.  Bildiğiniz gibi, küçülen dünyada yabancı dil artık hayatın bir parçası. Ayrıca, şirket olarak gerçekleştirdiğimiz projelerin yüzde 85’i yurtdışında. Dolayısıyla yabancı dil bilgisi bizim için çok önemli.
Tekfen ailesine katılan herkesi öncelikle bir proje boyunca mesleki eğitimden geçiriyoruz. Şirket olarak bu konuda eğitim standartlarımızın oldukça yüksek olduğunu belirtmekte yarar var. Adana’da bulunan tesislerimiz birer eğitim kurumu gibi sektöre sürekli eleman yetiştirmekte. Ancak iş sadece şirketlerin verdiği eğitimle de bitmiyor, bu nedenle yeni mezun olacak tüm adaylara ‘Mesleğinizi icra edebilecek kadar yabancı dil bilginiz mutlaka olmalı, İngilizce’nin yanı sıra Rusça, Arapça ve Fransızca gibi dilleri de bilmek gerekiyor’ şeklinde tavsiyede bulunuyoruz.

Tekfen Vakfı Bursiyerleri Stajda Öncelikli

Stajyerlerimizi Tekfen Vakfı Bursiyerlerimize öncelik tanımak kaydıyla her yıl nisan-mayıs aylarında internet sitemiz üzerinden gelen başvurular arasından özellikle mühendislik branşlarında 3. ve 4. sınıflarda okuyan öğrenciler arasından seçiyoruz. Ofis ve saha stajı yapan arkadaşlara kendilerini bekleyen kariyer seçimlerinde yardım etmeye çalışıyor, uygun pozisyon olması durumunda mezuniyetlerinde projelerde iş imkanı sağlamaya çalışıyoruz.

Sayılarla TEKFEN’i anlamaya çalışırsak; toplam çalışan sayınız, demografik özellikleri ve bu yıl aldığınız stajyer sayısını öğrenebilir miyiz?

Tekfen İnşaat olarak Fas, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Türkmenistan, Azerbaycan ve Kazakistan gibi ülkelerde devam eden projelerimiz var, toplam çalışan sayımız 14.875,  ayrıca 2011 yılında 30 stajyere Tekfen İnşaat bünyesinde staj imkanı sunduk.

Amaç: Adayların tercihinde öncelikli şirket olmak.

2012 yılında, yetkin iş gücünü iyi yöneten firmalar Türkiye ve yurt dışında öne çıkacaklar. Yetkin iş gücünün istihdamı ve mevcut yetkin iş gücünün yönetilmesi, 2012 Tekfen İnşaat’ın İK politikasının öncelikleri olacaktır. Bunun için bizimle çalışmak isteyen tüm adayların yetkililiklerinin aradığımız niteliklere uygunluğunun doğru ölçülmesi ve seçilen adayların hızla Tekfen kültürüne katılması için seçme yerleştirme süreçlerine ağırlık vereceğiz. Buna ek olarak mevcut çalışanlarımızın mesleki bilgi ve yönetimsel becerilerini geliştirebilmeleri için gerekli güncel eğitim organizasyonlarını planlayacağız. Bir o kadar daha önemli iki konu ise piyasada Tekfen İnşaat’ın marka değerini tanıtmak ve adayların tercihlerinde öncelikli şirketlerden biri olmak için Tekfen kültürünün ve iş yapış şeklinin yeni mezun olacak üniversite öğrencilerine okul kariyer günlerinde ve proje yarışmaları aracılığıyla ön planda tutmak.  
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim