Röportajlar

Elektronik mağazacılığının lider firmalarından; ELECTRO WORLD
Elektronik mağazacılığının lider firmalarından; ELECTRO WORLD
Electro World ’ün çalışan profili hakkında bilgi alabilir miyiz? Kaç mağazada kaç çalışanla hizmet veriyorsunuz?

Electro World’ün bağlı bulunduğu DSGi, Avrupa çapında toplam 28 ülkeye yayılmış, 1.300 üzerinde mağaza ve online satış organizasyonuyla; 100 milyonun üzerinde müşterisine 40 bin çalışanıyla hizmet vermektedir. Türkiye’de ise, faaliyet göstermeye başladığımız 2007 yılından bu yana, toplam 8 mağazada 1000 Electro World çalışanıyla hizmet vermekteyiz.
 
Electro World’un "Mağaza müdürlerini kendi içinden yetiştirmeyi” hedeflediğini söylüyorsunuz. Bu konudaki çalışma ve planlarınızdan bahseder misiniz?

Gelecekte her biri ortalama 3 bin ve üzeri metrekare alana sahip mağazaları yönetebilecek müdürleri ve de takım liderlerini kendi bünyesinden yetiştiriyor. Ayrıca farklılık ve enerji dinamiği yaratması adına zaman zaman sektörden ve dış kaynaklardan da alım yapıyoruz. Belirlenen kriterlere uygunluğunu düşünen çalışanlarımız mağaza müdürlüğü adaylığı için başvuruda bulunuyorlar.

Yönetici adayları nasıl bir süreçten geçecek?

Deneyim, yetkinlik ve eğitimleri hedef pozisyon ile örtüşen adaylar ‘Yetenek Değerlendirme Merkezi’ne davet edilerek gerekli aşamaları tamamlıyorlar. Belirlenen mağaza müdürü aday adayları Electro World Akademi bünyesinde yer alan  ‘Yönetici Eğitim Programı’na tabi tutuluyor.
Eğitimdeki mağaza müdürü adaylarımız görevlerine hazırlanmak için 3 ay süre ile Electro World Akademi’de mağaza müdürü eğitimi alıyorlar.

Programı başarı ile tamamlayan mağaza müdürü aday adayı, artık mağazamıza atanarak, mağaza müdürü iş süreçleri simülasyonunu içeren eğitim saha uygulama modülünü gerçekleştirmektedirler.

Oryantasyon süreci kapsamında ‘Buddy’ sistemini anlatır mısınız?

Electro World Türkiye, altı haftayı kapsayan işe alım ve oryantasyon sürecinde yer alan Buddy sistemi ile perakende sektöründe bir ilk oldu. İşe yeni başlayan her Electro World Türkiye çalışanı için şirket kültürüne adapte ve deneyim sahibi bir takım arkadaşı belirlenmekte ve yeni başlayan çalışanımıza İnsan Kaynakları tarafından çizilen süreç haritası doğrultusunda ‘Buddy’ olarak destek vermektedir.
Anasayfa CV Oluştur İş Ara Aday Giriş İş İlanı Ver