Firma Üyelik

İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
İŞ İLANI VER:0216 572 25 25
  • Ankara:0216 572 25 25
  • İzmir:0232 441 71 44
  • Antalya:0216 572 25 25
  • Bursa:0216 572 25 25
Firma Girişi

Tekzen Yapı Market

Mağazacılık / Perakendecilik  

www.tekzen.com.tr/Kurumsal/hakkimizda/7

Tekzen Yapı Market hakkında:

Kuruluşundan beri doğru hedef ve stratejilerle, hem ülke ekonomisine katkıda bulunarak hem de binlerce kişiye istihdam sağlayarak sektörde hızla büyüyen Tekzen, ‘Türkiye'nin ilk ve coğrafi olarak en yaygın Yapı Market Zinciri' ünvanlarını elinde bulunduran sektördeki tek markadır. Aynı zamanda sektörün global anlamda en prestijli kuruluşlarından olan Avrupa DIY Perkande Birliği “EDRA”nın Türkiye’den tek üyesi olup, Tekzen Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sn. Murat Gigin birliğin yönetim kurulunda yer almaktadır.

1995 yılında Merter’de açtığı ilk mağazasıyla sektöre merhaba diyen Tekzen, sürdürülebilir büyüme ve Türkiye’nin her ilinde bir mağaza açma politikasıyla başladığı yolculuğuna 2016 Ekim ayı itibariyle 53 ilde 115 mağazasıyla devam etmektedir.

Türkiye’deki toplam 214.000 m2 ‘lik satış alanıyla müşterilerine rahat ve ferah alışveriş ortamı yaratan Tekzen, büyüme stratejisi doğrultusunda Romanya’da mağaza açan ilk yerli marka olarak da adından söz ettirmektedir. Yurtdışı yatırımlarına 2015 Eylül ayında yavru vatan KKTC /1001 Airport Mall mağazasını ekleyen Tekzen’in yeni hedefinde Gürcistan ve İran yer almaktadır.

Tekzen müşterilerine farklı mağaza formatları ve dağıtım kanalları aracılığı ile ulaşmaktadır:

- Konsept Mağazalar [1000 m2 üzerindedir. 102 Mağaza ]

- Express Mağazalar [1000 m2 altındadır. 12 Mağaza ]

- Online Alışveriş [ www.tekzen.com.tr ]

- Ticari / Toplu Satışlar

Ev, bahçe, ofis gibi yaşam alanları için mobilyadan aydınlatmaya, dekorasyondan boyaya, el aletlerine kadar birçok ürün grubunda zengin ürün çeşidi bulunan Tekzen, müşterilerine aradıkları her ürünü rahatça bulabilecekleri alternatifler sunmaktadır.

Müşterilerine sunduğu yerel ve uluslararası markaların yanı sıra ithalatları ile de zeminden çatıya kadar birçok ürünü çatısı altında toplayan Tekzen’in ürün geliştirme konsepti şu şekildedir:

Mobilya / Ahşap Ev & Mutfak GereçleriBanyo / Armatür & Duş Sistemleri İnşaat & Tesisat MalzemeleriElektrik / AydınlatmaBahçe DünyasıBoya / Zemin & Duvar Kaplamaları İklimlendirmeHırdavat / El Aletleri Makine & Aksesuarları Campıng & Hobby Oto & BisikletEv Dekorasyonu Oyuncak & Çocuk GereçleriEvcil Hayvan GereçleriSpor & Kişisel Bakım MalzemeleriDayanıklı Ev Aletleri SeramikGıda ÜrünleriKapı & Pencere & Mutfak

Offline mağazalarının yanı sıra günümüzün değişen alışveriş koşullarına ayak uydurmak adına teknolojik alt yapısına yatırım yaparak 2006yılında www.tekzen.com.tr - sanal mağazasını hizmete sokan Tekzen, 2016 itibariyle e-ticaret sitesinde 100.000 ürün çeşidiyle, Türkiye’nin her yerine,siparişleri, ortalama 3 iş günü içerisinde hızlı gönderi avantajıyla ulaştırmaktadır.2013 yılında internet kategorisinde tasarım, içerik ve fonksiyonellik içeriklerinde tam puanla uluslararası IMA Ödülü (Interactive Media Awards)sahibi olan www.tekzen.com.tr ‘nin şuanda aylık 1.800.000 ziyaretçisi bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra dijital pazarlamada yeni trendleri yakından takip eden Tekzen, mobil web sitesi ile birlikte Android ve IOS uygulamalarda gerekli aplikasyonlarını tamamlamış ve müşteri memnuniyetinde fayda sağlayacak, satış sonrası destek hizmetini maximum seviyeye çıkartmak adına hizmet veren 444 85 96 nolu çağrı merkezi’ni hayata geçirmiştir.

Üye Olunan Kuruluşlar / İşbirlikleri

- ÇEDBİK – Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği

- ETİD – Elektronik Ticaret İşletmeleri Derneği

- AMPD / KMD – Kategori Mağazacılığı Derneği

- GFK – Pazar Araştırma Kuruluşu

- EDRA – Avrupa DIY Mağazalar Birliği (Tekzen Türkiye’deki tek üyesidir.)

- TEMA – Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

- ENAT - Endüstriyel Ağaç Tasarımı

Başarılarımız

- Türkiye’nin ilk yapı market zinciriyiz.

- Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli tek yapı market zinciriyiz.

- Türkiye’nin en yaygın yapı market zinciriyiz.

- Türkiye’nin m2 bazında satış alanı en büyük yapı market zinciriyiz.

- Türkiye’nin yurtdışına açılan ilk ve tek yerli sermayeli yapı market zinciriyiz.

Misyonumuz

Tüm paydaşlarına değer katan, sosyal ve çevre sorumluluğu bilincinde, güvenli ve başarılı bir iş ortağı olmak.

Vizyonumuz

Sektöründe en kapsamlı dağıtım ağı ve dünyada tanınan,değişimin öncüsü, itibarlı bir marka olmak.

Tekzen Yapı Market İş İlanları