Deprem Öncelikli İş İlanları Deprem Öncelikli İş İlanları

Total Oil / Ayşe Ürgen: Çalışanları Dinlemek ve Anlamak

Kariyer Rehberi

Total Oil / Ayşe Ürgen: Çalışanları Dinlemek ve Anlamak
Genç yetenekleri bünyenize katmak adına ne gibi çalışmalar yürütüyorsunuz?

Total olarak gücümüzü yeniliklere açık, katma değer üreten, kaliteli hizmete inanan, çevreye duyarlı insan kaynağımızdan alıyoruz. 

Hedefimiz sahip olduğumuz kaliteli insan kaynağımızı geliştirmek, bu değerlere ve yetkinliklere sahip gençleri bünyemize katmak. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için her sene üniversitelerin düzenlediği Kariyer Günleri etkinliklerine katılıyoruz. Ayrıca, Total her sene "Total Yaz Okulu” adı altında tüm dünyadan 100 başarılı öğrenciyi, enerjiyle ilgili ana konuları analiz etmek ve tartışmak amacıyla Paris’te 1 hafta konuk ediyor. Total Üniversitesi'nin eğitim faaliyetlerinin en önemlilerinden biri olan yaz okulunda öğrenciler, Total yöneticileri ve sektör uzmanlarıyla bir araya geliyor. 6 senede Türkiye’den toplam 24 öğrenci bu programa katıldı. Yaz okulu sonrasında Total Oil Türkiye'de staj yapma imkanı sunduğumuz öğrenciler, uluslararası lider şirketlerin karşılaştığı stratejik zorlukları tanıma ve enerji sektörünün uzmanlarıyla birlikte çalışma fırsatını ve bu bilgi birikimini iş hayatına taşıma şansını buluyorlar. Bu program ile hedefimiz yüksek potansiyele sahip genç yetenekleri bünyemize katmak, organizasyonumuzun mevcut ve ileride ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarını karşılarken, genç yeteneklerimize akademik hayatın yanı sıra, iş anlamında da önemli bir tecrübe kazanmaları için fırsat tanımaktır. Bu programın dışında ayrıca yaz döneminde farklı üniversitelerden öğrencilere staj imkanı da sağlıyoruz. 

Son yıllarda şirketler sosyal medyanın yükselişinin farkına vararak bu alana da ciddi yatırımlar yapmaya başladı. Siz sosyal medyada neler yapıyor, hangi kanalları kullanıyorsunuz?

Günümüzde iletişim; daha yakın ve doğrudan, hızlı ve samimi bir yapıda olmaktadır. Buna tüketicilerin sosyal ağlara olan ilgisini de eklersek hedef kitlemiz ile iletişimde sosyal medyanın önemi yadsınamamaktadır.

Sosyal medya; tüketiciler ile markaları bugüne kadar hiçbir yapının gerçekleştiremediği kadar birbirine yakınlaştırmıştır. Biz de bu noktadan yola çıkarak; sosyal medyada  müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz. Bu sayede onları daha etkin bir şekilde dinlerken, aynı zamanda çok farklı fırsatları da onlara sunmayı amaçlıyoruz. Sosyal Medyada, kurumsal haberlerimizi, kampanyalarımızı, sosyal sorumluluk projelerimizi paylaşmanın yanı sıra sosyal medyaya özel kampanyalar ve etkinlikler de yürütüyoruz. Henüz çok yeni olduğumuz çağımızın bu iletişim kanalında gerçekleştirmekte olduğumuz kampanyaların yanında ilerleyen kısa dönem içerisinde birçok sürpriz ile de sosyal medya kullanıcılarına hitap ediyor olacağız. 
      
Total Oil Türkiye’nin İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamaları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Bilindiği gibi İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda 2009 yılından beri gelişmeler ve olumlu değişiklikler devam etmekte. Sağlık Emniyet ve Çevre’ye önem veren bir şirketin İnsan Kaynakları olarak bu değişimlere hep hazırlıklı olduk ve gereken aksiyonları zamanında aldık. Son kanun ve yönetmeliklere uygun olarak Ocak 2013 den geçerli olarak merkez ofisimizde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanımızın atamasını yaptık. Bundan sonra bu konudaki çalışmalara İş Güvenliği Uzmanı, İnsan Kaynakları ve Sağlık Emniyet Çevre Müdürlüğü işbirliği ile devam edeceğiz. 
Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim