Iğdır İş İlanları

 
Hepsini Temizle
Iğdır
  Sayfa:/6

  İş Habercisi - Iğdır İş İlanları 'nı düzenli olarak e-posta adresine gelmesini ister misin?

  Yeni işler aramanla eşleştiğinde bunu ilk bilen sen olacaksın! Sana ne sıklıkla e-posta göndermeliyiz?

  Iğdır İş İlanları

  Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir sınır ilidir ve Doğu Anadolu Bölgesindeki şehirlerin genelinde olduğu gibi, sert, kurak ve soğuk bir iklime sahiptir.

  Şehir maalesef ekonomik olarak fazla gelişmemiştir ve istihdam alanları çok çeşitlenmemiştir. Tarım ve hayvancılık şehirde yaygın biçimde yapılmaktadır ve birçok kişiye istihdam alanı yaratmaktadır. Ayrıca, şehirde eğitim ve sağlık sektörü de (nüfusa oranla) çok sayıda kişiye iş imkânı sağlamaktadır.

  Tarım Sektörü

  Şehir, sanayi anlamında gelişmemiş olsa da tarım konusunda avantajlıdır çünkü oldukça verimli topraklara sahiptir. Aras Nehri tarafından sulanan Iğdır Ovası, şehirde tarım yapılmasını son derece elverişli hale getirmektedir. İklimin de uygun olduğu dönemlerde, bu ova üzerinde birçok tarım ürünü yetişebilmektedir. Iğdır’da yetişen başlıca tarım ürünleri arasında buğday, arpa, şekerpancarı ve pamuk gelmektedir. Zaman zaman şeftali bile yetiştirilmektedir.

  Hayvancılık da Önemli Yer Tutuyor

  Şehrin ekonomisinde önemli pay sahibi olan sektörlerden birisi de hayvancılıktır. Yaylaları son derece geniş olan Iğdır’da, mera hayvancılığı yaygın biçimde yapılmaktadır. Koyun,en çok yetiştirilen hayvan olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Canlı hayvan ticareti yapıldığı gibi, hayvanların sütünden de yararlanılır. Süt, peynir, yoğurt gibi ürünler ile şehrin ekonomisi gelişmektedir.

  Hayvancılık alanında da istihdam olanakları dönem dönem yükselmektedir. Özellikle veterinerlere ve ziraat mühendislerine uygun birçok iş ilanı mevcuttur. Tarlalar ve meralarda çalışmak üzere, vasıfsız personel de aranmaktadır.