Dijital yaşamdaki rehberinizle her şey mümkün

Kariyer Rehberi

Dijital yaşamdaki rehberinizle her şey mümkün
TTNET ve sunduğunuz hizmetler hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

2006 yılında kurulan genç bir şirket olarak, bugün 6 milyonu aşkın aboneye hizmet veriyoruz. Temel amacımız, Türkiye’de herkesi internetle tanıştırıp dünyaya bağlamak. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda planlıyoruz.

Çalışanlarınızın mesleki gelişimlerini artırmaya yönelik ne gibi çalışmalar yürütüyorsunuz?

Her yıl yoğun kişisel ve mesleki eğitim programları düzenliyoruz. Çalışanlarımıza kişi başı ortalama 50 saat eğitim veriyoruz. Çalışanlarımızı yurt dışı kongre, seminer, zirve ve sertifika programlarına gönderiyoruz. Sertifika programları düzenliyor, her çalışanımızın kişisel ve yönetsel becerilerini artırmaya yönelik e-learning programlarına katılım imkânı sağlıyor, takım çalışmasını artırıcı outdoor programları düzenliyoruz.
Ayrıca çalışanlarımızın bulundukları pozisyona göre yetkinliklerinin geliştirilmesi ve potansiyellerinin ortaya çıkması için uygun gelişim programları düzenleyerek çalışanlarımızı destekleyeceğiz.

Mevcut çalışanlarınıza sunmuş olduğunuz olanaklar hakkında bilgi verir misiniz?

İnternet, televizyon ve telefon’dan oluşan üçlü paketimizle çalışanlarımızın tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca özel sağlık sigortası, personel servisi ve yemek olanaklarımızdan tüm çalışanlar yararlanabiliyor. Çalışanlarımıza konforlu bir ofis ortamı sunuyoruz. Plazamızda, yemekhaneden spor salonuna, kuru temizlemeden kuaföre kadar çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar mevcut.

İnsan kaynakları faaliyetlerinizin temelini oluşturan faktörler nelerdir?

İnsan kaynakları süreçlerimizi yönetirken TTNET’in temel değerleri ve ilkelerini esas alıyoruz. Fırsat eşitliği ve adalet, insan kaynakları politikamızı şekillendiren başlıca anahtarlardır. Kendimizi ölçülebilir verilerle ifade etmeye ve değerlendirmeye özen gösteriyoruz.
 
Uyguladığınız performans ve eğitim sistemleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Performans değerlendirme sistemimiz; şirket, birim ve bireysel performansı destekleyen şekilde tasarlanmış durumda. Kişisel gelişim hedeflerini de içinde barındıran bir sistem olması benzerlerinden bir miktar daha farklılaşmasını sağlıyor.
Çalışanlarımızın eğitim taleplerini, oluşturduğumuz eğitim kataloğundan kendileri seçiyor. 

İşe alım prensipleriniz nelerdir?

Amacımız en iyi adaylara ulaşabilmek ve söz konusu iş için en doğru adayı yerleştirebilmek. En iyi adaylara ulaşmak için kullandığımız işe alım kaynaklarımız arasında, ağırlıklı online kariyer mecraları, alanında uzman güvenilir danışman firmalar ve şirket içi referans sistemimiz bulunuyor, bunlarla birlikte headhunt yöntemine de başvuruyoruz.

Geleceğini bilişim sektöründe hedefleyen adaylara ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Kariyerini bilişim ve telekomünikasyon sektöründe planlayan adayların, araştırmaktan, analiz etmekten ve öğrenmekten yılmamalarını, günceli takip etmekle kalmayıp geleceğe yön verecek adımları atmak üzere kendilerini geliştirmelerini ve bu özgüvene sahip olmalarını tavsiye ederim.

Üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğiniz etkinlik ve projelerden biraz bahseder misiniz?

TTNET olarak, eğitime destek vermek amacıyla "TTNET’le Geleceğini Netleştir” adlı bir proje geliştirdik. Bu proje ile sektördeki son gelişmeleri ve trendleri paylaşarak yaratıcı üniversite gençliğini bu alanlarda proje üretmeye teşvik ediyor ve onlara kişisel gelişim eğitimleri veriyoruz.

Mülakat heyecanı, işvereni ikna için ipuçları, iş görüşmelerinde kişisel imaj ve beden dili gibi konularda faydalı bilgilerin de paylaşıldığı proje ile 2010 yılında Türkiye çapında 54 ilde 70 üniversite ziyaret ederek yaklaşık 40.000 öğrenciye ulaştık.


Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim