Röportajlar

Kariyer & Eleman İş İlanları
Dr.Oetker'le işin özü kalite

Dr.Oetker'le işin özü kalite

Dr. Oetker’in Türk tüketicisiyle buluşması nasıl oldu?

Yaklaşık 40’ı aşkın ülkede hizmet veren firmamız, 1987’den bu yana Türkiye pazarında da yer alıyor ve yaklaşık 160 farklı ürünle tüketiciyle buluşuyor.

Kaç ülkede faaliyet göstermektesiniz? Toplam kaç çalışanınız bulunmakta?

40 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Dr.Oetker Türkiye’de toplam 420 çalışanımız bulunmakta.

Ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Kek karışımları, puding, jöle ve Türk Tatlıları gibi çeşitleri içeren toz tatlı grupları, içecekler, dondurulmuş pizza, müsli çeşitleri, dekor ürünleri, sıvı aromalar gibi ana ürün gruplarımız bulunmaktadır.

Hamur kabartma tozuyla başlayan ve farklı gruplarda birçok ürünü tüketicisiyle buluşturan Dr. Oetker’in başarısının sırrı sizce nedir?
Ürün fikri oluştuğunda üzerinde çalışılır ve pazarda çeşitli testler gerçekleştirilir. Böylece tüketicilerin beğenilerine ve isteklerine uygun ürünlere yer verilir.

Eğitim, performans değerlendirme, işe alım gibi sistemler şirketinizde ne şekilde uygulanıyor?

Dr. Oetker olarak İnsan Kaynakları faaliyetlerine özen göstermekteyiz. İşe alım sonrası, eğitim ve performans değerlendirme faaliyetleri de çalışanlarımızın sürekli olarak geliştirilmesi adına birer araç olarak kullanılmaktadır.
Aday seçme ve değerlendirme sürecinin işleyişinde açık pozisyonlara yönelik olarak tanımlanan yetkinlik ve ana nitelik istemleri dikkate alınmaktadır. Ağırlıklı olarak yetkinlik bazlı bir sistem üzerine kurulmuş olan aday seçme ve değerlendirme sürecimiz çeşitli kişilik, beceri ve yabancı dil testleri ile de desteklenmektedir.

Dr. Oetker çalışanları için eğitim süreci şirkete atılan ilk adım ile başlamaktadır. Gerek mavi yakalı gerekse de beyaz yakalı tüm yeni çalışanlarımız, yasal işlemler sonucunda işe başladıkları ilk gün öncelikle hijyen eğitimi ve oryantasyon eğitimine tabi tutulmaktadır. Ayrıca yıllık olarak yapılan eğitim planları doğrultusunda çalışanlarımızın kişisel gelişimlerine imkan tanıyacak şekilde çeşitli eğitimler düzenlenmektedir.
Şirketimizde uygulanmakta olan Başarı Değerlendirme Sistemi ile çalışanlarımızın yıl içerisindeki başarılarını değerlendirmeyi amaçlamaktayız.

Çalışanlarınıza sağladığınız olanaklar neler ve çalışan memnuniyeti için neler yapıyorsunuz?

Karar süreçlerinde çalışanlarımızın görüş ve önerilerini almaya özen göstermekteyiz. Çalışanlarımızın memnuniyetini ölçmek adına çeşitli anketler uygulamakta ve anketlerin değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan olası sorunlara yönelik önlemler almakta, çalışanlarımızın önerilerini hayata geçirmeye çalışmaktayız.
Dr. Oetker korusunda yapılan ağaç dikme organizasyonları, piknikleri, yılbaşı yemekleri, motivasyon yemekleri, çeşitli spor, tiyatro aktiviteleri gibi organizasyonlar ile birlikte çalışanlarımızın mola saatlerinde dinlenme alanlarında televizyon, gazete, dergi, kitap, dama, tavla, satranç gibi çeşitli uygulamalardan faydalanmaları sağlanarak çalışanlarımızın motivasyon ve memnuniyetlerini artırmayı hedeflemekteyiz

"İşin özü kalitedir” sloganından biraz bahseder misiniz?

Dr. Oetker, marka imajını "En iyi lezzet ve kalite” odaklı oluştururken, sloganını "İşin Özü Kalitedir.” olarak belirlemiştir.

Firma politikalarınızdan biraz bahseder misiniz?

Dr. Oetker tüketici odaklı bir firmadır. Bu nedenle tüketici geribildirimlerine çok önem verilir. Tüketicilerimize geri dönüş yüzdemiz %100 ‘dür. Kalite, hijyen, gıda güvenliği ve müşteri memnuniyetini sağlamak ana prensiplerdir. Bunun yanı sıra yeniliklere açık olmak ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamak bu ana prensiplerin üzerine eklenmiştir.

Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim