Röportajlar

Başarının ilk şartı kişiye ve insan onuruna saygıdır
Başarının ilk şartı kişiye ve insan onuruna saygıdır
Şirketinizle ilgili bilgi verir misiniz, DenizBank ne zaman kuruldu, kaç tane şubesi var?

DenizBank 1997 yılında Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden isim hakkı olarak satın alınıyor ve bir otel odasında kuruluşuna başlanıyor. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu bünyesinde 8600 çalışanımız ve 74 ildeki 450 şubemizle devam ediyor.

Şirketinizin insan kaynakları politikasını nasıl tanımlarsınız?

İnsan kaynakları politikamızın başında kişiler arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm çalışanlara yeteneklerini ve becerilerini kullanabilecekleri, geliştirebilecekleri mesleki ortam ve şartları sağlamak geliyor. Piyasa ve günün koşullarına uygun yeterli ücret ve diğer ek olanakları sunuyoruz. Çalışanlarımızın terfileri de bizim için önemli; kariyer planları çerçevesinde bir üst unvanı hak ettiklerinin ilgili kriterlerce kanıtlandığı durumda mutlaka terfilerini sağlıyoruz.

Eğitim, performans değerlendirme, işe alım gibi sistemler şirketinizde ne şekilde uygulanıyor?

DenizBank olarak "uygun işe uygun eleman” felsefesini benimsiyoruz. Adaylarımızın kurum kültürü ve imajına uygunluğuna önemle dikkat ediyoruz. Bankacılık deneyimi gerektiren pozisyonlar için adayların konularında en az 2-3 yıllık deneyime sahip olmaları, yetkinliklerinin işe uygun olması, katma değer yaratabilmeleri, problem çözücü ve analitik düşünce yapısına sahip olmaları aradığımız öncelikli kriterler arasında yer alıyor.

Deneyim gerektirmeyen pozisyonlar için insan kaynağımızı kendimiz yetiştiriyoruz. Bu kapsamda genel yetenek sınavı, kişilik envanteri ve mülakat süreçleri sonrasında pozisyonlara bağlı olarak lise mezunu ya da üniversite mezunu adaylardan toplu alımlar gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte Tarım Bankacılığı gibi özellikli pozisyonlarımız için akademik bilgiye de önem verdiğimizden, bu pozisyondaki tüm çalışanlarımızın Ziraat Fakültesi mezunu olması sektörde bizi farklılaştırıyor.

Bankamızda yeni göreve başlayan tüm çalışanlarımıza öncelikle e-learning aracılığı ile oryantasyon eğitimi veriyoruz. Toplu işe alımını gerçekleştirdiğimiz deneyimsiz çalışanlarımızı ise aylık modüler eğitim ve işbaşı stajları ile 3 aylık süreçte tamamlanan "Temel Gelişim Programı”na alıyoruz.

Sektörünüze ilgi duyan genç üniversitelilere önerileriniz neler?

Bankacılıkta kariyer yapmak isteyen genç üniversitelilere ve yeni mezun adaylara önerimiz öncelikle İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden en az birini çok iyi öğrenmeleri ve olabildiğince erken yaşlarda bu sektörde çalışma kararı alıp deneyim kazanmalarıdır.
Üniversite mezunu gençleri genellikle şubelerimizin satış kadrolarında ya da Genel Müdürlük bölümlerimizde görevlendiriyoruz.

Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver