Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Sadece bir iş değil, parlak bir gelecek vaat ediyoruz

Kariyer Rehberi

Sadece bir iş değil, parlak bir gelecek vaat ediyoruz
Şirketinizle ilgili bilgi verir misiniz? Speak ne zaman kuruldu, toplam kaç çalışanı bulunuyor?

"Türkiye’nin satış alanına odaklı ilk ve tek dış kaynak firması" olarak kurulan Pusula Pazarlama Çözümleri ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’nin inovatif markası olan Speak, 2009 yılının Ocak ayından bu yana 2000 metrekarelik hizmet binasında satışa odaklı 250 personeliyle hizmet veriyor.

Hizmet portföyünüz hangi gruplardan oluşuyor?

Zengin ve yenilikçi hizmet portföyümüz "satış", "operasyon" ve "stratejik pazarlama danışmanlığı" olmak üzere 3 ana gruptan oluşuyor.

Şirketinizin insan kaynakları politikasını nasıl tanımlarsınız?

Biz, hem kendimizi hem de başarılarımızı büyütmek için de çalışanlarımıza, yetenek ve potansiyellerini ortaya çıkartmaya yönelik bir iş ortamı sunuyoruz. Bu doğrultuda da eğitim ve gelişim programları düzenleyerek sadece bir iş değil, parlak bir gelecek vaat ediyoruz.

Farklı ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarımızdan bazıları şöyle:

Olympeaks:Bir performans değerlendirme sistemi olan Olympeaks, kurum içindeki rekabeti eğlenceli bir hale dönüştürüyor. Bu kapsamda çalışanlarımızın performanslarını hem bireysel hem de takım halinde ölçüyoruz. Bu kategorilerde yer alacak kişileri ise 6 aylık periyotlarla belirliyor ve en başarılı çalışanlarımıza sürpriz ödüller veriyoruz.

Milyonerler Kulübü:Speak olarak hem satış alanında yeteneği olan gençleri bünyemize dâhil etmek, hem de mevcut çalışanlarımıza gelirlerini artırma imkânı sunmak için geliştirdiğimiz projeye "Milyonerler Kulübü" adını veriyoruz. Milyonerler Kulübü, mevcut Speak çalışanlarının tanıdıkları ve satış konusunda başarılı olacağına inandıkları kişileri insan kaynakları departmanına tavsiye etmeleri esasına dayanıyor.

Speakstar:Firmamızda görev yapan satış danışmanlarının aylık performanslarını ölçüyor ve her ay yeni bir "Speakstar" seçiyoruz. İçinde bulunulan ayın en yüksek satışını gerçekleştiren kişi, bina içine asılan posterlerle tüm çalışanlara duyuruluyor. Speakstar seçilen kişiler performanslarını sürekli gösterirlerse çift kişilik otelde tatil hediyeleri ile ödüllendiriliyorlar.

"Peak the Fun" (Eğlenceyi zirveye taşı!):"Peak the Fun" sloganıyla kurulmuş olan sosyal aktivite kulübümüz, Speak çalışanlarına keyifli ve mutlu bir çalışma ortamı sunmak adına çeşitli etkinlikler düzenliyor. Böylece Speak ailesinde görev yapan herkesin çalışırken eğlenmesi sağlanıyor.

Çalışanlarınızın kişisel gelişimlerini arttırmak için yürütmüş olduğunuz çalışmalar nelerdir?

Gelişim amaçlı tasarladığımız Peak Yourself Programı çerçevesinde her pozisyon için tamamlanması gereken eğitim–gelişim süreçlerini belirlemiş bulunuyoruz.

Örneğin işe aldığımız tüm çalışanlarımız için 6 gün süreli bir Oryantasyon Programı düzenliyoruz. Bu program aracılığıyla Speak ailesinin tüm üyelerine şirketimizin vizyonuna, misyonuna ve çalışma prensiplerimize ilişkin bilgiler vererek, kurum kültürümüzü oluşturan tüm değerlerin onlar tarafından benimsenmesini ve doğru bir şekilde uygulanmasını sağlıyoruz.

İşe alım sürecinde adaylara uyguladığınız testler hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?

Toplu işe alım projelerimizde 25 dakikalılık bir genel yetenek testi ve klavye kullanım testi uyguluyoruz. Başarılı adaylara değerlendirme merkezi uygulaması sonrası profil envanteri uygulayıp başvurduğu pozisyon için işe uygunluğunu değerlendiriyoruz.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim