Röportajlar

Kariyer & Eleman İş İlanları
Hedefimiz her ürün grubunda birinci sırada olmaktır

Hedefimiz her ürün grubunda birinci sırada olmaktır

Şirketinizle ilgili bilgi verir misiniz? Esen Plastik ne zaman kuruldu?

1976 yılında kurulan şirketimiz, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde ki toplam 130,000 metre karelik alanda, alt yapı, üst yapı ve zirai sulama için üretmiş olduğu tüm boru çeşitleriyle sektöründe bir devdir.

Esen Plastik’ de çalışan personel sayısı nedir?

Adana fabrikalarımız, İzmir Merkez fabrikalarımız, ayrıca İstanbul Bölge Müdürlüğü ve Ankara Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere 600 işçi, mühendis ve çalışanı ile birlikte Türkiye genelinde 20.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

İnsan kaynakları ve eğitim uygulamalarınızdan biraz bahseder misiniz?

Her bireyin eğitim seviyesine göre üst amirleri eğitilmiş ve kendi kalifiyelerine göre uygun işlere yerleştirilmektedirler. Yıllık ve 6 aylık eğitim programları dahilinde kurum içi ve dışı seminer ve eğitimlerimiz bir standarda kavuşmuştur.
Çalışanların (mavi-beyaz yakalı) performansa göre yönetilmeleri çalışma performanslarını arttırmıştır. Beyaz yakalı personele yılda 1 kez, mavi yakalı personele yılda 2 kez performans değerlendirmesi yapılır. Değerleme sonucunda çalışanlarımızın eksik yönleri belirlenir ve ona göre eğitim programları düzenlenir.

Şirketinize 1 yılda yerleştirilen ortalama kişi sayısı nedir?

Esen Plastik A.Ş. son 1 yılda büyümesini hızla sürdürmüş yaklaşık olarak 50 mavi ve beyaz yakalı personel istihdam etmiştir.

Esen Plastik çalışanlarının memnuniyet düzeyini ölçümleyebiliyor musunuz? Bunun için kullandığınız yollar nelerdir?

Çalışanlarımızın memnuniyetlerini kurumumuzun insan kaynakları departmanı, genel kanı olan ve uygulaması olan sayısal veriler ve istatistiklerin dışında uyguladığı yöntem farklıdır. Biz de çalışanlarımızın memnuniyetlerini anketler ile ölçüyor ve analiz ediyoruz, fakat en önemli ölçüm aracı çalışanlarımızla sıkı ilişkiler kurup yüz yüze yöntemi ile tüm sorunlara çözüm buluyoruz.


Görüş Bildirin!
Anasayfa Başvurularım İlan Ara Mesajlarım CV'lerim