Joker

Mağazacılık / Perakendecilik  

www.joker.com.tr

IK'nın Yıldızı

Joker hakkında:

Joker, ATM Dış Ticaret Pazarlama A.Ş. olarak 1990 yılında kuruldu. İlk olarak faaliyetlerine toptan satış kanalları üzerinden başlayan Joker Markası kısa zaman içerisinde mağazalar açmaya başlayarak Perakende alanında büyümeyi hedefledi.

İlk Joker mağazasını 1994 yılında İstanbul Kızıltoprak’da, ilk AVM Mağazasını ise Akmerkez’de 1995 yılında açtı.

Akmerkez aynı zamanda ilk oyun parkı olan Jokerland’ın hizmete girmesi için de bir ilk oldu.

Mağaza zincirlerinin hızla büyümesi devam ederken 1999’da Jokerland oyun parklarını İstanbul dışına taşımaya başladı.

Joker, 2012 yılında bir yatırım şirketi olan Actera Group tarafından satın alınarak, faaliyetlerine 2013 yılı itibariyle yeni logosu, yeni vizyonu ve değerleri ile hızla devam etti

Vizyonumuz ile; annelerin gözünden dünyaya bakarak, onları dinleyerek gerçekten anneler için önemli olanı anlamak ve onlara keyifli bir alışveriş ortamı sağlamak için buradayız.

Joker yoluna 5 ana faaliyet kolu ile devam etmektedir;

- Joker Baby

- Joker Toys

- Joker Mix

- Jokerland

- www.joker.com.tr

Joker’in 2016 yılı itibariyle 16 farklı şehirde; 19 Joker Baby, 18 Joker Toys, 22 Joker Mix, 10 Jokerland olmak üzere toplam 69 mağazası bulunmaktadır

.

Joker’de Kariyer Hem merkez ofis, hem de mağaza pozisyonlarında yetkinliklere dayalı bir işe alım süreci uygulanmaktadır.

İşe alımlarda kaynak olarak iş başvuru portallarından, mağaza başvuru formlarından ve danışmanlık firmalarından yararlanılır. Aday, işe başlamasının ardından oryantasyon programlarına katılarak şirkete alışma sürecini hızlandırır.

Tüm Merkez Ofis çalışanları, işe başladıkları ilk hafta mağazada saha oryantasyonuna katılırlar.

Böylelikle, şirketimizi daha yakından tanıma fırsatı bulurlar ve saha ekibi ile aralarında güçlü bir bağ ilk günden kurulmuş olur.

Joker, çalışanlarının gelişimine katkıda bulunmak ve kariyerlerinde yönlendirici olabilmek amacıyla bir çok farklı alanda eğitim organizasyonları gerçekleştirmektedir.

Firma Bilgileri

 • Çalışma Saatleri
  • Haftaiçi: 08:00-17:30
  • Cumartesi: 00:00-00:00
  • Pazar: 00:00-00:00
 • Sosyal ve Yan Haklar
  •  Yemek Kartı
  •  Yol Yardımı

Joker İş İlanları