Mert Optik

Mağazacılık / Perakendecilik  

www.mertoptik.com.tr

Mert Optik hakkında:

1958 yılında Merhum Zühtü Pala tarafından “Gözlük Sektöründe İlklerin ve Yeniliklerin” şirketi olabilmek hedefiyle İzmir’in; yönetim, kültür, sanat ve eğlence merkezi olan Konak ilçesinin Alsancak semtinde kurulan şirketimiz, 1983 yılında ithalatın serbest bırakılmasıyla birlikte büyüme sürecine girdi.

Merhum Zühtü Pala’nın şirketiyle birlikte büyüttüğü oğlu Mert Pala ve üç çalışma arkadaşı tarafından hızlandırılan bu süreçte Mert Optik markası, gözlük sektöründe ses getiren çalışmalarıyla İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde büyümeye başladı.

O yıllarda Türkiye’ye ilk defa ithal edilen 6 adet otomatik makinedan bir tanesini satın alarak İzmir’e getiren şirketimiz, gözlük sektöründeki hatasız ve firesiz çalışma devrinin Ege Bölgesi’ndeki başlangıç noktasıdır.

Günümüzde dünyaca ünlü 300 markanın binlerce modelinin yer aldığı 60 a yakın gözlük satış mağazası, dünyadaki en son teknolojiyle donatılmış satış sonrası servisi ve her biri konusunun uzmanı olan 200 kişilik sıra dışı ekibiyle hizmet veren Mert Optik, Türkiye’nin en büyük ikinci optik mağaza zinciridir.

Gözlük sektöründeki 55 yıllık tecrübemiz, geride bıraktığımız 55 yıl boyunca hâlen bir an için bile olsa dünya standartlarından geride kalmayan üretim, satış ve satış sonrası servis hizmetlerimiz, üzerinde tek bir leke olmayan ticari sicilimiz, ilişki içerisinde olduğumuz kişi, kurum ve kuruluşların nezdindeki saygın, güçlü, güvenilir yerimiz, şirketimizin gerçek gücü olan müşterilerimiz ve üstün niteliklere sahip olan personelimiz şirketimizin mesleki değerleridir.

Mert Optik İş İlanları