Blog

Blog

Etkili İş Bulma Önerileri

Etkili iş bulma önerileri nelerdir? İş arama sürecini kolaylaştırmak için neler yapmak gerekir. Sizler için araştırdık.

Etkili iş bulma önerileri nelerdir? İş arama sürecini kolaylaştırmak için neler yapmak gerekir. Sizler için araştırdık.

İş arama sürecindesiniz ve bu dönemi hızlandırmak mı istiyorsunuz? O halde diğer adaylar karşısında fark yaratmanızı sağlayan bir kaç ipucunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Cv'niz de İş Tanıtımı Bölümünü Tam Olarak Doldurun Cv'lerde yer alan iş tanımı bölümü işverenin sizin görev tanımınızı net olarak anlaması ve işin içeriğine dair bilgi sahibi olabilmesi konusunda en önemli alanlardan biridir. Bu sebeple adaylar bu kısmı ayrıntılı bir biçimde doldurmalıdır. Burada yer alacak bilgiler arasında görev aldığınız pozisyonda gerçekleştirdiğiniz işler, bir ekip yönetiyorsanız sorumluluklarınız,  bireysel ve ekip olarak elde ettiğiniz başarılar gibi konulara yer verebilirsiniz.

Ön Yazı Yazın Ön yazı yazmak iş bulma sürecinizi kolaylaştıracak ilk önerilerden biridir. İş başvurusu yapmaya başladınız ve farkınızı diğer adaylar karşısında ortaya mı koymak istiyorsunuz? O halde ön yazı yazmak sizin için kurtarıcı bir silah olacaktır. Unutmayın Cvniz ne kadar etkileyici olursa olsun bir ilana başvuru yapmış etkileyici Cv'ye sahip olan yüzlerce kişi olabilir. Bu sebeple etkileyici bir ön yazı ile kendinizi ifade etmeniz o işi istemekteki sebebinizi ve yetkinliklerinizi belirtmeniz sizi diğer adaylar karşısında ön plana çıkarabilir ve o işi almanızı sağlayabilir.

Anahtar Kelimelerinize Göre Arama Yapın Bu cümle arama motorlarından aklınıza gelebilir. Fakat iş ararken de oldukça işinize yarayacak bir yöntem de anahtar kelimelere göre arama yapmaktır. Secretcv tam da bu yöntemi kullanabileceğiniz şekilde düzenlenmişlerdir. İsterseniz sektör ya da pozisyona göre arama yapabilirken aynı zamanda anahtar kelimeler girerek daha detaylı aramalarda yapabilirsiniz. Örneğin  pazarlama hakkındaki tüm ilanlara tek bir kelime ile ulaşabilirsiniz.

Online  ya da Görüntülü Diğer  Mülakatlara Katılmaktan Çekinmeyin Şirketler tarafından son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir mülakat türü de online  mülakatlar, online  mülakatlar adayın şirketi ziyaret etmeden evinden, cafeden ve ya herhangi bir yerden gerçekleştirebileceği canlı mülakat türüdür. Online  mülakatlara katılmaktan çekinmeyin. Firmanın sizi tanıması ve ikinci bir görüşme yapılıp yapılmayacağını anlayacağınız etkin mülakat türlerinden biridir. Online mülakata şirket dışında bir ortamda katılıyor olacağınız için daha rahat bir mülakat geçirmenize sebep olacaktır.

Firmaları Takip Edin Secretcv  üzerinden bu işlemi kolaylıkla yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Firmaları gerek sosyal medya üzerinden gerek de Secretcv üzerinden takibe alabilir ve kolaylıkla yeni açılan ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bu şekilde pozisyonunuza uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsiniz. Aynı zamanda firmaları takip etmek size başvuru yapma konusunda hız kazandıracaktır. İlanları diğer adaylardan daha önce görerek başvurabilir ve olası bir mülakat daveti alabilirsiniz.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim