Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Başarılı Satış, Müşteri İtirazına Doğru Yanıtı Vermekte Gizli

Kariyer Rehberi

Başarılı Satış, Müşteri İtirazına Doğru Yanıtı Vermekte Gizli

Perakendeden kurumsal satışa en sık karşılaşılan 49 müşteri itirazına, bir satıcının en etkili şekilde nasıl yanıt vermesi gerektiği ve itirazı nasıl satışa dönüştürebileceği ‘İtirazım Var’ kitabında yer alıyor

Hümanist Kitap Yayıncılık’ın yeni kitabı ‘İtirazım Var’ raflarda yerini aldı. Satış işine yeni başlayanlar, halen satış departmanlarında görev yapanlar ve kendini satış alanında geliştirmek isteyenler için hazırlanan bu kitap, alanında uzman 19 yazar tarafından kaleme alındı.

49 İtiraza Verilecek Yanıtlar

Satıcıların en sık karşılaştığı 49 müşteri itirazına verilen yanıtları içeren kitap, iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde son tüketicilerin 22 itirazına, ikinci bölümde ise kurumların 27 itirazına alanında uzman isimler yanıt veriyor.

Son kullanıcıların itirazlarının yer aldığı bölümde; fiyatınız çok yüksek, eşimle görüşmem lazım, neden sizden alayım, kararsızım gibi yorumların nasıl yönetileceğine yer veriliyor. Kurumların itirazlarının yer aldığı ikinci bölümde ise rakibinizle çalışıyoruz, şu an değiştirmeyi düşünmüyoruz, şu ara çok yoğun bir dönemdeyiz, size vakit ayıramayız, sizin kalite sertifikanız yok gibi söylemlerin nasıl avantaja dönüştürüleceği gözler önüne seriliyor.

İtiraz Varsa Satış Olacak Demektir

158 sayfadan oluşan kitapta, bir satıcı için hangi itiraza nasıl yanıt verileceği satış görüşmelerinin belirleyici başarı faktörüdür deniliyor. Her satış profesyonelinin kariyeri boyunca defalarca müşteri itirazıyla karşılaştığı ve uygun yanıtları vererek satışı kapatmaya çalıştığı aktarılan kitapta, deneyimli satıcıların, itirazın aslında bir satın alma sinyali olduğunu bildiği ve satıcının bu fırsatı değerlendirip kârlı satışın önünü açmaya çalıştığı vurgulanıyor.

Yazar Kadrosu Satış Konusunun Uzmanları

‘İtirazım Var’ kitabının yazar kadrosu, yazdıkları kitaplar ve verdikleri eğitimler ile satış konusunda derinleşmiş uzmanlardan oluşuyor. Kitapta Hakan Okay, Taner Özdeş hazırlanan kitapta, Ümit Anıl, Alp Beyce, Serdar Bilecen, Sezen Çelebi, Devrim Ersöz, Mehmet Gürsoy, Koray İnan, Gökhan Karahan, Ufuk Koç, Dilek Köse Çuhacı, Eser Kurt, Hüseyin Mandacı, Ali Özel, Murat Sağlam, Faruk Şener, İlker Taner Uzun ve Kayhan Yıldırım müşteri itirazlarına yanıtlar veriyor.

Satış fiyatı 18 TL olan ‘İtirazım Var’ kitabına tüm kitapçılardan ulaşılabiliyor.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim