Röportajlar

Doğa Koleji ile bir doğa nesli yetişiyor
Doğa Koleji ile bir doğa nesli yetişiyor
Doğa Koleji kaç yılında kuruldu?

Doğa Koleji 2002 yılında, özel eğitim sektörünün öncülerinden olan Fethi Şimşek tarafından kuruldu.

Doğa Koleji olarak sektördeki yeriniz nedir?

Eğitim sektöründe, eğitimcilik işlevi ile işletmecilik işlevlerini güzel bir şekilde kombine ettiğimizi düşünüyorum. Marka yatırımına çok önem veriyoruz. Biz akademik altyapımıza çok güveniyoruz ve yapacaklarımızdan daha çok yaptıklarımızı sunuyoruz. Bu yüzden güçlü bir marka algımız var. Özel okul sektöründe marka bilinirliği sıralamasında ilk sıradayız.

İnsan kaynakları yapınızdan biraz bahseder misiniz?

Yaklaşık rakamları vereyim, 1200 beyaz yaka, 480 de mavi yaka çalışanımız var. Servis firmasının çalışanlarını da değerlendirirsek bu gün 2.300 çalışanımız var.
Seçme ve yerleştirmede Secretcv.com’dan çok yararlanıyoruz. Birebir bize başvuran kişileri değerlendiriyoruz. Bunlar insan kayankları tarafından filtre edilir ve randevu alınıp zümre başkanları ile görüştürülür. Olumlu olumsuz raporlar insan kaynaklarına gelir ve insan kaynakları iş teklifinde bulunur. Pozisyon bazlı ücret yönetimimiz var.
İnsan kaynakları departmanı olarak en büyük hedefimiz eğitim sektöründe insan kaynaklarının tüm uygulamalarında lider olmak.

Performans değerlendirme ve kurum içi eğitim sisteminizden bahseder misiniz?

Doğa PYS (Performans yönetim sistemi) 360 derece uygulanmaktadır. Beyaz yaka personelimizin performans uygulaması web tabanlı olarak gerçekleştiriliyor. Tüm yöneticiler ve öğretmenler ilgili kriterlerden, belirli ağırlıklarda puanlama ile birbirlerini karşılıklı değerlendiriyorlar. Sonuçlara göre oluşturulan Grafik düzenli performans karnelerinde hem kurumsal hem de bireysel performanslar yorumlanabiliyor.

Yakın bir zamanda öğretmen ve yönetici değerlendirmelerine, öğrencileri ve velileri de katmayı düşünüyoruz.
Eğitimlerimizden en çok öne çıkanlar Enneagram Metodolojisi üzerine kurgulanan eğitimlerimiz.
Enneagram, kişilik tiplerini inceleyen bir metodolojidir.

Diğer eğitimlerimizden bazıları ise; tur şirketimizin şoför ve hostes ekiplerine iletişim eğitimi, danışma ve güvenlik personelimize velilerle ve öğrenciyle iletişim, beden dili gibi eğitimler, Yönetim kadrolarına yönetim ve pazarlama iletişimi gibi eğitimler ile öğretmenlerimize alanlarında workshop tarzı yetkinlik bazlı eğitimlerimiz


Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver