Röportajlar

1V1Y.COM / Hakan Özkan: Alışverişin ve İşin En Eğlenceli Hali
1V1Y.COM / Hakan Özkan: Alışverişin ve İşin En Eğlenceli Hali
1V1Y.COM olarak değişik bir uygulama olan "Pindirim” uygulamasına imza attınız. Pinterest kullanıcılarına sunulan bu uygulamadan bahsedebilir misiniz?

1V1Y.COM olarak, Facebook ve Twitter’dan sonra dünyanın en büyük sosyal ağlarından Pinterest kullanıcıları için yepyeni bir uygulama başlattık. Üyeler, markanın, L’ Officiel Dergisi’nin ya da bir ünlünün 1V1Y.COM’dan seçtiği ürünlerden en beğendiklerini pinliyorlar ve en fazla pinlenen ürün anında %90’a varan modapara indirimine ulaşıyor. Örneğin, 100 TL’lik bir ayakkabı, Pindirim’de en fazla pinlenen ürün olursa fiyatı 10 TL’ye düşüyor.

Tüketicilerin sitenizi tercih edip alışveriş yapmalarını sağlamak için ne gibi ayrıcalıklar sunuyorsunuz? Diğer private shoppinglerden farkınızı nasıl açıklarsınız?

Bir Varmış Bir Yokmuş, Türkiye’nin moda ve perakende sektörüne imza atmış markalarının gücü ile Ekim 2011’de kurulmuştur. Ekim ayında yayınlanan ve ses getiren reklam filmimizle daha önce sektörde ilk defa yapılan bir transmedya kampanyasına imza attık. Reklam filmimizin incelikleri detaylarda saklı ve bunlar yavaş yavaş ortaya çıktı. Facebook takipçilerimize reklamımızın içerisinde gezinerek çeşitli ipuçları aracılığıyla istediğimiz ürünü bulmalarını sağladığımız bir Facebook oyunu olan "Bulsana” ve ürünlerin fiyatlarının Twitter takipçilerimiz tarafından "tweetlenerek” belirlendiği TweetSale, transmedya reklam kampanyamızın parçalarından sadece ikisi. Sosyal medyayı reklam filmine entegre bir biçimde kullanmamız, çeşitli yaş gruplarından tüketiciye,farklı mecraların çeşitliliği ile aynı kanaldan ulaşmamızı sağlayarak bizi çok farklı bir noktaya ulaştırdı.Biz kullancılarımızı edilgen bir izleyen olmaktan çıkarıp, alışveriş keyfini onlara etkin ve parçası oldukları bir süreç olarak deneyimleme fırsatı veriyoruz ki;bu oldukça önemli bir farklılaşma alanı.Diğer yaptığımız projelerle de bu süreci destekliyoruz. modapartisi.1v1y.com linkinde bulunan Moda Partimiz’de site ziyaretçilerimiz reklamımızın içinde geziniyor, jingle’ımızı dinlerken reklamımız içerisinde var olan zengin öğeleri inceleyebiliyorlar.Kullanıcıların kendi ve çevrelerinin alışverişlerinden devamlı ModaParalar kazandığı Moda Çevrem yoğun ilgiyle karşılaşan iPhone ve iPad uygulamalarımız - modaya dair son trendlerin yer aldığı Türkiye’nin ilk online interaktif dergisi 1V1Y.COM Dergi gibi örnekler var. Sektöre getirdiğimiz yeniliklerden biri olan, Twitter üzerinden başlattığımız Tweetsale kampanyasıyla da önemli bir ilke imza attık. Tweetleri hem bir oyun hem bir alışveriş kanalı haline getirdik. TweetSale kampanyasıyla her kampanyada ortalama 900.000 kişiye ulaşıyoruz. Kampanya dahilinde satılan ürünler 5.000 tweet atılması durumunda bedavaya alınabilecekken, takipçiler ürünün bedavaya inmesini beklemeden hepsini tüketiyorlar. Kullanıcılarımızla devamlı interaktif bir ilişki içinde olmak, alışverişi eğlenceye çevirmek en büyük farklarımızdan diyebiliriz.

Kaç çalışana sahipsiniz? Kurumunuzun geleceğe dönük İK projeleri ve hedefleri nedir?

Bugün itibariyle 1V1Y.COM ailesi olarak 120 kişiye ulaştık. 2011 Ekim ayında faaliyete geçmiş bir şirket olarak, güçlü yapısı ile 1V1Y.COM kısa zamanda e-ticaret sektöründeki en önemli oyunculardan birisi haline geldi. Şirketimizin bu kadar kısa bir sürede sektöründeki ilk beş şirketin içine girmesinin başlı başına bir başarı hikayesi olduğuna inanıyoruz. Bu başarımızda yüksek nitelikli, eğitimli, tecrübeli çalışan profilimizin yanı sıra, fark yaratan ve takip edilen uygulamalarımız ile kurumsal ve yalın yönetim tarzımızın da etkisi çok büyük. 1V1Y.COM İnsan Kaynakları olarak öncelikli hedefimiz daima mutlu, verimli ve aidiyet duygusu gelişmiş bir çalışan grubu yaratmak oldu. Bu amaç doğrultusunda şirketimizde birçok farklı İK uygulamasını başarıyla hayata geçirdik. Departmanlar arasında karma proje ekiplerinin oluşturulması, performans değerlendirme sistemimizin daha etkin ve verimli hale getirilmesi, çalışanlarımızın kariyer planlamalarının yapılması öncelikli uygulamalarımız oldu.Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver