Gümrük Operasyonları Şefi İş İlanları

Hepsini Temizle
Gümrük Operasyonları Şefi
 • Gümrük Süreçleri Yöneticisi

  FLO Mağazacılıkİstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa Bugün
  İş AçıklamasıBiz Kimiz? Burası FLO! Hayatına dokunduğumuz tüm paydaşlarımıza “Benim Geleceğim Burada’’ dedirtecek olan gelişimin daima peşinden gideriz. Bu gelişim fırsatlarından yararlanarak FLO’yu aidiyet duygumuzu besleyecek bir yaşam alanına dönüştürürüz. Bu yaşam alanını da hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olan teknoloji imkanlarından ayrı düşünmeyiz. 3 kıtada 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirketimiz bünyesinde; FLO, In Street, Nine West, Lumberjack ve Reebok mağaza zincirlerinin yanı sıra, mağazalarımızda satışını gerçekleştirdiğimiz, toptan ve online satışını yaptığımız Kinetix, Polaris, Butigo, Dockers by Gerli, U.S. Polo ASSN, İnci, Lotto gibi her biri kendi alanında lider ayakkabı markalarımız bulunmaktadır. 680’ın üstünde mağazamızla, 14.000’in üzerindeki çalışanımızla hizmet vermekteyiz. FLO’da “Gümrük Süreçleri Yöneticisi” hangi görevlerden sorumludur? Şirket adına açılan ithalat, ihracat ve transit beyannamelerinin kontrol edilmesi, Yeni ürün gtiplerinin tanımlama sürecinin yönetilmesi, Mobilya ve sarf malzeme gtip taleplerinin karşılanması, Yeni bir ülkeden ithalat yapılması koşullarının vergi ve rejim kapsamında analiz edilmesi, İthal edilecek yeni ürünlerin vergi ve rejim maliyet analizlerinin çalışılması, Resmi Gazete tebliğ takibi ve şirketimizi ilgilendiren değişikliklerin departmanlar arası iletişiminin yapılması, Gümrük ceza ve tebligatların takibi, ilgili cezaların itiraz, uzlaşma, mahkeme süreçlerinin takibi ve sonuçlandırılması, YYS gerekliliklerinin yerine getirilmesi, danışman eşliğinde yıllık faaliyet raporu hazırlanması ve imzalanması, YYS yenileme sürecinin takibi, İGA Dış hatlar mağazasının ürün ve sarf malzeme sevk gümrük süreçlerinin takibi, İGA Dış hatlar mağazasının gümrük işlemlerine ait aylık, üç aylık ve yıllık raporların takibi.
  Aranan Niteliklerİş tanımının senin için uygun olduğunu düşünüyorsan ve; Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunsan, Gümrük alanında en az 5 yıl deneyimliysen, Mevzuat ve tarifelendirme konusunda tecrübeliysen, İthalat, ihracat ve transit gümrük operasyonlarının regulasyon konularına hakimsen, Şirketin yetkili kıldığı gümrük müşavirlerini denetleyecek ve kontrol edecek tecrübeye sahipsen, YYS konusunda deneyim sahibiysen, MS Office programlarını iyi derecede kullanabiliyorsan, Tercihen SAP bilgin bulunuyorsa, ‘’Analiz etme, problem çözme, karar alma ve planlama yeteneklerine sahibim’’ diyorsan, başvurunu sabırsızlıkla bekliyoruz. FLO’da işe alım süreci nasıl ilerler? Başvuruda bulunan tüm adaylarımızı dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden eşit görüyoruz. İlgili pozisyondan beklenen yetenekleri ölçümlemek adına test ve envanter uyguluyor, yetkinlikleri doğru belirleyebilmek adına yapılandırılmış mülakatlarla süreçlerimizi yürütüyoruz. Her adayımızı sürecin her aşamasında mutlaka bilgilendiriyoruz.

  Sektör: Deri/Ayakkabı, Mağazacılık / Perakendecilik

  Pozisyon: Gümrük Müdür Yardımcısı, Gümrük Sorumlusu, Gümrük Şefi, Gümrük Yönetici/Yönetmen Yardımcısı, Gümrük Müşavir Yardımcısı, Gümrük Operasyonları Şefi, İhracat Gümrük Sorumlusu

İş Habercisi - Gümrük Operasyonları Şefi İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?