Röportajlar

Efsanelerin, kahramanların ve buluşların hikayesi: Converse
Efsanelerin, kahramanların ve buluşların hikayesi: Converse
Şirketinizle ilgili bilgi verir misiniz?

1987 yılından bu yana Converse ve 2004 yılından bu yana da Columbia markalarının Türkiye Distribütörlüğü’nü yapmakta olan Conteks A.Ş, perakende faaliyetlerini kardeş firması Alan Alternatif Sporlar A.Ş. ile işbirliği içinde Asports adı altında sürdürüyor. Asports mağazaları, efsane ayakkabı ve spor giyim markası olan Converse ile birlikte outdoor giyiminde dünyanın lider markalarından Columbia ürünlerini tüketicilerine sunuyor.

İnsan kaynakları politikanız hakkında ne söylemek istersiniz?

Conteks olarak markalarımızın cazibesinden dolayı özellikle yeni mezun ve genç çalışanlar tarafından çok tercih ediliyoruz. Çalışanlarımızın bağlılığını ve motivasyonu yükseltmek, insan kaynakları olarak temel prensibimiz.

İşe alım süreçlerimizin başlangıcından itibaren kurum kültürümüze uygun ve bunun yanında şirketimizde kariyer basamaklarını tırmanmayı hedeflemiş doğru adaylarla çalışmayı tercih ediyoruz.

Peki ya çalışan memnuniyeti?

Bizim için en önemli konularından biri de çalışanlarımızın memnuniyeti. Amacımız çalışan memnuniyetini her türlü parametreyi kullanarak artırmak. Kurum olarak zaten marka bağımlılığı çok yüksek ve genç bir ekiple çalıştığımız için işimizde son derece kolay.

İşe alım ve eğitim konularında neler yapıyorsunuz?
 
İşe alım süreçlerimizde doğru çalışanı bulmak ve doğru yerde konumlandırmak adına değerlendirme merkezi uygulamaları yapmayı hedefliyoruz. Değerlendirme merkezi uygulamasını aynı zamanda iç terfi yoluyla yönetici seçme ve yetiştirme programı için de uygulayacağız.

Merkez çalışanlarımız ve mağaza çalışanlarımız için önümüzdeki süreçte farklı eğitim planlarımızı oluşturduk. Özellikle liderlerimizin, satış, pazarlama ve mağaza çalışanlarımızın gelişimlerine katkıda bulunacak eğitim ve gelişim süreçleri tasarladık.

Performans yönetim sistemi açısından yetkinliklere dayalı performans sistemi modelinden, hedeflere dayalı 360 derece performans sistemi yönetimi uygulamasını tasarladık.
Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver